Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Държач за отражател
Автор: axlastro   
Дата:   27-12-14 13:06

Здравейте!. Някой има ли впечатление от тези два модела държачи за отражатели и кой от двата Ви допада повече.

http://dynaphos.com/product.php?c=7&sc=202&id=647


http://dynaphos.com/product.php?c=7&sc=202&id=1806

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: iasen2   
Дата:   27-12-14 13:13

Никаква работа не вършат, създават повече проблеми,отколкото решават
Купи си студиен отражател , или си направи

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: axlastro   
Дата:   27-12-14 13:30

Мерси за спестените пари (пак) - аз в момента ползвам или асистент или една водопроводна тръба с две клампи (май горе-долу като тези дето продават).

Това ли имаш предвид под студиен отражател -

http://www.ebay.co.uk/itm/Weifeng-Light-Reflector-Panel-for-Studio-Photo-70x110cm-Silver-Gold-RE2018-/111379573823?pt=UK_Light_Controls_Light_Reflectors&hash=item19eebd6c3f



Публикацията е редактирана (27-12-14 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: iasen2   
Дата:   27-12-14 13:59

http://dynaphos.com/product.php?c=6&sc=10&id=100

Виж това ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: tzl   
Дата:   27-12-14 15:55

Аз имам държач за отражатели (мисля, че е първият) и върши работата, за която е предназначен. Ползвал съм го не веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: ivaivalito   
Дата:   27-12-14 17:43

Като цяло стативи държачи на ДИнафос са доста Афиф дето се вика :) почти нямам статив който да не е прецакан или лампа а снимам 2-3 пъти месечно .Просто явно за парите толкова :)

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: tzl   
Дата:   27-12-14 18:50

Аз имам стативи на различни фирми и в случая с Dynaphos ползвам някои техни, които не са от най-евтините им и мога да кажа, че работят нормално.

Не ми плащат да им рекламирам работите, нито мога да дам мнение за много от продуктите им, но специално за стативи (от тежките, по-скъпите) и държач за отражател, отражатели — работят си.

Възможно е стативчетата за 30лв да се чупят, но те са затова толкова.

Тези държачи не са кой знае колко пари, а още повече човек може да отиде на място дори, да ги пипне, да види как изглеждат и да пробва как държат отражател и тогава да вземе.



Публикацията е редактирана (27-12-14 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: axlastro   
Дата:   27-12-14 19:39

Май в Понеделник ще се разходя до там да видя какво ще ми върши работа и какво не. Иначе аз имам два статива оттам купувани - от 50 лв. и засега не са се счупили. Като цяло нещата, които съм купил оттам, са добри.
Студийния отражател определено ми харесва най-много като вариант, но трябва да видя колко място заема в сгънато положение (ако има такова), защото у нас нямам кой знае колко място.

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: groshev   
Дата:   27-12-14 21:12

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=155&product=8449&show=additional
Виж този, препоръчвам го[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: axlastro   
Дата:   30-12-14 20:40

Закупих си един от тези в Динафос - с клампите. На първо четене горе-долу става, но като го поразвъртях вкъщи се оказа, че при максимално изнасяне настрани затягащия механизъм не е достатъчно силен и от тежестта на рефлектора се навежда надолу. Иначе ако се сложи в оста на статива е добре. Определено ми беше необходим. У нас нямам място за студиен, а на локация не винаги мога да разчитам на помощник, който да ми държи рефлектора, така че тази стойка върши работа. Освен това може да се ползва и за закрепване на фон за портрети.

С една дума - не я препоръчвам, но става. Вероятно тази на Bowens е много по-добра, но и цената е друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: deerstalker   
Дата:   30-12-14 20:44

Честито, поне сега ще знаем за какво става дума.
Престой ми покупка на нещо подобно, но ще се възползвам от опцията "Направи си сам за 5 лева", информация в youtube. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: axlastro   
Дата:   30-12-14 20:47

Имам такъв направи си сам. Поне този, който си направих не ми харесва много, но за закърпване на положението става.

Те в Динафос май се правят на ударени като им кажеш замяна и връщане на пари, но ще ги видим.



Публикацията е редактирана (30-12-14 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: cameraman   
Дата:   30-12-14 21:34

Тук трябва да сложа снимка на сополиво циганче, като вариант за държач.

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: metodiev_martin   
Дата:   30-12-14 21:46

iasen2 отговори още в първия пост.
Смятай, че "на локация", въпросния държач, може да ти загуби повече време и нерви, отколкото някой приятел/познат, който да ползваш да ти държи отражателя.
При най-малкото поддухване ще имаш проблеми. Да не говорим, ако има вятър. А за морския бряг, направо го забрави... на закрито върши "някаква работа", или както ти написа - "става", но смятам, че и една добре направена самоделка, би свършила същата работа.
И аз преди време доста се чудех на въпросните държачи и се убедих, че не ми вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: deerstalker   
Дата:   30-12-14 22:19

Има едни кръстачки, който са с регулируеми шини ( отражателя се захваща от четирите страни ), ако успея да намеря въпросния предмет - ще покажа принципа на идеята. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Държач за отражател
Автор: axlastro   
Дата:   30-12-14 23:39

Карай да върви - и по-големи глупости съм си купувал. Ще го ползваме за закачалка в краен случай.
Добре, че заедно с него си купих и едно Manfrotto Pixi. Много готино стативче.



Публикацията е редактирана (30-12-14 23:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »