Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   04-01-15 13:06

Здравейте,

Искам да се допитам до вас за съвет. Имам ограничен бюджет от порядъка на 250 лв., с който искам да се сдобия с нов обектив. Искам само да кажа , че този фотоапарат го ползвам само като любител за да снимам пейзажи и портрети на семейството си. В този ценови диапазон попадат 2 обектива - Canon 50/1.8 II и Tamron AF 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro.

Tamron-a се явява като продължение на китовия и за снимки из природата им се струва удачен. От друга страна ме блазни твърдият обектив на канон заради портретите и по-добрата светлосила , която ще ми позволи да се правят по-добри снимки вечер, но за него пък чета доста лоши неща във форума ( пластмасови тяло и байонет , проблеми с автоматичния фокус и т.н.).

Моля дайте съвет , кой от двата да избера , както казах вече става въпрос за пейзажи и поетрети , като при портрети ми се иска да докарам и добро боке.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: localhost   
Дата:   04-01-15 13:20

Вземай 50-та. Може и на старо.
Не случайно му викат "plastic-fantastic" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: simbon4o   
Дата:   04-01-15 13:34

55-250IS

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   04-01-15 13:53

55-250IS е добър вариант , но надхвърля доста бюджета ми. За това съм се спрял конкретно на двата обектива по-горе

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: MuHaTa123   
Дата:   04-01-15 15:13

40/2.8 или си намери 50 1.8 I (първата версия)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: Rand   
Дата:   04-01-15 15:29

Един глас за 50-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: h_bio   
Дата:   04-01-15 15:55

Аз съм за телето! 50мм ф1.8 е слаб обектив. Минусите му са много повече от плюсовете. Ако ще се ходи на вариант твърд нормален обектив препоръчвам EF 40mm f2.8 STM.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: kvakioh   
Дата:   04-01-15 16:29

40/2.8 СТМ

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: aldygreen   
Дата:   04-01-15 18:34

h_bio написа:

> Аз съм за телето! 50мм ф1.8 е слаб
> обектив. Минусите му са много
> повече от плюсовете.

Хе, стана ми интересно. Можеш ли сбито да подредиш плюсовете и минусите, които са много повече от плюсовете?
Щото хората аргументирано показват, че май нещата не са баш както ги приказваш, като посочват една основна слабост - качеството на изработката. Всичко останало - рязкост, много ниски хроматични аберации, малки геометрични изкривявания, меко боке, достатъчно плавен ръчен фокус, са на много прилично ниво и това за смешните стотина лева.

Canon EF 50mm f/1.8 II Lens Review


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: h_bio   
Дата:   04-01-15 19:39

Не ме интересуват ревюта. Имал съм 3 бройки от този обектив. А ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: h_bio   
Дата:   04-01-15 19:46

+ Евтин
+ добра светосила

- мазало по краищата и не толкова остър в центъра чак до f2.8 (единия плюс отпадна)
- Муден и шумен автофокусен мотор
- лоша изработка и пластмасов байонет
- много бройки имат склонност към фронт фокус и бек фокус, което го прави много неподходящ за тела без микро-фокус настройка (като 1100д)
- не на последно място, ужасно грозен е

...да продължавам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: aldygreen   
Дата:   04-01-15 21:14

h_bio написа:

> Не ме интересуват ревюта. Имал съм
> 3 бройки от този обектив. А ти?

И аз. Достатъчно добра бюджетна петдесятка. Не съм имал особени проблеми с фокуса. Това, което написах по-горе, са личните ми впечатления. Ревютата само ги потвърждават. Пари за 50/1.2 нямам, а и не ми е нужен.
Имам и EF-S 60mm F/2.8 Macro USM, един страхотен твърдак, но с него не мога да докарам същата картинка, както с петдесятката. Както и петдесятката не може да замести пълноценно шейсетака, въпреки че става бръснач на по-затворени бленди. С две думи всеки обектив си има определена област на приложение.
Ако ЗАУ-то е наясно с тези подробности, цена няма да има... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: Pavlov   
Дата:   04-01-15 21:20

aldygreen, на какви тела си ползвал 50/1.8 II? Защото и фокусната система има значение. А при 1100D е от най-слабите - с една кръстосана точка (централната), чувствителна до F5.6. Смея да твърдя, че комбинацията от това тяло с този обектив ще бъде проблемна.

Към автора на темата - смени си китовия обектив с 18-55 IS STM. После за още 50-ина лева добави някой ръчнофокусна 50-ка на М42 с преходник. Инсталирай си Magic Lantern, и ще имаш по-резки снимки, с по-хубави цветове, и по-малко брак във фокуса, отколкото с EF 50/1.8 II .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   04-01-15 21:51

Ами както ви казах аз съм изцяло любител. Целта ми е да докарам по-резки снимки с добро боке при портретите на семейството си за това съм се спрял и на тези бюджетни обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: aldygreen   
Дата:   04-01-15 22:02

Аз съм с 600D, с една кръстосана точка. Често ползвам и страничните. А за 18-55 IS STM съм съгласен, че е много читав китов обектив, дори и на отворена бленда. Стига да се снима в RAW за късите фокусни дължини, за да се чисти хроматичната аберация.

Ето една пълноразмерна картинка с EXIF на 29mm и f/4:

https://photo-forum.net/static/forum/2015-01/snmg7810.JPG


https://farm8.staticflickr.com/7511/16197992615_b2c9f9d4b5_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: marves   
Дата:   04-01-15 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: simbon4o   
Дата:   04-01-15 22:11

Мда китайците май са направили по-добър и по-евтин 50тък.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: aldygreen   
Дата:   04-01-15 22:22

Pavlov написа:

> Към автора на темата - смени си
> китовия обектив с 18-55 IS STM. После за
> още 50-ина лева добави някой
> ръчнофокусна 50-ка на М42 с
> преходник.

Pentacon 50/1.8 на f/1.8

> Инсталирай си Magic Lantern, и
> ще имаш по-резки снимки, с
> по-хубави цветове, и по-малко брак
> във фокуса, отколкото с EF 50/1.8 II .

Че и EF 50/1.8 II може спокойно да се ползва в ръчен режим на фокусиране. Бях приятно изненадан, когато го опитах за първи път. При това си има и потвърждение. Magic Lantern помага само с Live View, а там и с лупата можеш да фокусираш прецизно. А с EF 50/1.8 II можеш да фокусираш автоматично и с Live View, където геле няма. Поради тия причини предпочетох да си дам парите за EF 50/1.8 II, вместо за Pancolar 50/1.8 на същата цена. И една добавка, "трошката" прави 10-лъчева звезда при нощните снимки.
Ама има една мъдра приказка "Когато слушаш чужди съвети, вместо свои правиш чужди грешки". Та всеки да си решава сам.
[beer]



Публикацията е редактирана (04-01-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   05-01-15 10:10

То верно май китайците са направили по-читав обектив от оригинала :)

http://petapixel.com/2014/12/27/comparing-optics-40-yongnuo-50mm-f1-8-125-canon-50mm-f1-8-ii/

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-15 12:02

Баси... това направо е като платено ревю - ако е истина, голям позор. Ще взема да си поръчам едно китайче да го видя, но като се появи в Европа, че не ми се занимава с митници [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   05-01-15 18:12

Ами да нищо чудно и да е платено или да се случили някоя по-читава бройка. В един друг форум нещата не стоят толкова добре :)

http://www.vaku.hu/2014/12/teszt-yongnuo-ef-50mm-f18-objektiv.html

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   09-01-15 14:20

Благодаря на всички , които изказаха мнение по моето запитване. Вече съм горд собственик на Canon EF 50/1.8 II. В момента върви на проможия в eMag за 165 лв и просто това беше неустоима оферта за мен за нов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: h_bio   
Дата:   09-01-15 14:44

Сподели снимки и впечатления! İма ли проблеми с фокуса?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   09-01-15 14:46

Като го пусна ще споделя , просто съм на работа в момента и пристигна в офиса , а апарата не е тука. Довечера ще тествам и ще кажа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на евтин обектив за Canon 1100D
Автор: andrew_83   
Дата:   10-01-15 23:29

Като първи впечатления до колкото можах да си поиграя с него , на слаба светлина (лампа в стая) и 1.8 има лек фронт фокус. При 2.8 нещата изглеждат добре. Направих 1-2 кадъра на светло и ми се сториха по-добре нещата. Утре се надявам да намеря време да се поразходя и да снимам и ше видя как е на дневна светлина.

Някой колега по-рано беше споменал за Magic Lantern. Може ли да ми дадете малко повече инфо за него. Какво повече ще получа при снимане ако го инсталирам. Нещо останах с впечатление, че по - скоро дава повече опции при видеото , но за не намирам много информация как стоят нещата ако се използва за снимки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »