Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 cokin или zomei
Автор: flipz   
Дата:   12-12-14 20:36

Здравейте, навсякъде чета че cokin са най- нисък клас филтри.
Намерих в ebay филтри zomei за държач на cokin. (Zomei® Gradual Filter for Cokin)
Дали ще са по- добри (ако някой има наблюдения) ?
Кой са най- евтините от оптично стъкло ?

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-14 20:59

Не стават - имам едни таива пластмаски... така изкривяват цветовете, че просто нямат оправяне...

Иначе Lee май са най-евтините стъкларии - по 200+ кинта парчето :)

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-12-14 21:15

Кокин са си много добре - важното е да имаш идеи, а не да се оправдаваш с техниката.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: deerstalker   
Дата:   12-12-14 22:02

Зомей е евтино решение за хора без претенции.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: flipz   
Дата:   12-12-14 22:15

Благодаря на всички за отговорите, но някой може ли да каже кое е по- доброто. Защото цената е една и съща като цяло.
Никъде в google няма сравнение .. аз четох, че zomei имат хубави неща, но може би в друг клас.



Публикацията е редактирана (12-12-14 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-14 22:43

Аз имам 3 Кокон-а и нямам забележки. Вероятно има много ментаци, оттам и оплакванията. Моито съм си ги купил от представител на Кокин в Хамбург по 20-тина евро парчето, ако не се лъжа.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: itilien   
Дата:   12-12-14 23:02

Кокин, поне тия, които може да се купят от павилиона си имат доста силен цветен каст, бих казал розовеникав. На мен обаче той не ми пречи, защото не се стремя да получа напълно балансирани цветове. Даже ми харесва, защото създава атмосфера. Преди доста години ползвах един китайски, който беше по-зле от кокините - и като каст и като замазване на образа.

Преди време съм купувал сингх рей - хубави са, ама повече не бих дал толкова пари за филтър. В повечето случаи филтъра лесно се заменя от бракетинг.

Ето примерно тия снимки са с кокин 2 или 3 стопа хард правени.


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1364565057_DSC09964b.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1364759439_DSC09382a.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1351795311_DSC01629ss.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/184/t_1326740737_DSC00442.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: ivjordan   
Дата:   12-12-14 23:04

И аз имам кокин и нямам оплаквания.
Е, не съм пробвал Лий, но имайки предвид разликата в цената, май Кокин си е ок. Има и разни китайци, дето са по лев за парче, те вероятно не са много добри, пак заради цената.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: flipz   
Дата:   13-12-14 10:09

Аз определено гледам все китайци най- вероятно. В алито и в ибей.
Кокин 12 филтъра и държач 40 лв :)
Зомей е малко по- скъп и пак китайски най- вероятно.
Но така като чета ще заложа на пробата ще взема един държач и по един филтър от двете марки.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: burningice   
Дата:   13-12-14 10:28

Кокина не са лоши, но оригиналните. Ментетата не стават за снимки (един кокин е около 40лв, а за 10 лв могат да се вземат около 5 ментета). Lee също са много добри има и стъклени от тях, но са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   13-12-14 11:15

Аз имам Cokin и съм доволен. Оптически са си супер. Имат лек цветен каст, но за мен не е никакъв проблем. Всички имат :). Нищо, че някои се тупат в гърдите и кават: Нашите са напълно неутрални :). При Lee е лек циан, при Cokin лека магента и т.н. Има и други на достъпна цена и с добри отзиви като Kood(поохлаждат цветовете), но пак не са на килограм. Hi-tech също са добри. Малко по-скъпи са. Проблемът при акрилните не са толкова оптичните качества а механичните(лесно се драскат) и евентуално по-бързото стареене на материала, но ако се съхраняват в калъфчета и се и се чистят с духалце и мека четка от праха няма проблем. Така или иначе всичко си изисква правилна поддръжка и грижи. Стъклените пък нямат гъвкавост и при грешка се чупят. Съответно олекваш с доста пари.


Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: lamerko   
Дата:   13-12-14 11:16

Аз лично първо си взех някакви китайски, уж максимално неутрални - софт и хард градиенти и един 0.9 (3 стопа) ND по Кокин P серията - измамата беше пълна, понеже бяха неспасяемо сини. След това взех уж оригинални Cokin Z-PRO - малко по-добре, но пак цветовете ме изпълниха в ужас. А се изръсих половината пари за един биг стопър на Лии. Явно на ментета попадам и ми писна - насочвам се към Lee.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: flipz   
Дата:   13-12-14 17:51

Значи ще пропусна твоята грешка и ще си взема на Lee направо.
Благодаря ви на всички, само ядове щях да ям с пак с тези китайски творения.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: kukumichin   
Дата:   13-12-14 18:04

Имам кокин и лий. Спор няма лий са доста по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: kvakioh   
Дата:   15-12-14 17:13

Евтини държачи и Cokin филтри. Добри комбинации се получават и от евтин поляризационен и 1 сив филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: flipz   
Дата:   25-12-14 23:42

Благодаря ви на всички за отговорите.
За лятото ще взема някакъв по- евтин държач от китайците и някое стъкло от доказан продавач в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: cokin или zomei
Автор: deerstalker   
Дата:   26-12-14 00:07

По принцип всичко вече е оригинално китайско, работата е да не попаднеш на някое китайско копие на китайския оригинал[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »