Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръки за апарат втора ръка
Автор: SpringRain   
Дата:   24-01-15 18:13

Здравейте !
Това сигурно ще е някоя от поредните теми за апарат втора ръка, но каквото и да прочета назад , всеки предишен е имал различни изисквания и бюджет.

Та, бих желала да си взема DSLR, втора ръка, нямам особено опит във фотографията и затова бих го ползвала предимно за любителска практика (най-вече пейзажна фотография)

Бюджетът, с който разполагам е максимум 500лв. Насочила съм се предимно към Канон, може и Никон.

От наблюденията ми дотук за Канон (тяло+обектив) , за парите които разполагам се продават следните видове апарати : 350d , 400d , 450d, 500d случва се да се предлага 650d ; също така- 20d, 30d, 40d, видях и един 50d за 500лв тяло но малко се усъмних, защото нов си е все още доста по-скъп ; както и 1000d и 1100d.

Основният ми въпрос е - за парите, с които разполагам, би било по-добре да си взема XXXd модел (примерно 550d) или по-всиок клас XXd модел, но съответно и по-остарял (примерно 40d)? Или пък entry-level 1100d, който обаче е най-нов като дата на производство?

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: ss_sgp   
Дата:   24-01-15 18:26

Канон предлагат обектив без аналог цена/качества за 'пейзажна' фотография:

http://www.photozone.de/canon-eos/874-canon_1018_4556is


Тялото може без никакви проблеми да е и четирицифрено [smile]



Публикацията е редактирана (24-01-15 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Петрос   
Дата:   24-01-15 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Ghost4o   
Дата:   24-01-15 18:37

Да не пускам нова тема колко горе долу е живота на затвора при тези апарати, при покупква 2ра ръка, до колко каъдра да е най много?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-01-15 20:25

От 100 до 150к зависи кои де, но няма никаква гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-01-15 20:49

500д и 50д категорично ги пропускайте! Затворите карат под 100 000 обикновенно, въпрос на късмет е.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Петрос   
Дата:   24-01-15 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Savinelli   
Дата:   24-01-15 22:15

Вземаш си 1-2 карти по 2ГБ, дето събират по 30-40-50 снимки и си готов. Аз също съм за снимане с мярка в бройката и повече наблягане на съдържанието. Та ми е било чудно как за година-две се прави по 40-50К километраж?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Петрос   
Дата:   24-01-15 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Savinelli   
Дата:   24-01-15 22:37

Пък какви времена бяха....ако изстискаш повече от 36 кадъра беше радост. Отделно бая се мислеше и смяташе преди да натиснеш спусъка. Имаше магия в цялата работа. Сега всичко е кат шевна машина....


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Петрос   
Дата:   24-01-15 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-01-15 02:44

На калпава ракета - космоса й е крив! [smilie5]
Във филмовата фотография няма нищо лошо, де! Само дето е далеч по-трудоемка, което никак не се вписва в забързаното ежедневие и на любители, и на професионалисти!
Да снимаш на филм като принудителна дисциплинираща мярка е глупава идея, която вероятно изобщо няма да сработи с очаквания ефект!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-01-15 02:51

SpringRain,
За пейзажи не ти трябва автофокус. Купи си някоя читава безогледалка и ползвай ръчнофокусни обективи със съответния преходник. Хем ще мъкнеш по-малко килограми, хем от самото начало няма да снимаш безразборно, защото всеки кадър ще иска време за подготовка. А това е наистина дисциплиниращо - не снимането на лента!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Ghost4o   
Дата:   25-01-15 09:47

А тия безогледалки повече ли карат затворите от ДСЛР като НЕКС?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-15 10:09

Безогледалките са сравнително скорошни, за да се направи генерално заключение, но заворите им са същите като в ДСЛР. По-скъпите вече имат опция за ел.затвор изцяло. Не е безпроблемен, но е безмеханичен.

По темата, ако ще се снима само пейзаж и бюджета е до 1000лв може да се направи чудна системка. Канонско тяло малко ползвано с оставаща гаранция от най-нисък клас, но по-новичко с по-добра матрица. Обектив канон 10-18 за 500лв беше последно по промоциите нов и статив приличен някакъв до 70-80лв. Филтри - според колко пари останат, но лично на мен повече от един CPL и едно по-силно ND не ми трябва. Това е комбинация трепач за запалени пейзажисти. По-нататък може да се вземат и китаците 18-55IS и 55-250IS и ще може и малко повече пейзажи да се снимат.

Като изключим обектива 10-18 канонската система не е много интересна в този ценови клас. Дори хич не я препоръчвам, но за пейзажи към момента цена/възможности това е най-доброто като обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: idoru   
Дата:   25-01-15 10:13

Ако не е тайна колко канона си сменил, та така авторитетно препоръчваш да се избягват определени модели - които в нормалното интернет пространство се водят като доста успешни?

И кое е по-интересното от никон в този ценови клас, да ни светнеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Pavlov   
Дата:   25-01-15 11:01

idoru, той Simbon4o е бивш пентаксианец, а сега снима повече с безогледалки. Може ли аз да те светна, че съм сменил 5 Канона и 10-ина Никона? [smile]
Canon в ниския клас се закотвиха на една 18MP матрица. С нея са 550D/600D/60d/7D. Хибридната ѝ версия пък е в по-новите модели - 650D/700D/70D. Не е лоша, но отстъпва на матриците в никонските аналогични тела (които пък са производство предимно на Sony) по основните технически показатели - цветопредаване, динамика, нисък шум. Това си личи особено много при пейзажите. Имал съм 550D, повече апарат с тази матрица не бих си взел. Предпочитам 12-те MP на 1100D, с който съм вече повече от 2 години. И ако ще го сменям, ще е само с фулфрейм. На последния фест имах възможност да пощракам с 70D. Страшно тяло като механика, ама като си видях снимките - не, благодаря [smile] .
Иначе изборът между Canon и Nikon се свежда до обективите. Наистина Canon извадиха добър коз с този 10-18. Само заради него си заслужава едно 1100D. Но пък и за Nikon може да се намери хубав широк обектив, аз лично съм си фен на Tokina 11-16/2.8, и не се разделям с нея. За сметка на това пък едно бюджетно решение като 18-105VR ще е много подходящо. Комбинация с нещо от рода на D3100/D5000/D5100 ще е идеална за начинаещ фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: imitev   
Дата:   25-01-15 11:09

Матрицата не става за нищо значи... Много високи критериите в тоя форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Pavlov   
Дата:   25-01-15 11:26

Автор: imitev
Дата: 25-01-15 11:09
Матрицата не става за нищо значи...

Моля, не ми преиначавай думите. Не съм писал такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: SpringRain   
Дата:   25-01-15 23:10

Благодаря много на всички, отзовали се по-какъвто и да е начин в тази тема!

Сведох дилемата до Canon 600D (тяло + китов обектив) за 550лв на 17к кадри и Nikon 5000D (тяло + китов обектив)на 19к кадр за 500лв. Много ли е голяма разликата между тези два модела ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Pavlov   
Дата:   26-01-15 07:52

Разликата между конкретните модели не е толкова важна. DSLR не е отделен фотоапарат, а цяла система - тяло, обективи, аксесоари. Така че мисли не само какво тяло ще си вземеш отначало, а какво предлага марката в съответния клас.
Аз лично, след като съм имал Nikon D5000 от една страна, и Canon 550D (който е практически същият като 600D, но без въртящ се дисплей) от друга, бих избрал Nikon-а. Като го комбинирам след време с 18-105VR и 35/1.8G, и съм готов за много ситуации. Но както колегите писаха по-горе, Canon изкараха много добро бюджетно широко варио - 10-18 IS STM. Този обектив може да ти бъде много полезен при пейзажи, а Nikon нямат негов аналог, не и на такава цена. Затова си заслужава да предпочетеш 600D.



Публикацията е редактирана (26-01-15 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: tomz   
Дата:   27-01-15 00:59

И после хиляди подобни скучни снимки,които даже ме мързи да редактирам и отсея - препълнени хардове - пребани хардове,а снимки - йок на хартия!

За това смятам да мина на филмова фотография!


Аз сьщо, но вчера от любопитство реших да проверя как вьрвят филмите и установих че са поскьпнали тройно в сравнение с 2005 година и явно още ще поскьпват. Като човек вземе и един качествен скенер, тьй като фотоателиетата работещи с филми прогресивно намаляха, то си става инвестиция и едно доста скьпо удоволствие. Дигиталното не прощава. А какви времена бяха, супер старание за всеки кадьр и как трьпнехме от вьлнение след това... Няма ги тези моменти вече, сега сьс софтуер се постига всичко, само не и магия.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Петрос   
Дата:   27-01-15 03:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: lamerko   
Дата:   27-01-15 07:17

То пък с филмовата фотография ще станат едни шедьоври... Малко са хората, които могат да извлекат от нея повече... предимствата и са твърде тънък момент :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за апарат втора ръка
Автор: Петрос   
Дата:   27-01-15 16:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »