Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   18-12-14 21:15

Здравейте :) Съжалявам ако има подобна тема ,но не успях да открия :(
Въпроса ми е това чудо ще ми свърши ли работа >> CLICK

Целта за която ми е нужно е да заснемам във фитнес зала /с по-слабо осветление/ нощно време клипове със Nikon D3200 мисля да купя 2 бр от тези тела.Водещия ще е на около 3-3.5 метра от прожекторите а тях мисля да ги позиционирам от 2-те мой страни зад мен и да го осветяват равномерно и от двете му страни :) [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: staskl   
Дата:   18-12-14 22:04

това което си прикачил не е осветление ,а допълнителен аксесоар ...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   18-12-14 22:27

Ами какво бихте препоръчали за осветление и да е възможно най ниско бюджетно ?Както казах снима се във фитнес зала на вътрешно слабо осветление :) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: iasen2   
Дата:   18-12-14 22:57

Наеми си фотограф

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   18-12-14 23:08

Това не е вариант :) [smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: iasen2   
Дата:   18-12-14 23:13

Тогава наеми някой да те научи да ползваш осветление и модификатори на светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   18-12-14 23:20

iasen2 е прав : Просто си наеми фотограф :) Чиляка ще дойде и ще си свърши работата :)
Успех от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-12-14 23:21

Потърси някое евтино Led Video Light осветление в ebay и се приготви да правиш много проби, тестове и подобрения...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   18-12-14 23:24

Няма как да наема фотограф при положение че в месеца ще снимам по 12-15 видеота :) трябва да съм милиардер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-12-14 00:49

Има прожектори промишлени в практис по 500 вата за по 10 лева,купувате 4 и махате стъклата и монтирате на стойки или на тавана ,по скъпото е със светодиодни прожектори пак промишлени по 30 и 50 вата ,но са малко по скъпи ,но не толкова колкото специализираните за фото.По принцип светодиодите са точкови източници на светлина и пред светодиода трябва да има 2 лещи или една комбинирана, промишлените имат само рефректор, икономисали са от пластмасови лещи - колкото да не вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: victory13   
Дата:   19-12-14 01:06

Проучете човекът [cool]

https://www.facebook.com/jerry.ghionis?fref=nf

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-14 01:07

Светодиодните осветления трябва да са за видео и да са високо качествени иначе голям смях настава. Има едно CRI дето се гледа то трябва да е поне 90 или 95 за да става за нещо. Инак розов анцуг ще изглежда зелен или нещо друго....

Иначе с прожекторите от практикер става ама 500 вата се отделят като топлина. Ако са 4 това е все едно 2 киловата печка - като топлина и сметка за ток. Не знам и как ще сложиш дифузьор на това нещо. Може би ако отразява в някоя бяла стена....ама трябва да се внимава да не стане пожар.

Ако идете в дайнафос могат да Ви упътят за най-евтините професионални опции.

Това дето нончо е пропоръчал е вариант, но предвид нивото Ви ще се набодете на нещо. дето не е добро т.е. по-добре дайнафос. Хората са коректни.

С повечко четене ще можете и с подръчни материали нещо да си спретнете ......предвид че бъркате грид т.е. парцал със реално осветление.......ще е много четенето и дълго

А имате ли примерен клип който харесвате с подобна ситуация на това дето искате? за да обсъдим по-конкретни неща. Осветлението не е само лампи има и разни аксесоари към тях, обикновено са повечко от една, мощността също зависи какво ще снимате...исканото качество също е определящо. Специално за качествено видео камерата май често е най-евтината част дори да е модел от 50-60 хиляди долара.


Това с 3-4 метра от светлината до човека изисква доста мощно осветление ако се гони качество. Каква е причината да не е на 70 сантиметра осветлението от обекта например?

Каква дълбочина има сцената дето искате да заснемете? Цялата зала ли трябва да е осветена? Само водещия ли?

Какво качество се гони?



Публикацията е редактирана (19-12-14 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   19-12-14 01:14

Попаднах случайно на това клипче и се замислям дали да не пробвам да направя нещо подобно само се чудя как да направя стойки и какви точно крушки да купя :) [smilie5] https://www.youtube.com/watch?v=r6xQZPUeBpY



Публикацията е редактирана (19-12-14 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-14 01:17

на кое клипче или разчитате на телепатия?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: prisonbreak   
Дата:   19-12-14 10:21

Нищо лично....

С D3200 + 18-55, никво видео няма да направиш.

С тази експлоатация на натоварване на матрицарати, бързо ще я скапиш.

Има осветление под наем. Динафос дават.
Също така ти трябва и хубава карта, защото следващия въпрос ще ти е : "Защо ми забива апарата и спира да снима след 30сек.?"

Но все пак успех.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   19-12-14 11:19

Ето линка към клипа на който поапднах >> https://www.youtube.com/watch?v=r6xQZPUeBpY

А ето това е пред последното видео което снимах с апарата но е на открито >> http://vbox7.com/play:81fea98275

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »