Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотографи vs Родители
Автор: kosmodisk   
Дата:   19-12-14 12:42

Как се справяте в ситуация, когато сте взети за фотограф на дадено събитие на което има деца, и пред вас постоянно застават родители, които снимат с телефоните си и влизат в кадър?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: fraction   
Дата:   19-12-14 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: deerstalker   
Дата:   19-12-14 12:48

вариант



Публикацията е редактирана (19-12-14 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 13:00

Да си фотограф значи преди всичко да можеш да разговаряш с хората. Добре е да можеш да се справяш с такива елементарни ситуации преди да се наемеш да снимаш за пари...

Всъщност, ще ти отговоря по-дълго, защото е важно това, което питаш и не искам да изглежда сякаш се заяждам, защото не се.

Ако си нает да отразиш събитие, бил ото с деца или друго, е задължително веднага след влизането ти да стане ясно, че ти командваш парада. Как така няма да знаят кой е наетия фотограф? Трябва да си личи, тогава не стоят пред теб, защото хората като цяло не са кретени. Позицията за снимане си я избираш ти и всички околни се съобразяват с теб. Представи си, например, сватба с 300 човека, които искат да снимат, но никой не ги контролира. Е, това е работа на фотографа. Работа на фотографа е да умее да говори добре, с много хора срещу него, защото иначе няма как да гарантираш, че твоите снимки ще са по-добри от на гостите. А за това ти се плаща. Лошото е, че ако разочароваш клиенти те повече няма да си викнат фотограф, от което ще страдаме и аз и останалите, дето се опитваме да се храним с това. Така че като снимате комерсиално не мислете само за себе си, а за това, че представяте работата на всички ни пред клиентите. Несериозно е "някой да седи пред тебе и да ти пречи" - това не бива да става, защото зависи от теб, kosmodisk. Ти си шефът, ти заставаш където ти е необходимо. Ако разбираш за какво говоря... [smilie3]



Публикацията е редактирана (19-12-14 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: fraction   
Дата:   19-12-14 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: Mogila   
Дата:   19-12-14 13:18

Автор: vga
Дата: 19-12-14 13:00

Да си фотограф значи преди всичко да можеш да разговаряш с хората.


Да. Това е по важно дори от това как снимаш. За това и от мен никога не би станало фотограф :) Не мога да комуникирам много много.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 13:20

Както всяка професия, предполагам, но тук важи в огромна степен - не продаваме снимки или техника, продаваме отношение и качество, което е недостижимо за любителя! Не го забравяйте [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: fraction   
Дата:   19-12-14 13:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: kosmodisk   
Дата:   19-12-14 13:36

Съгласен съм, че трябва да има комуникация, но в конкретния случай ставаше дума за около 100-200 души публика, от които не знаеш кой, кога ще му излезе детето и ще скочи да снима.
Може би аз сгреших. понеже снимах с теле-обектив, с идеята да не се вра отпред и да преча на хората да гледат...

Спомням си преди време на един концерт, по средата на една от песните, фотографа се качи на сцената, и започна да размества микрофоните, понеже му пречили... май тва е подхода. верно да си шефа [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 13:48

Е, съобразяваш се, но трябва да постигнеш целта. Обещал си резултат, в момента в който си казал "ХХХ лева ще ви струва това", и си задължен да го гарантираш. Всеки един път когато отиваш да снимаш, без значение от ситуацията. Това е разликата между професионалния фотограф и любителя, като цяло.

Аз лично често сядам по земята, по турски, в големи масовки от тоя тип. Така хем съм отпред, хем не преча на родителите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: kosmodisk   
Дата:   19-12-14 13:51

Това е много добра идея. Следващия път ще съм подготвен. Мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 13:55

Да си фотограф на събитие означава да поставиш под пълен контрол цялата сцена на кадъра заедно с действащите лица.

Това означава,че знаете първо какво искате и втора как точно да го постигнете.

На такива които им пречат присъстващите проблема е в невъзможността да поставят ситуацията под контрол.

Ако не си изградите правилна стратегия за привличането на вниманието на участниците,те само ще ви пречат.

Тези качества се изграждат с работа и са особено важни когато се снимат общи кадри на повече хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: fraction   
Дата:   19-12-14 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:02

Всичко което не може да постигнете с насилие,се постига единствено и само с добро!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: fraction   
Дата:   19-12-14 14:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:05

Насила хубост не става.

Насилието води само до насилие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:07

Айде бе, значи да разбирам от мненията до тук, че фотограф на събитие се явява нещо като цар и господар и главно действащо лице, което ми е непонятно на какво основание се случва или си е така по подразбиране. Ще се радвам някой истински фотограф с опит в областта, обаче и доказал се, да сподели дали подкрепя това мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:15

Фотографията особено външната,извънстудийната не е подходяща за срамежливи и задръстени хора.

Ако комуникацията с участниците не е на ниво нямате никакви шансове да успеете ако ще и един вагон техника да имате.

Бързата реакция,гъвкавоста и съобразителноста са решаващи за успешното решение на всяка ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 14:22

iliyanb, разбрал си наполовина - за дадени събития е така, за други не. Ако събитието е сватба, да речем, фотографът я води изцяло. Ако е детско парти са по-други изискванията и т.н. Във студиото кой мислиш че командва? Този, който се е нагърбил с отговорността да предостави фантазираните снимки наяве. И да, за да си свършиш качествено работата всеки път се налага да си център на вниманието, един вид "цар и господар", но това не е нещо лошо, както се опитваш да го изкараш ти. Ако щеш ми вярвай [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:30

pmartinov, не разбираш какво питам ли? Или постът ти е продължение на предишните ти мнения? Ще дам пример:
Сватба като най-често снимано мероприятие. Предсватбена и/или следсватбена сесия - шеф е фотографът. Самото събитие, от което се изисква репортаж - роля и позиция на фотографа? Можем и за дейността на сервитьорките да си говорим, а и на главния готвач. Ако нямаш опит, не ми отговаряй. Любопитен съм да чуя мнения от хора с нещо зад гърба си. Ако си един от тях, моля сподели. Да уточня - нямам мечти дя снимам събития, но темата отдавна ми е интересна. Интересува ме как виждат себе си фотографите на събитие, организирано не от тях и не за тях. Поздрави!

И vga може да сподели ако има опит[smile]

Викаш vga фотографът води сватбата???



Публикацията е редактирана (19-12-14 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:33

Занаят се краде ,с четене не става...


:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: vga   
Дата:   19-12-14 14:34

Изцяло, когато се очаква резултат, да. Ако си снимаш покрай тях е друга работа [smile]


Всъщност, може би не е така. Може и да греша. Може би само на мен се случва да изискват от мен да ги ръководя, защото "не знаят какво да правят с ръцете си като позират, не знаят как да застанат спрямо светлината, не знаят ритуалите, не знаят защо има осветители покрай тях, не знаят защо бялата стена има значение", вероятно твоите клиенти са свръх подготвени и ти само отиваш и вдигаш апарата. Моите не са.



Публикацията е редактирана (19-12-14 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:35

И ми се ще наистина да чуя някой с опит, който си вади хлябахс репортажи, а не мечтатели-теоритици, без да се обиждате.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: iliyanb   
Дата:   19-12-14 14:37

Pmartinov, опазил бог да сметям занаята. Пак питам. Ти опит имаш ли? Интересна ми е нагласата на хората в сферата на услугите в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографи vs Родители
Автор: pmartinov   
Дата:   19-12-14 14:39

А колко е изкарал е тази година искаш ли да ти докаже ?


[smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »