Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Zhongyi Turbo II
Автор: vaniok   
Дата:   23-12-14 14:47

Идеята ми е да пробвам Zhongyi Turbo II Focal Reducer Booster Adapter на Sony NEX 6.
Ползвам няколко ръчно фокусни обектива - MD, PK и M42 (може и други впоследствие).
Доколкото разбирам най - универсално е фокалният редуктор да се вземе за Canon EOS, след което да се ползва с пръстени за EOS-MD, EOS-PK, EOS-M42 и т.н.
Правилно ли съм разбрал?
Ще съм благодарен някой по-запознат да сподели - имали някакви тънкости?

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: juslen   
Дата:   23-12-14 17:24

Не на EOS може да се слага пълноценно само М42, за MD и PK към EOS трябват преходници с вграден оптичен елемент който съсипва качеството на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: simbon4o   
Дата:   23-12-14 18:13

съседна тема

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: vaniok   
Дата:   23-12-14 18:46

Благодаря, но конкретно това значи ли, че е OK да вържа:


1. Zhongyi Turbo II Focal Reducer Booster Adapter Canon EF EOS Lens to Sony E

http://www.ebay.co.uk/itm/221517594396?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


2. Mount Adapter For Minolta MD MC Lens to Canon EOS EF

http://www.ebay.co.uk/itm/261364606686?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


3. Minolta MD 50mm f1.4


или пък съответно:


2. Adapter For Pentax-K PK Lens To Canon EOS EF

http://goo.gl/y7x5qI


3. Pentax 28mm f2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: simbon4o   
Дата:   23-12-14 19:13

Дефакто това значи да, конкретния адаптер канон-пентакс имах проблеми с него. Наложи се да пиля тук таме, че да влиза като хората. Не помня точно същия търговец ли ползвах, но на снимката е същия като моя. МD адаптера нямам опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: a4o90   
Дата:   23-12-14 19:31

Пак казвам, с най-къса работна отсечка е Canon FD

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: vaniok   
Дата:   23-12-14 19:53

Имаш предвид http://goo.gl/xb2fE9

Но доколкото виждам адаптерите от FD-MD или FD-PK са все с оптични елементи, това за което говори juslen.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: juslen   
Дата:   23-12-14 19:56

MD-EOS преходника няма оптичен елемент, но пък няма и безкрайност-т.е. пак не върши работа.

В другата тема има вариант-да се преработи самия Focal Reducer на резба и вече с макропръстени и преходници да се напасват различните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: a4o90   
Дата:   23-12-14 20:47

Kъм FD може да се добави и М42 и Никон Ф и MD с безкрайност, последното го гледах някакъв пич си го беше направил на 3D принтер

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Turbo II
Автор: stef7   
Дата:   24-12-14 11:31

Според мен наистина от практическа гледна точка Canon EOS къмто NEX Lens Turbo е най-удачния вариант.
Отправна точка е ето тази страница и таблица:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance


За да може да се направи преходник без оптичен елемент трябва обектива който слагаме да има по-голяма работна отсечка (flange focal distance) от камерата на която го слагаме. Ако това е Canon EOS (44мм), това означава че на него може да слагаме без проблем (с преходници) обективи със следните байонети/резби

- м42, Pentax, Sony/Minolta Alpha, Yashica/Contax, Nikon F, Leica R, Olympus OM, Praktica M, t.e. огромната част от всички обективи произвеждани някога.

Извън борда остава Canon FD, Minolta SR (MD обективи), Konika, М39

Сега за някои обективи Canon FD където разликата е -2мм има решение. Да им се смени присъединиението от FD на EOS. При тази смяна тези обективи работят без проблем на Canon Full Frame EOS тела. Това са обективите с фокусно разстояние 24,28,100мм. Аз имам такъв 28мм FD обектив преправен от Слав към EOS който го слагам на Canon 5D Mark II без проблем, безкрайност всичко си му е наред. Тези обективи ще работят без проблем и с Lens Turbo.

Повече инфо тук

Проблема на другите FD обективи и по-конкретно 50mm f1.4 е че задния оптичен елемент опира в огледалото на Canon 5D и губи безкрайност. Те вероятно ще имат същия проблем и с Lens Turbo. За тях според мен си струва човек да си купи отделно един втори Lens Turbo - FD->NEX.

Като гледам, че Минолта SR байонета е само с 0.5мм разлика спрямо EOS съм сигурен че със смяна на байонета може да се направи всички MD обективи да работят на EOS без проблем. В твоя случай трябва да питаш Слав дали може да ти преправи MD обективите къмто EOS. Пак казвам би трябвало да може да стане без проблем.

Да FD байонета има най-малка работа отсечка ( с изключение на Коника и м39), но не е практичен.Трябват адаптери от всякакви други системи към FD, които не знам дали се намират първо и второ един ден ако трябва да се продават няма да могат да се продадат и трето ще струват горе долу колкото един втори Lens Turbo.

Да имаш всички (стари) обективи нагласени спрямо EOS байонета е предимство, защото те могат да се ползват освен на NEX и на Canon която е огромна и много популярна система.

Така че един Lens Turbo EOS -> NEX и втори ако се налага за някои FD обективи FD->NEX


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »