Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 обработка на снимки
Автор: d3ni_97   
Дата:   22-12-14 22:14

може ли някой да ми каже със каква програма обработвате снимките,ще ми бъдете много полезни.Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   22-12-14 22:15

С грешна нагласа тръгваш - не е най-важно с каква програма обработваш, а да имаш идея за крайната си цел.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: iPhonegrapher   
Дата:   22-12-14 22:18

инстаграм... страхотия има настройка на контраст и острота друго не му требе на професионалния фотограф :)

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: Антивик   
Дата:   23-12-14 09:23

Програми да търсиш, важно да има качествено нещо за обработка инак си е все тая.
Като подкараш на Адобето Фотошопа и лайтрома после Microsoft Office Picture Manager, след това Digital Photo Professional /де ми дойде с диска на апарата/....може да има и други....ма мене и тези ми идват много.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: batsali   
Дата:   23-12-14 13:08

GIMP

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: marves   
Дата:   23-12-14 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: mediac   
Дата:   24-12-14 12:02

Фотошопът е №1, но ако ти трябва лека и лесна за обработка програма, можеш да пробваш Zoner Photo Studio. Има безплатен и платен вариант. Първият е достатъчно пълен и аз лично го ползвам и в офиса, и вкъщи. Е, обработката на RAW става в платената версия, но ако снимаш в jpg - нямаш никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: tzl   
Дата:   24-12-14 12:11

@realnoncho се е изказал най-точно и го подкрепям, като бих отишъл и по-далече в съвета.

В началото като започнах да снимам публикувах снимките директно от фотоапарата и все още имам такива публикувани, които не са пипвани.

Повечето любители задават този въпрос, защото смятат, че обработката е ключът към шедьовъра и обичат да показват "преди и след", където преди това снимката е като направена с телефон (но с цена 1500лв+), а след това омазана до неузнаваемост и смятат, че това се нарича "фотограф". А това не се нарича фотограф, а човек, който опитва отчаяно да спаси лош кадър и да го направи така, че да не би публиката да забележи. Учудващо е, че това е хвалба.

Затова аз съветвам първо човек да се научи да снима без да обработва, но да "кове" резултатите във фотоапарата. Обработката е като подправката на гозбата. Ако не можете да готвите, не може да сипете чиния с подправки като основно ястие.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: BOZO   
Дата:   24-12-14 14:13

Lightroom + PhotoShop

Отговори на това съобщение
 Re: обработка на снимки
Автор: batsali   
Дата:   24-12-14 20:58

"Ако не можете да готвите, не може да сипете чиния с подправки като основно ястие." [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »