Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: Frenchev   
Дата:   20-12-14 12:44

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: Frenchev   
Дата:   20-12-14 12:44

Здравейте колеги,

дайте моля мнение за този статив:


http://hs-imaging.com/wp-content/uploads/2010/04/velbon_ultra_maxi_L.jpg



или препоръчайте някой подобен комактен статив, който да е удобен и лек. Да става за носене на планина или когато си с колело. Цената не е от голям значение.

Благодаря на всички отзовали се!
Бирата е от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: rumm   
Дата:   20-12-14 13:30

Имам такъв и съм доволен от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: demiman   
Дата:   20-12-14 13:48

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=12339&show=additional
за некса става [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: ZENON   
Дата:   20-12-14 14:07

Макар и с друга глава, статива си е много читав. Без забележки до около 2 кила товар. Гъвкав, лек и неголям в сгънато състояние. Не съм уверен дали някога ще го сменя за нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-12-14 10:53

Някой с друго предложение?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: philip   
Дата:   22-12-14 11:44

Преди 10 месеца след бая чудене взех A2350 . Не е много лек, нито съвсем компактен (2.38 kg. / 43 cm пакетиран с вс. принадлежности в калъфа). Качеството е на ниво, товароносим е, но заради 5-те секции е малко еластичен. Най-често не разпъвам всички секции и никога не вдигам централната колона.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: simbon4o   
Дата:   22-12-14 12:15

Aз съм с sherpa 600r и сериозно се замислям за нещо такова
статив
Отзивите в нета са добри... и в добавка към него един горилапод...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-14 12:20

Manfrotto Befree много го рекламират

Ето това

Сегашния ми е velbon sherpa 1,5кг и не знам дали си струва да дам 500 лева за 300 грама.

Искам и новия статив да има екстрата да става на монопод - централна колона и единият крак.

Това китайче карбоново най-добре ми изглежда

Q666C

В алфа форума наскоро имахме подобна дискусия.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-12-14 14:46

Не изглеждат лоши и двата. Кой е този алфа форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: simbon4o   
Дата:   22-12-14 14:57

На шерпа 600Р-то си обожавам главата - една врътка я контролира изцяло и е удобна и за видео. Обаче се замислям и аз за нещо по-леко и май това китайче е решението. И понеже се размотавам с две тела може и една горила да взема..

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-12-14 15:27

Frenchev ,зависи какво ще снимаш. Ако ти трябва за дълги експонации, таймлапс или видео леките стативи НЕ стават изобщо. Най-лекия полъх на вятъра ги клати достатъчно за да ти прецака кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: ZENON   
Дата:   22-12-14 16:53

Колко леки са леките GOSPODIN?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-12-14 18:23

ZENON, щом се правиш, че не разбираш ще кажа , че стативи тежки около 1-2 кг. с огъващи се паянтови крачета НЕ стават изобщо за дълги експонации и видео, ако ще се снима в планината или край морето. За интериор или градски пейзажи без вятър няма проблеми, но мисля, че не това е целта на автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: ZENON   
Дата:   22-12-14 22:53

off/
@GOSPODIN
Благодаря за уточнението, но не и за тона.

Точно модела по-горе, но с друга глава тежи по-малко от 2 кила и с него се снима навсякъде и по каквото и да е време, стига техниката да не е много тежка ( в моя случай 1.8кг) Затова е добра да не се дават толкова категорични мнения. И без това в БГ е пълно с умни и категорични хора, та поне в тоя форум някак да си го спестим ако може.



Публикацията е редактирана (22-12-14 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-12-14 23:12

Здрави и тежки стативи имам достатъчно. Трябва ми един който да е много лек за да мога да го мъкна без проблем на раница или колело по баирите. Тук всеки грам е от значение.

Ще го ползвам предимно за HDR, но и за дълги експонации и нощни снимки като тогава естествено няма да бъде разпъван.

Имам вечер три броя манфрото и съм сравнително доволен 190, 055 и един 7 метров. Но нито един не е пригоден за това което ми трябва.

Във велбона ме привлича това, че главата не е юбълковидна.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-12-14 23:13

Mefoto е добра идея. С Manfrotto be free е леко повечко, но е удобен като боравене. Като цяло трябва да се гледат връзките. Ако са с винтово закопчаване, може да се окаже, че влиза влага, прах, пясък и др и нещата се прецакват след време. Закопчаването с клипс е по-добре.
Най-добре да се определят максимална височина на употреба, по-точен лимит за тегло, по-точна сума за статива и тогава.
Най-добрата комбинация е отделно статив и глава. Но струва повечко.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-12-14 23:18

Цената, не е от много голямо значение. Максималната височина предвид нуждата от компактност едостатъчно и около 100 - 120 см. Теглото е хубаво да не надвишава 1 кг. И колкото по леко, толкова по добре. Също предпочитам крака със закопчалки и неябълковидни глави.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-12-14 23:26

Manfrotto 460MG 3-Way Magnesium Head, Manfrotto Compact Action Black и става горе-долу комбинацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-14 23:33

Днес ги гледах във Дайнафос разните опции.

Befree Carbon е много много готин и много лек. Уж алуминия е малко по-тежък ама разликата е доста осезаема. Определено ако ще се мъкне цял ден си заслужава.

Гледах след туй скъпите Китайци - Benro. Нещо не ми хванаха окото заради масата - доста са тежки. Просто цял ден на гръб не бих го взел. Иначе имаха модели дето стават на монопод, което искам.

Гледах и няколко вида Cullmann имаше интересни неща на по-ниски цени. Не са Manfrotto - като вдигнах колоната и леко се поклащаше. Иначе тънките крака бяха доста здрави и не пружинираха като моя сегашен Velbon Sherpa

Ето тоя дребосък доста пълноценно изглежда, пък е малък и само 700 грама т.е. по лек от карбона на манфрото
http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=198&id=2213


А ето това е тоя дето горе долу си харесах като някакъв компромис (единствено при максимално вдигната колона ми се стори леко нестабилен. На средата вдигната колоната беше ок според мен...)
http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=198&id=2499


Ония китайци няма къде да ги видя на живо и ме притеснява дали ще има разправии с митниците - статива е 100$ и 50$ до 70$ транспорта т.е. 150$ поен цена ще дойде. Ама е карбон и има всичко дето искам, ама ако се лашка леко.....

Иначе на cullman връзките са с натягане, много лесно става. Manfrotto-то е с щипки и изглежда супер яко - просто и да не можеш да снимаш това като го извадиш поне ще създадеш доста добро първоначално впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-14 23:40

малко филмче за китаеца на Руски

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-12-14 09:25

Cullman по-добре надалеч...Точно този наномах 400 го имах, и като се прецакаха резбите ми отказаха с голямата им 10 годишна гаранция да ми признаят. А не съм го ползвал много време. И клипсовете за краката са много паянтови.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-12-14 09:36

ZENON, всичко което написах е от личен опит. Имах един приличен Силк, който тежеше 1.6 кг. и носеше до 2.5 Когато сложа върху него Марк2 с 16-35/2.8 и искам да позамажа вълните край морето се случваше да не мога да направя по-дълга експозиция от 2 сек. заради трептенето от вятъра, а когато се опитах да нагазя в плиткото мисията стана невъзможна. Още по-трагично беше положението с 70-200/4 над 100мм. нямаше как да се направи никакъв кадър даже на 1/30. За снимане на видео положението беше абсолютен брак - трептенето дразни страшно и нищо не го спасява. Сега снимам с Velbon DV-7000 с голяма флуидна глава - тежи 3.5 кг. и се бори успешно с вятъра и вълните до някаква степен.
Явно на Frenchev му трябва за друг тип снимане, но ще ми е интересно да видя, как с еднокилограмов даже неразпънат статив се прави 20-30 секунден нощен кадър в планината при наличие на вятър.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-14 10:04

Добре де тия неща с вибрациите на лек но здрав статив, не се ли оправят ако закачиш чантата на централната колона? Мисля си за манфротото, което изглеждаше доста добре направено.

Моя велбон шерпа е доста пружиниращ и няма кука т.е. Дори да го натоваря не знам дали ще се стабилизира или ще увеличи напрежението в краката и ще смени характера на вибрациите, но не и наличноста им.

От друга страна дори с пружиниращия велбон не съм имал проблеми при слаб вятър (в ураган сигурно нещо друго ще ми трябва), да снимам 5-10 секунди със 70-200/4 на А7 - много по олекотен апарат от Канон - обектива е около 800 грама апарата е 400 т.е. под кило и половина с филтрите, батерии и ако има нещо друго. Аз от статив снимам с таймер или през Wifi, за да не вкарвам шум в системата. При това на по дългия край и съм снимал доста отдалечени обекти т.е. Дори много малка вибрация щеше много ясно да прецака снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за vlebon ultra maxi или препоръка за друг компактен статив?
Автор: pmartinov   
Дата:   23-12-14 10:13

Вие явно не можете да се досетите,че при пулсиращ вятър и дълъг обектив се получават много отчетливи трептения заради площа на обектива в зависимост от посоката на вятъра.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »