Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Астрофотография..
Автор: stalker   
Дата:   15-12-14 13:05

Привет !

Замислям се за някакво бюджетно решение за водене на камерата за по-дълги нощни експонации.
Навремето бяха скъпички.Има ли колеги тук, които разполагат с такава система ? Моля, препоръчайте нещо бюджетно.Ще се ползва любителски.Има ли вече повече възможности за избор ?

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: lamerko   
Дата:   15-12-14 13:58

Canon 6D + Samyang 14mm

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: realnoncho   
Дата:   15-12-14 14:00

lamerko,

Въобще не си разбрал за какво се пита.

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: pmartinov   
Дата:   15-12-14 14:01

Long Exposure Sensor Testing.


Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: lamerko   
Дата:   15-12-14 14:12

Aaa, за ВОДЕНЕ... сори :)

Преди време гледах някакви стативи за телескопи за по 350 лв. с включени звездни карти в компютъра, но не знам дали стъпката е достатъчно плавна за фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: ggreg   
Дата:   15-12-14 14:42

Може би питаш за нещо такова?
Установка
Доколкото знам, евтините окачвания са само за зяпане. Те се водят от два мотора (тип алт-азимут) и не стават за снимане. Трябва ти екваториална монтировка. Като в линка.


Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: Valentin4000   
Дата:   15-12-14 17:36

В една статия, коятоп наскоро четох, авторът посочваше като най-голямата грешка да се пестят пари именно от установката.Мисля , че беше в 500px.com

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: b0bb0   
Дата:   15-12-14 19:18

Ако ще се снима с широк обектив, примерно 30 мм и надолу точността на монтировката не е от чак такова значение, трябва само да е добре юстирана (наклонената ос на монтировката да е максимално успоредна на земната ос) и да има сравнително гладко механизирано въртене около тази ос. Просто грешките в хода на монтировката ще са в петното на звездата. Ако ще се снима с по-дълъг обектив естествено изискването за точност се качва, съответно и цената. Тук може да стигнем и до хилядарка, а ако обективът е над 200-300 мм (особено ако се целят по-дълги по време кадри) може да се помисли и за т.нар. гидиране, но там вече става по-сложно. И, разбира се, монтировката трябва да е екваториална.

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: stalker   
Дата:   16-12-14 09:01

Благодаря, момчета !

Ще се снима с широк обектив 16-35 на 6D.
Гледам в нета има ръководтсва за barn door установка.Мисля да пробвам да си направя една, макар да не съм сигурен как точно се центрира и как се мести във времето.Ще прочета по-подробно.Както ви казах ще се снима съвсем любителски, най-вече за Млечния Път.
Или какъвто ми бе въпроса дали има вече евтини и достъпни решения, за целта, за която ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: stalker   
Дата:   17-12-14 11:31

някой случайно да ползва Vixen polarie за тази цел.В интернет намерих това което е горе долу на достъпна цена макар пак да ми се вижда скъпичко за любителски цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Астрофотография..
Автор: b0bb0   
Дата:   17-12-14 20:31

stalker, заповядай във форума Звездно общество, хората ще те упътят, а може и да намериш нещо подходящо втора ръка. Както и да се включиш в някоя астро-сбирка, ако си наоколо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »