Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: hedon   
Дата:   29-12-14 09:24

Здравейте, взех си чисто нов обектив Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D, но при опит да го ползвам с Никон Д7000 ми изписва грешка fEE (мига). Разбира се, поставила съм блендата на минимален отвор f22 и заключих обектива на този отвор. Пробвах обектива на друго тяло Nikon D610 и на него работи без проблем. Може би нещо в настройките на моя не е наред, но не мога да разбера какво. Моля за съвет! Благодаря ви!


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: i_v   
Дата:   29-12-14 09:35

А защо не сложиш блендата на ауто и да я променяш от тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: hedon   
Дата:   29-12-14 09:48

Апаратът не работи с този обектив в нито един режим. Не мога да променя блендата от апарата. Ръчно само промених блендата на обектива от самия обектив на f22, с ринга. Би трябвало след това всичко да е ок и да си прави автофокус, но се изписва тази грешка във всички режими и не мога да променям блендата от апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: koev   
Дата:   29-12-14 09:52

Като го сложиш на бленда 22 го заключи - плъзгача напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: hedon   
Дата:   29-12-14 09:55

Това съм го направила, писах още в първия пост, сложих на 22 и заключих. Не става. Четох в някакъв форум за същия проблем, човекът е дал апарата в сервиза на никон и се оказало, че имал някакъв дефект в разчитането на определен вид обективи. Дано не е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: i_v   
Дата:   29-12-14 09:58

Огледай контактите(на апарата и обектива), може някой от тях да е леко изкривен или окислен, пробвай да ги почистиш.За настрокйки не знам, но нека някой никонец да сподели.

П.П.
Сега зацепих, че при D серията на Никон Max бленда и заключване съответства на автоматичен режим и контрол от тялото, sorry за предложението да минеш на автоматична бленда ;)



Публикацията е редактирана (29-12-14 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: hedon   
Дата:   29-12-14 11:59

Благодаря ви за отговорите, видимо всичко е наред по контактите. Ще се разходя до Фотосинтезис тези дни, дано намерим решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: chepkata   
Дата:   29-12-14 12:44

На F6-customize command dials-> aperture setings -> sub command dial->ok.
Тази функция как е при теб? Трябва да е включено, за да се управлява блендата от тялото. Другата опция е за управление от ринга на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: hedon   
Дата:   29-12-14 12:48

Да, проверих я и нея, беше си включена по подразбиране, не е в това проблемът.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: bepa   
Дата:   29-12-14 12:56

Здравей,
до преди 2 дни имах същия проблем с обектив 50д и д7000, тъй като нямах от къде да взема да пробвам друг обектив Д, а 50-ката не беше моя си купих нова 50-ка, с идеята нещата да се оправят но не. След всичките настройки и четения, нищо не помогна. Тъй като тялото ми е изпускано, предположих, че има нещо счупено - разглобих до състояние без металния пръстен на байонета, там има един пластмасов пръстен с пластмасов показалец на него, този показалец се преместваше както и където си иска, а той реално контролира блендата. След малко по обстойно разглобяване, стигнах до сваляне на пластмасовия пръстен, на който има 5 или 6 много малки медни пластинки, които контактуват с това нещо на снимката

http://i.ebayimg.com/00/s/NjQ0WDY0NA==/z/fLYAAOxy3NBSecmu/$(KGrHqJ,!l4FJY5nFSbEBSecmt2uP!~~60_12.JPG


При мен медните пластинки бяха окислени и 2 от тях окъсяваха с другите, след почистване всичко вече е наред. Ако тялото ти не е в гаранция и решиш да се мъчиш успех, ако не в сервиза ще знаят какво да правят

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: i_v   
Дата:   29-12-14 12:58

Ако firmware на тялото е стар, обнови го с последният такъв. Не бих възлагал големи надежди да се оправи, но въпреки това е добре да се отхвърли и тази възможност, преди да се ходи до сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: i_v   
Дата:   29-12-14 13:06

bepa, понеже ми стана интересно, а с G или някакви там обективи по-ново поколение от D, работеше ли блендата?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: hedon   
Дата:   29-12-14 13:17

Връщам се от Фотосинтезис, проблемът е в апарата ми, ще трябва да ходи на сервиз [smilie22] Пробвахме го с други твърди обективи, с още един 50мм и с един 35мм, същата грешка дава. Bepa, това звучи ужасно, не мисля, че ще се справя с почистването и разглобяването, затова направо ще го дам в сервиз. Благодаря ви, весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D грешка при поставяне на NIKON D7000?
Автор: bepa   
Дата:   29-12-14 13:42

При мен с обективи с мотор работеше без проблем, тествах го на 35mm 1.8g, 85mm 1.8g, 18-105mm и tokina 12-24 втора версия - там всичко си беше прекрасно, за туй не ми допадна идеята да имам проблеми с 50-ката. При мен фърмуера също беше стар, но така и не го обнових.
С 50-ката в началото дваше на всеки режим грешка F E.E, след промяна на настройка за управление на блендата от
F6-customize command dials-> aperture setings -> sub command dial->ok.
започна в режим A и S да не ми изписва грешката, но да не отчита блендата, след това си закупих 50-ка и както по горе описах нещата. НО след поправката, започна да работи в режим на А и S само с управление на блендата от обектива, в другите режими споменатата грешка, след промяна в менюто на настройката за бленда, сега работи във всички режими без никакви проблеми

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »