Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Откраднат Canon 650D
Автор: viliyana   
Дата:   21-01-15 09:31

Здравейте, откраднаха техниката на приятелката ми. Надявам се на съдействие ако някой попадне на тези номера.
Фотоапарат: Canon 650D
6559B091[AA] (E)
Обектив: Canon EF50mm / f2.5compact-Makro
2537A012 [AA] (E)
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: viliyana   
Дата:   21-01-15 09:37

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204769480814231&set=pcb.10204769517535149&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204769480534224&set=pcb.10204769517535149&type=1&theater



Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: Valdy   
Дата:   21-01-15 15:37

Може да регистрирате техниката в този сайт

https://photoplanet.bg/page/9/registar-izdirvana-fotografska-tehnika.html
Незнам дали ще има резултат , но поне нищо не губите .

И аз имах този "късмет" , но не се надявам да си видя пак обективите.

Зашото :

Повечето колеги въобще не ги интересува произходът , вжно е КЕЛЕПИР да има по Байганьовски .

Купуват "чисто нова техника" , ама без кутии и документи-били загубени при транспорта .

Нова техника от чужбина , пак загубили документите.
Важно е да си "надалвера".

Пак опираме до "европейският" манталитет на българина .

Но в природата има равновесие - веднъж ти дава , после ти взима .

Успех в търсенете !


ПС. Със здраве да си ползвате мойте обективи , не са лоши.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: fraction   
Дата:   21-01-15 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: h_bio   
Дата:   21-01-15 16:25

Аз лично когато имам съмнения, че техниката е крадена не купувам. Наскоро имаше обява в продавалника за canon 30d за 70-80 лв. от овек, който оевидно (по оформлението на обявата) няма понятие от фотография. Въпреки, че беше в моя раяйон, а и търся двуцифрено тяло канон не ми е и минало през акъла да му се обадя.

От друга страна това, че няма документи не винаги означава, е има нещо съмнително. Аз също не си пазя разните бележки фактури и т.н. особено след изтиане на гаранционния период.

Общо взето докато има хора, които купуват крадена стока ще се краде!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: h_bio   
Дата:   21-01-15 16:30

В този смисъл съветът ми е да се следи за обяви в olx и да се понаобиколят заложните къщи в района.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: Нели   
Дата:   21-01-15 16:35

Добре е предварително да проверявате дали техниката, която купувате не е обявена за издирване, защото ако собственикът по някакъв начин разбере че е у вас, най-малко ви се изземва от полицията и парите, които сте дали за нея никой не ви ги връща.
А сега ако ме питате как да проверите, след като полицията отказва да дава такава информация, защото е поверителна и "какъв си ти, че ще питаш" - не мога да ви кажа.
Затова поне проверявайте в регистъра, даден по-горе. Ако собственикът е подал информация го има в списъка, но не всички го правят.

Успех, дано го намерите, защото е много неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: Valdy   
Дата:   21-01-15 16:43

Може би си прав , но много често попадам на обяви започващи със :

Чисто нов обектив неизползван...без документ.
Нова камера купена от Германия , Англия и т.н. ...без документ.
А ако се разходиш до полицията , първият им въпрос е имаш ли документ за техниката .
Истината е , че открадната техника от България няма да се появи в този базар . Ще мине през заложните къщи , циганите по пазарите , евентуално
ще стигне до някой колега , който ще реши да си го запази за него.Ако е нещо по-скъпо ще излезе и зад граница без проблем.

Така че най-доброто решение е да се грижим добре за техниката , която имаме . Иначе после трябва да викаме неволята .

И в крайна сметка това си е само една стъклария , има къде къде по-важни и интересни неща , с които да се занимаваме. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-15 16:46

Когато купуваш употребявана техника през ebay или пододобни от чужбина - реално имаш данни за техническо състояние, но не и за документацията. Какво точно ще пристигне... никой не може да ти каже. Ако пък е от магазин - обикновенно идва пълна окомплектовка, но с неполълнена гаранция. Върви и доказвай после каквото и да било...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: Valdy   
Дата:   21-01-15 17:12

Точно като е от търговец от ebay получаваш документ със сериен номер и
документ от Paypal .

Преди няколко месеца имаше обява за съвсем нови D800Е и 105mm за 4000лв.Естествено без документи . Хем са нови , хем са без документи [smile]

В крайна сметка всеки сам си решава какво ще купува.

Успех на Надежда в търсенето ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-15 17:45

Лично аз фактура не съм видял по нета, въпреки, че съм пазарил нови неща. Проблем са и разликите в законодателствана на държавите извън ЕС - например САЩ. Закупувал съм техника от B&H - от това по-реномиран магазин - здраве му кажи. Единствения документ, на който има име, но няма номер е автоматичния инвоис на електронната им система, съдържащ няколко цифри от кредитната карта и описание на артикула, но без сериен номер. :)

Токината, която продавам в базара е точно от там - пълна окомплектовка, но с непоплнена гаранционна карта, а единствения документ, който имам е това:

http://www.shumen.org/images/tok.png

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: valdy   
Дата:   21-01-15 18:01

Аз за моята камера от Германия получих попълнена гаранционна карта и фактура по техния стандарт .
Мисля , че вече изпадаме в безмислен спор .

Хайде наздраве , че стана време за салатата.Животът е кратък и не трябва да се взима на сериозно.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: asahi   
Дата:   21-01-15 18:07

6559B091[AA] (E) и 2537A012 [AA] (E) е код на производителя, не сериен номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-15 18:35

При Канон едно от двете съвпада със серийния номер - поне при мен е така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: asahi   
Дата:   21-01-15 18:38

Напиши си номера в Гугъл и ще разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат Canon 650D
Автор: Нели   
Дата:   21-01-15 22:49

Това след (21) е серийният номер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »