Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   25-12-14 23:10

Привет на всички отново! Купих си отново камера и се върнах във фотографията, но сега имам странен проблем с фотошопа. Снимките на фотоапарата изглеждат съвсем различно от тези в роу конвентора. Снимките са доста по - тъмни отколкото изглеждат на апарата, коетое ми докарва голямо главоболие и то не всички, само някои снимки са така. Някой да има някаква представа от какво може да е?


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: iliyanb   
Дата:   25-12-14 23:12

Изключи автоматичен динамичен обхват, както и да се казва в менюто на твоята камера.



Публикацията е редактирана (25-12-14 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   25-12-14 23:21

Е изключил съм го не съм толкова зле :D. Камерата е канон 60д всички глезотии са изкл, но пак чат пат се получава

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-12-14 00:07

Нормално. Дисплея доста често лъже. Пусни си "сигнализацията" за прегорелите участъци и се научи да разбираш хистограмата до колкото е възможно. Гледай също така да зададеш точните данни за експонацията, преди да направиш снимката.
Друг вариант е да снимаш в рол и jpeg и да сравняваш после на пс-то, какво, що, защо.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: lamerko   
Дата:   26-12-14 00:24

Сравни ги на друг монитор/компютър. Да не се окаже, че си намалил осветеността на монитора си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   26-12-14 08:23

Да бе аз хистограмата я знам, аз по нея се ориентирам, но снимките бяха бързо от колата и нямаше време да гледам. А прегорелите зони там няма проблем. по принцип няма ядове и с тъмните снимки, защото горе долу знам на каква скорост да снимам в дадено време. После ще погледна настройките на монитора, че снощи много ми се спеше и не съм ги пипал.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: iasen2   
Дата:   26-12-14 09:07

Що не си снима в джипег на автоматичен , че да си доволен и щастлив

Сега ще трябва да научиш още доста неща за фотографията:-)
Виж си дефолтните настройки на конвертора. Обикновено по подразбиране увеличава осветеността от тъмните участъци

Но разбира се може да има хиляди други неща

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   26-12-14 09:30

Е колега ти ме отрепа [cool] .Снимам от достатъчно дълго време(не много дълго де), за да снимам на ръчен режим, без да се притеснявам много, не ме разбирай по грешно, не казвам, че знам нещата, но определено да снимам на автоматик не ми се нрави. Другият вариант, за който сега се сетих е, че роу конвентора ми е с настройки подразбиране и излизат от предишната снимка, ама като е сънен човек не обръща внимание [smilie18]. Сетих се, че на пентакса ми имах подобен проблем с DNG и PEF, но там се оправи като си преминах в DNG.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: BEYA   
Дата:   26-12-14 09:58

Да използвам темата.Кой конвертор използвате за RAW.Аз имам инсталиран Лайтрум на компютъра си.Ще може ли да снимам на RAW и да обработвам и конвертирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: iasen2   
Дата:   26-12-14 10:09

Както ти казах преди провери си настройките по подразбиране. На някой снимки може повече да влияят и затова да тимсе вижда по голяма разлика. И затова ти казвам , че всеки път ,като се появи такъв проблем научаваш по нещо ново.
Следващия етап е да разбереш колко правилно ти е експонирана снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   26-12-14 11:13

Да бе аз съм 100%, че е от конвентора, да де от мен, че не съм погледнал. Иначе самата снимка е недоекспонирана с цел, но съвсем по друг начин изглеждаше на фотоапарата, ако имах време щях да си погледна хистограмата, но беше всичко набързо, че идваха коли [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: imitev   
Дата:   26-12-14 11:21


Кой е роу конвертора?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   26-12-14 12:08

Ем Camera Raw на фотошопа използвам, че ми е най - удобен. Като се прибера от работа ще погледна да видя дали е там проблема, че 60Д-то динамичният обхват не му е от най - силните страни [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: imitev   
Дата:   26-12-14 12:31

Задал ли си профил на канон за камерата в камера роу?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: compur   
Дата:   26-12-14 15:29

то има и безплатното DPP [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: Daniel_P   
Дата:   26-12-14 17:07

Въпреки, че снимаш в роу на дисплея на апарата ти показва обработен jpeg file! Да го имаш в предвид! И е нормално да има малка разлика!, но проблема ти е вероятно в програмата! Пробвай да ги отвориш в друга, ако нямаш си свали за 5 мин FastStone viewer безплатна е и ще видиш как се вижда там и ще сравниш! УСПЕХ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: sakuraki   
Дата:   26-12-14 19:47

Прибрах се и пробвах, проблема беше наистина в роу конвентора [smilie5] беше задал стойност -0.75, която изобщо не бях отразил [smilie18] . Поуката от случката, че или никога не прави профил, който да се зарежда после, или не обработвай сънен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: imitev   
Дата:   26-12-14 20:23

Да бе аз съм 100%, че е от конвентора, да де от мен, че не съм погледнал.

[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги един въпрос относно raw конвентора
Автор: siluet   
Дата:   29-12-14 17:04

Виж меренето да не е на "Спот" ако попадне бърху светъл обект останалата част от кадъра ще ти е тъмна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »