Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Влагозащита
Автор: navigator_7000   
Дата:   27-12-14 10:53

Здравейте и честита Коледа!
Въпросът ми е следният:
Снимам с Nikon D7000 и 17-55 в леко дъждовно и снежно време. И двете са прахо и влагозащитени и нямам проблеми. Дали би имало проблем ако съм с грип - MB-D11. Контактите дали са защитени добре или да не рискувам. Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: rx   
Дата:   27-12-14 10:57

Споко, няма драма. Даже да се понамокри отвън, проблем няма. Избягвай смяната на обектив, или ако сменяш - гледай да дишаш настрани и да си на завет. По-важното е след снимането като влизаш вече на топло, апарата ти да е прибран в раницата и да го оставиш да се климатизира - ако го извадиш както е студен в топла стая, целия ще подгизне, което вече не е готино.

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-12-14 13:18

Аз бих добавил, в раницата чорапче с котешка тоалетна [smilie5] Не се шегувам, добър влагоабсорбатор е и е евтина :)

А за терминалът, при твоят грип не знам как е , но моят (китайска имитация на MB-D14) има една гумена периферийка, подобна на тези на обективите.. Предполагам че и твоя има..



Публикацията е редактирана (27-12-14 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: джъмбо   
Дата:   27-12-14 16:16

този обектив няма специална влаго или прахо защита... единствено гума на байонета която евентуално да пази от проникване в тази част...

тоест той няма защитата каквато има камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: navigator_7000   
Дата:   27-12-14 20:54

Води се за прахо и влаго защитен.

http://imaging.nikon.com/lineup/lens/zoom/normalzoom/af-s_dx_zoom17-55mmf_28g_if/

Но аз така или иначе с обектива нямам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: джъмбо   
Дата:   28-12-14 10:40

Dust and Waterproof rubber sealing mount - това е една гума в основата на байонета и толкова... никъде по подвижните части няма защита както някой 12-40/2.8 на Олимпус да речем...

както казах тялото е по-защитено от обектива и чети изреченията до край а не до където ти харесва [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: tzl   
Дата:   28-12-14 13:39

Каквото и да пише е добре човек да си защитава техниката от влага и вода и да остави писаното да влезе в сила само ако човек допусне грешка в усилията си.

С други думи, носи си найлонови торбички и ластички и си пази техниката. Другото е да си под чадър, докато снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-12-14 15:18

Ползвай си техниката и не се втелясвай толкова. Найлоните понякога са са по-опасни, защото задушават техниката. На сняг и нормален дъждец нямаш грижа.

Един кадър от вчера :

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: Hman   
Дата:   29-12-14 19:35

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=42441

Купи си един такъв протектор, за да си спестиш главоболия и главоблъсканици дали е добра защитата или не. И цената не е голяма сравнена с това колко скъпа техника пази. И накрая, не ги продавам аз, да не си помисли някой че си рекламирам стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: rx   
Дата:   29-12-14 19:48

В тая торбЪ, ако си в студено, влажно време, би се получило по-зле отколкото да снимаш без нищо в дъжда...

Отговори на това съобщение
 Re: Влагозащита
Автор: houngan   
Дата:   29-12-14 19:59

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1346813&t=1346813



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »