Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотографски приложения за Андроид
Автор: vandobrev   
Дата:   14-01-15 10:29

Привет,
бихте ли споделили интересни и полезни фотографски приложения за Андроид,нещо практично.Скоро се замислих дали има приложение например,с което използвайки камерата, смартфона да работи като флашметър, който да мери падаща светлина.Моля споделете вие какви приложения използвате [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: marves   
Дата:   14-01-15 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 10:38

Имаше едно - camera essentials или нещо от сорта - вътре с калкулатори, таблици и т.н.

Но на мен ми е достатъчен един хронометър за дългите експозиции, както и един много приятен тул - sun surveyor lite, с който можеш да видиш къде точно ще залезе слънцето на хоризонта и да си подбереш добро място :)

И разбира се, ако снимаш на Канон - EOS Remote с който си седиш на топло в колата, а машината е отвънка на студа :)



Публикацията е редактирана (14-01-15 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   14-01-15 10:42

Има приложение за флашметър, даже няколко, но са бошлаф. Не използват камерата, а сензора за осветление, а както се сещаш от телефон до телефон има разлика, уж калибрират, но е повече играчка.

Аз лично ползвам:

QuickPic
Много удобно за разглеждане на снимки на таблета и телефона - бърз, малък и подържа дори и доста мрежови и облачни услуги.


Snapseed
Най-добрия според мен редактор на снимки. Писали са го все пак създателите на Capture NX


Dof Calc
От името става ясно. Лек интерфейс, без излишни "екстри", които са нужни повече за филмовите времена.


DSLR Remote
Пак от името става ясно. Ако телефена/таблета ви разполага с IR, това е дистанционно за апарата ви.


gps4cam
Много интересен GPS логер.Пускаш телефона да записва, докато си ходиш и снимаш. Накрая програмата генерира QR код на екрана на телефона, който снимаш. След като прехвърлиш снимките, пускаш програмка на ПЦ-то, тя си намира последната снимка с QR кода (в който в същност са кодирани координатите и времето) и вписва координатите по снимките. Не е необходимо дори часовниците да са сверени. Единствено условие е докато програмата логва, да не сменяш часа на камерата.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: rx   
Дата:   14-01-15 10:45

jivkojj това с QR кода е нещо което ме заинтригува :) Ще го пробвам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jingov   
Дата:   14-01-15 12:05

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1313687&i=1313687

Стара тема, но ...
Аз лично си закупих някои приложения.
Повечето са за телефони, не за цифрови тела.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: vandobrev   
Дата:   14-01-15 13:14

Благодаря дано темата е полезна на повече хора.
jivkojj би ли споделил как се казва приложението за флашметъра ще ми е интересно да видя как работи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   14-01-15 13:22

Аз лично не ползвам, че да мога да препоръчам, но с едно търсене в плей-стора излизат, например:

beeCam Light Mete

Flash Meter

LightMeter

Digital Light Meter Pro

Кой-знае колко има още, но по-добре сам пробвай при теб как се държат. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: vandobrev   
Дата:   14-01-15 14:38

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: io_bs   
Дата:   14-01-15 14:44

The Photographer's Ephemeris е много полезна също (показва откъде и кога ще изгрее или залезе слънцето/луната, като може да се вземе предвид и теренът).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: victory13   
Дата:   14-01-15 15:04

да, тпе е много добро, доф калкулатор, фото тулс, фуджифилм про, и дслр дистанционното [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: chepkata   
Дата:   14-01-15 15:09

Helicon remote

Кабелно дистанционно, с много функции.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-15 15:08

Adobe Lightroom

[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: petrov88   
Дата:   15-01-15 17:06

A нещо добро за обработка на Raw?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: Access   
Дата:   15-01-15 17:18

за RAW май е само лайтрум - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-15 18:14

Това е за RAW идеално и е може би единственото действително използваемо, но си иска мощен таблет с поне 2ГБ РАМ:

Photo Mate R2


Лайтрум-а е по-скоро ташак някакъв.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: petrov88   
Дата:   15-01-15 19:43

лайтрума наистина е малко Сука... Преди малко го инсталирах и пробвах, и очаквано имах проблем с .аrw файловете. Ще видя и този

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: nyamago   
Дата:   15-01-15 22:15

Не ме привлече Lightroom - иска абонамент за Creative Cloud, какъвто нямам намерение да правя. Ползвам Adobe продукти, но оф-лайн версии - докато все още предлагат такива. После ще видим. Не искам да съм зависим от скоростта и надеждния достъп на някой мобилен оператор или интернет доставчик по пътищата и летищата (най-често се бъзикам с обработки извън офис и дом).

+1 за PhotoMate R2 - много прилича на Lightroom (версия 3, ако някой я помни). Прави всичко, резултатите са качествени, работи приемливо бързо и на (сносен) телефон. Освен него, други сериозни редактори са:

PicSay Pro - един от най-богатите на функции, ергономичен и интуитивен, с прецизен контрол на всяка корекция и ефект. Няма RAW като горния, но има повече параметри за корекции + набор от добри филтри/ефекти. Все още ми е No.1 - единствен 'кусур', че (засега) ограничава файла до около 12-16Мп (намалява го, ако е повече) - а телефоните вече станаха 20 и 24Мп [smilie10]

SnapSeed (вече споменат) - това си е популярният от PC-тата Nik Software, но както го предпочита Гугъл, който ги купи. Прилични базови корекции и богат набор от мощни и приятно изглеждащи филтри/ефекти. Единствени малки минуси: (1) Ограничава размера дори до по-малък файл, отколкото PicSay (но напълно използваем и за големи екрани освен за най-голм печат). (2) При набичване на плъзгачите генерира шумо-подобни артефакти, но това си е проблем на моя екстремизъм. И на безплатен (!) кон да не броим зъбите [smilie5]

Pixlr (Express) Дело на Autodesk, чийто всеизвестен продукт AutoCAD вече 4 десетилетия доминира чертожните бюра. Също и на 3D анимационния продукт Мауа. Компанията поназнайва едно-друго за цифровата обработка на изображения - личи си и в безплатната мобилна програмка. Корекциите (на експозиция, контраст, цвят и острота) са малко елементарни, но работят. Осовният му фокус е в ефектите и 'филтрите', които са доста разнообразни и естетски-деликатни.

PS Touch - истинският мобилен Photoshop, от самите Adobe. Има голяма част от функциите на 'големия си брат' (дори в безплатната версия, а пък платената е на смешна цена спрямо големия). Един от много малкото с истински лейъри. Способен и използваем, но: (а) Изобщо не е интуитивен и user-friendly, защото интерфейсът се отличава както от компютърната версия, така и от болшиството мобилни редактори - трябва тепърва да се учи (кой иска това?!) и (б) Някои от корекциите и филтрите са с недостатъчно прецизна настройка на желания изглед или направо груби дори при най-малка стойност на плъзгача. Поне не иска абонаменти като сестра си Lightroom :)

Perfectly Clear Замислен като алтернативна камера, продуктът е и добър (макар функционално ограничен) редактор: прави само основни корекции на снимката без филтри и ефекти. Но корекциите са деликатни и прецизни, без артефакти, с добро качество на крайния файл. Дори автоматичното 'оправяне' на снимка е доста интелигентно и обикновено успешно, а индивидуалните настройки дават още възможности. С този елегантен редактор е (почти) невъзможно да се прекали или да се произведе кич (макар че опитите продължават). Особено е подходящ за портрети (с няколко настройки за кожа и очи) и поради това - също за селфи-та [smilie6]

VSCO Cam СЪщо правен за алтернативна камера (нелоша), продуктът си е много способен и качествен редактор (аз не снимам с камерата, но често обработвам с него снимки направени с казионната). Корекциите са разнообразни и прецизни. Филтрите са популярните от 'големия екран' ефекти с аналогово звучене, много естетски направени и правдоподобни - при това един приличен набор са безплатни, а платените - символично евтини. Този трябваше да е по-горе ако подреждах по лично харесване или честота на използване...

Handy Photo Много способен редактор (и алт. камера, и организатор) - с богат набор корекции и ефекти. Доста добри възможности за селекции и локално прилагане на филтрите. Единствен 'кусур' (в моите очи) е интефейса - макар и ергономичен, твърде е различен от всичко познато и иска свикване / учене (ако някой му се занимава...)
= = = = =

Ползвам всички тези и още 3-4. Изтрил съм и поне 50 други, които съм преценил, че не стават. Следя новоизлизащите и порбвам - някои се задържат на телефона ми. От всичкия опит (снимам доста с телефони, а понякога дори обработвам снимки от 'голям' апарат, когато пътувам без лаптоп) - стигнах до извода:

Няма идеален редактор, всеки си има плюсове и минуси. Но с комбинация от 2-3 взаимно допълващи се по възможности, може да се направи много.

За мен съкратената и най-често ползвана комбинация е (в този ред): PicSay Pro, PhotoMate R2, SnapSeed, VSCO Cam. Редът е всъщност по честота, но като съвмстна употреба (workflow) Започвам с някой от другите и завършвам с PicSay Pro, където имам достатъчно контрол да засиля някои от корекциите им или (частично) да оправя някои от недостатъците им.
= = =

Понеже изписах голям ферман, дръг път ще изброя някои други прилжения (дето не са редактори,но правт нещо полезно - поред мен).
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-15 22:46

А нещо, което да подобрява скоростта на реакция на камерата след натискане на бутона? Вече втори Самсунг взимам и е с егати лага...или поне не е това, което аз искам... А не е като да искам да снимам пилци или спорт [smilie5] Просто да реагира като безогледалка [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: iliyanb   
Дата:   16-01-15 00:06

Nyamago, lr през desktop версията май може да се инсталира, без клауд. Не съм пробвал де, но мисля че при някой от последните ъпдейти ми пратиха такова съобщение. Утре ще погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-15 01:50

Може, но е 30-дневно пробно ползване (зарибяване). След което трябва да се абонираш за облака [smilie2] .

@PhotoBo : Зависи от много неща. Не съм си играл със Samsung (освн с един безнадеждно стар и семпъл Асе), но в телефоните, които познавам, тези закъснения най-често не са от бавен процесор или камера-чип, а от подготвителни процеси, заложени в алгоритъма:
- напр. в някои случаи, ако не си фокусирал предварително с полу-натискане когато композираш, след като натиснеш камерата тепърва търси фокус и само като го намери - щраква. Затова щракай само при потвърден фокус.
- в други случаи камерата е проектирана за тъч-операции и физическия бутон е само нещо като 'резервна' опция - и по-бавен. Пробвай дали има разлика в реакцията между физическия спусък и екрана. И на екрана - между иконката ('нарисувания' спусък отстрани или отдолу) - и спусъка при натискане на фокусна точка посред екрана (когато в настройките е заложено така да работи).

Някои от 'алтернативните' камери може да работят по-бързо от стандартната на телефона. Освен споменатите по-горе Perfectly Clear и VSCO Cam, препоръчвам FV-5 :всепризната е за върха (засега) в софтуерните камери под Андроид, много е развита (със сериозна функционалност почти като 'истински' апарат) и по качество определено превъзхожда повечето вградени камери. Може пък тя да те избави от закъсненията.

Друго едно решение е режимът Timelapse Burst, който го има стандартно в телефоните на Сони. При него камерата сама прави по няколко кадъра в бърза серия, от които 2-3 са преди (!) да натиснеш спусъка - още докато усети, че си кадрирал и фокусирал (що годе). После си избираш най-сполучливия от серията. Това може да се нарича другояче при Samsung или може да има отделна програмка някъде в PlayStore. Има шанс и някой да го е хакнал и извадил от Сони - както преди време някой в този форум подаде режима Background Defocus като отделно .арк (инсталационен файл за всеки Адроид)...

За друго сега не е сещам, но с опитване сигурно ще намериш решение - на слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-15 13:34

@nyamago моя LR не е облачна версия. Имам си номерче дето въвеждам при инсталация. Малко е неприятно като трябва да преинсталирам, че им пиша на Адоби да и пуснат още една активация, но няма проблеми. Говорим за версия 5. А аз имам и облак ама само фотошоп ползвам от там и мисля докато ми омръзнеда им плащам т.е. първите 4-5 години съм на далавера с фотошоп-а, след това си е набутване облака - ама дори и да купувам лицензи ще е пак същото, щото след 4-5 години ще искам новата верси а по вероянто да искам новата версия два или три пъти за 5 години....

Мобилен лайтрум ми се вижда странна идея. Мисля че основно се ползва за портфолио т.е. ако имам колекция в лайтрум мога лесно да я кача на таблет за да я покажа на някой.....аз предпочитам да я кача в Google+ и после мога да я показвам на когото си поискам от кое да е устроиство, включително мога да сваля снимките с висока резолюция.



Публикацията е редактирана (16-01-15 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-15 16:13

^ Аз за мобилния говорех, че е облачен. Иначе и аз си имам 'нормален' 5 на компютъра. И получавам хубави напоняния да си го разшир до мобилен. Но като се загледаш в мобилния - безплатния обяд е само 30 дни, след това иска абонамент и работи само през облак. (Отделно дето не изключвам да ми насилят синхронизация на колекцията с облак - а това хич не го искам, само ще бави всичко и ще внася усложнения)...

А иначе приказката беше за мобилни редактори, не за органзатори. Въпреки, че силата му е в последното, ЛР си е читав редактор (ако не правиш артЪ). PhotoMate R2 върши тая страна на ЛР, иначе като организатор е твърде елементарен. Всеки от описаните има някакви организиращи функции, но никой не е като ЛР. Всъщност за тая цел намирам доста полезен QUickPic - гледачка, но доста добър организатор. От него лесно се излиза до всеки предпочитан редактор "без да излизаш", т. е. на края на редактирането си пак в QuickPic също като в ЛР.

Един досаден пробелм на всички организатори внесоха забраните в (пред)последния Андроид за писане и триене по 'външната' карта. За такива операции се налага да минавам през File Commander (който единствен го може без рут-ване), но се надявам да се намери решение. Природата не търпи вакуум, технологиите и хакерите - още по-малко :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: jivkojj   
Дата:   16-01-15 16:40

Решението е вече налице - чакаш ъпдейт до Андорид 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски приложения за Андроид
Автор: MuHaTa123   
Дата:   16-01-15 16:44

Който ще поддържа и снимане в RAW [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »