Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   15-01-15 19:02

В уикипедия пише за АH-IPS - Improved colour accuracy, increased resolution and PPI, and greater light transmission for lower power consumption. Създадено е 2011.

H-IPS - Improvescontrast ratio by twisting electrode plane layout. Also introduces an optional Advanced True White polarizing film from NEC, to make white look more natural. This is used in professional/photography LCDs. Създадено е 2007-а.

Въпроса ми е монитор с коя от двете технологии ще ми дава по-добра картина за видео и графична обработка?

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: lamerko   
Дата:   15-01-15 19:17

По-скъпия. Това без майтап - технологията си е технология, но твърде много неща зависят от изработката :)

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   15-01-15 19:45

Toва е много лош съвет с по-скъпия. Аз ще си търся вероятно втора употреба и няма да гледам 2 монитора а мн модели, моля да ми се отговори на въпроса коректно! :(

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-15 19:48

Въобще няма да забележиш разлика между двата.Взимай някой с какъвто и да е IPS,да има 100% сРГБ и да е 16:10

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   16-01-15 05:27

Момчета не ми помагате, моля ви..

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: D.S   
Дата:   16-01-15 14:03

Момче пусна 10 теми за тоз компютър и монитор. Много добре са ти го казали. Като ще е втора уботреба търси Eizo или Nec , който и да е с хубав панел. Или си вземи Dell / Hp - По 400-500 са нови. И вместо да чакаш някой да ти го обясни вземи прочети в гуугле. Накракто IPS е технология при която виждаш много по-точно цветовете, контрасти в пълната им гама и нюанси. Остави какво рекламират големите вериги и невероятните им монитори, от които те болят очите. Но хубавото е скъпо и дори втора употреба. А освен това ти трябва и калибриране, ако искаш съвсем всичко да е точно

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: asahi   
Дата:   16-01-15 21:40

Ммммммда.

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   17-01-15 02:36

D.S на какъв език е нужно да обясня въпроса си? [smilie11] И двете технологии са IPS, аз ясно питам, коя от двете е по-добра.[smilie10]

Изчел съм за всички ips технологии никъде не пише коя е по-добра от двете.



Публикацията е редактирана (17-01-15 02:39)

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: LKanev   
Дата:   17-01-15 09:28

момиче без въобрежение, целия форум разбра, че имаш бюджет маx. 250лв и искаш да си купиш мерцедес без пари! Купи си по-добре две кофички от детския магазин, ходи си играй в пясъчника и спри да ни занимаваш с вътршните си гласове!

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: e-mil   
Дата:   17-01-15 09:47

Никой не иска да ти отговори, защото въпросът ти е неподходящ. На теория AH-IPS е по-добра, защото е "improved" в сравнение с по-старата H-IPS. Но на практика матрицата е само финалната част от монитора и качествената картинка не зависи само от нея, както ти казаха още във втория пост. Много по-важно е какво се пуска на тази матрица.

Това е все едно да сложиш нови скъпи гуми "Пирели" на една кола и миналогодишни скъпи "Пирели" - на друг модел кола. На теория новите са по-добри, но това не ти отговаря коя от колите ще се държи по-добре на пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   17-01-15 23:36

@LKanev мисля, да дам до 450 за монитор,ХА!

e-mil това, че никой не желае да ми отговори само ме убеждава в невежеството на хората тук и ме разочарова зашото съм имал по-високо надценено мнение за познанията им. С такива отговори избери по-скъпото и прочие..просто ти писва. Обаче има и хора които съм убеден, че разбират, явно не са толкова мн тук, но съм убеден трябва да ги има! И се надявам по-скоро видят темата ми и помогнат. Това, че е по-нова не значи, че е по-добрена една технология. Има по нови от H-IPS които са орязани компромисни версии, ПО-нови са мъ не са По-добри. Тука ми трябва специалист, който реално разбира и знае и може да ми отговори. Уви, разочаровано уви..



Публикацията е редактирана (17-01-15 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-01-15 00:10

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: skywriter   
Дата:   18-01-15 01:55

След последната публикация на автора не мога да се сдържа да не споделя, че очаквам с нетърпение развитието на темата... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-15 02:01

Обясниха ти колкото може. Ако дадеш конкретни 3, 4 или 5 модела между които избираш с тия две технологии ще получиш отговор смислен. Сега питаш кое е по добре TD или D4D, ще си купувам кола втора ръка.....ми как да ти каже някой кое е по-добре? Ако купуваш джип голям с 1.4 двигател няма да ти помогне технологията на мотора.



Публикацията е редактирана (18-01-15 02:09)

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-01-15 03:53

Аре бе,нацвъка теми една след друга,въпреки ника си, не му достига въображение,да зададе правилно въпросите си и все пак хората му отговориха адекватно,ами и накрая мрънка! А във форума има сигурно стотина смислени теми за монитори,но не си е направил труда да потърси и изтърсва, как му трябвал специалист,специално за него,да дойде,ама ей ся на секундата веднага, та да го светне!
И на мен ми трябва онази с големите цомби от съседната тема,ама нА-няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   18-01-15 14:53

fast_eyebrow няма нужда от заядливост. Аз съм пуснал друга тема с конкретни модели които съм поискал да ми кажат кой от тях е по добър, уви не ми казват. Тази тема тук съм я пуснал конкретно с един ясен въпрос който никой не ще да отговори, но за сметка на това се заяждате.

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: D.S   
Дата:   18-01-15 14:54

Абе момче, стига се излага. Какъв отговор очакваш? Сега да почнем освен и да ти търсим монитор а ? Вземи си един Dell за тези пари и стига си ревал. Ще работи с обработка за видео, не знае що е то свестен монитор ...

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   18-01-15 15:06

Отново отговор с марка......[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: D.S   
Дата:   18-01-15 15:10

Какво му е на отговора ? Питаш - хоратата ти казват. Монитор с IPS матрица за 450 лв. има един, два. Но ти или си бавно развиващ или идиот. Ще ме прощаваш, но понякога нещата трябва да се казват директно

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   18-01-15 18:00

D.S може би ти си бавно развиващ или идиот. Монитори с IPS матрица има не един или два, нови с ДДС под 300лв! НОВИ! Hе един или два, а много, отвори примерно сайта на мост и гледай, на jar на другите фирми, отвори и гледай ве, кой малоумен и идиот, гледай и виж цени на не един и два ips монитора.

AH-IPS или H-IPS? Това е въпроса на темата, не ми пишете глупости които нямат връзка с въпроса! Аман..[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-15 18:19

Все още не разбираш? Нама проблем - взимаш си монитор за 300 лв. и получаваш монитор с качество за 300 лв.

Ако искаш хубав монитор на ниска цена - вземи си Dell UltraSharp U2413. Ако искаш 2к - Dell UltraSharp U2713. От там нататък цените стават по-сериозни.

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   18-01-15 18:29

lamerko тук съм запитал мкоя от две ips технологии е по-добра, не къв монитор търся, капиш?

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: e-mil   
Дата:   18-01-15 19:58

Автор: momche_s_vyobrajenie
Дата: 17-01-15 23:36
"... това, че никой не желае да ми отговори само ме убеждава в невежеството на хората тук..."


Тъкмо гледам, че в HardwareBG ти казват същото, което и тук, но ти пак не схващаш. Не само за монитора, ами и в онази тема, в която упорито държиш да изцедиш 2400MHz от RAM-а. Даже някои коментари там твърдят, че и в Дата-та са те отсвирили, което вече иде да покаже, че проблемът не е в невежеството на хората, ами просто не ти увира главата.


Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   19-01-15 02:05

Стигнах до извода за още критерии: Монитора ми трябва да е с CCFL подсветка, 1920x1200 (Full HD+) и 8 битова матрица![cool]
и сега се чуда над LP2475w дали ще ме удовлетвори.. Mисля си и за iiyama ProLite XB2483HSU-B1 ( http://www.iiyama.com/gl_en/products/prolite-xb2483hsu-1/ ), подсветката е LED :( Кой според вас от двата е по-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?
Автор: showtime   
Дата:   19-01-15 02:40

След още една страница монолози очаквам обява с текст "Купувам Dell U2410..."

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »