Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на ДСЛР
Автор: mi6o0o   
Дата:   20-12-14 09:59

Здравейте.Сигурно пускам една от многото теми по този въпрос,но честно казано след изчитането на повечето форуми и гледане в интернет продължавам да съм в дилема какъв ДСЛР да си взема до 1000лв.За това се спрях тук.Ще го използвам предимно за туризъм,пейзажи,портрети(от време на време).Спрял съм се на следните варианти:
Никон д3300
Никон д5200
Сони а58(като този до колкото видях е с електронен визъор)
Pentax k-30
Според вас кой от тези е най подходящ за начинаещ любител-фотограф ,който мисли да надгражда след време.Най вече ме интересува какво мислите за сонито като вариант.Той честно казано най много ми хареса с този факт,че виждаш това което си задал като настройки директно във визъора.За негативните страни също съм запознат,но дали те са толкова сериозно аргументирани,че да се обезсмисля такава покупка ? Ще ви бъда благодарен на отговор и също така..Весело посрещане на празниците ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: kvakioh   
Дата:   20-12-14 10:07

От изброените, Пентакс> Сони> Никон. С минимални разлики.
18-55 предполагам, че ще е началния обектив, евентуално 18-105 при Никоните. Разликите стават все по-минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: Mogila   
Дата:   20-12-14 12:08

Ако си склонен да пазаруваш обективи на старо, то Сони е много изгоден избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: Pavlov   
Дата:   20-12-14 12:33

Отиди в някой магазин, и погледни през визьорите на Sony A58, и на Nikon D5200. Да си прецениш кой ще ти хареса повече.
Във визьора на Nikon-а се вижда най-важната информация, която ти е нужна, в момента на снимането. Останалото го има на дисплея
После имай предвид, че заради неподвижното огледало на Sony-то, снимките от него са малко по-шумни, тъй като се губи част от светлината.
От тези трите марки, най-голям избор на обективи има за Nikon - нови и втора употреба, съвременни и по-стари модели. Така че, ако смяташ да развиваш система в бъдеще, препоръчвам ти да почнеш с D5200.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: Mogila   
Дата:   20-12-14 12:35

Достатъчно много за Сони и по-изгодни от Никон или Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: mi6o0o   
Дата:   20-12-14 14:00

А какво бихте казали за Пентакса.Гледам,че има стабилизация в тялото,тоест обективите му би трябвало да са евтини ? Също така е пригоден за снимане в лошо време след като е херметически затворен.Какви са недостатъците на тази марка,освен оскъдните обективи които имат ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: alext   
Дата:   20-12-14 14:14

Пентакс - ако искаш да ползваш с ръчнофокусни обективи или минимален избор от качествените по- достъпни, повечето автофокусни са им скъпи
Никон ако искаш АФ и ще ползваш АФ обективи имат най-голям избор сравнително достъпни, огромен избор втора ръка в базара
Сони - шума е повече заради огледалото през, което се снима, визьора малко лагва и може да ти е досадно, но за видео са доста по- добре от никон и пентакс
За портрети един 50мм 1.8 ще ти трябва и един туристически 18- 105 примерно при никон. Реши според обективите, които ще ти трябват- тях може да вземеш и втора ръка от базара за по-изгодно.

П.С Сони също имат стабилизация в тялото.



Публикацията е редактирана (20-12-14 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: Seifi   
Дата:   20-12-14 18:40

На Сони А 58 стабилизацията е също в тялото , за работа със стари ръчнофокусни обективи няма кой да бие сонито от изброените. Съквъртиранта има пентакс и си играхме един ден , аз ползвах сони некс , при А58 потвърждението е аналогично.
Това със шума е силно преувеличено. Пентакс са също много добри но са малко екзотични в България.

За глупостите с ефтините обективи на никон и канон , да почнат професорите да сравнят цените на качественитте обективи да видим колко е разликата [smilie18] [smilie18] [smilie18] не повече от 30-40лв на обектив струващ над 1500лв.

За това Сони има една камара ефтини минолти в момента, както и обективи Сони.


Каквото и да купите купете си и книжки иначе разочорованието е голмо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: petrov88   
Дата:   20-12-14 18:59

За Сонито запомни само, че огледалото не е никакво огледало и не се опитвай да го почистваш като такова :D Иначе аз съм доста доволен от електронния визьор и често си проверявам снимките на него, защото дава по- голяма детайлност.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: mi6o0o   
Дата:   20-12-14 21:53

Мен също ме влече сонито,но този прословут шум който го има при по ниско исо ме притеснява.То вярно,че няма пълно щастие,но за това се допитвам до вас.Днеска направих сравнение между сони а58 и а57 - изглежда,че а57(който е по стар и даже не го виждам на пазара) даже е по добър от брат си в някой отношения.Какво ще кажете за него ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: Pavlov   
Дата:   20-12-14 22:44

"Прословутият шум" е всъщност трудно забележим, и едва ли ще ти пречи особено, освен ако не си гледаш снимките пиксел по пиксел.
Щом ти харесва Sony-то, вземи си го. И той ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР
Автор: mediac   
Дата:   20-12-14 23:43

А57 снима по-бързо - с до 12 кадъра в секунда, и може да записва видео с 50p за разлика от А58, който снима до 25p. 58-цата има повече мегапиксели - 20.1 и OLED визьор. Погледни следното ревю, там много добре са описани разликите http://photocafe.bg/sony-a58/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »