Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-12-14 21:31

Мой приятел ми подари един филмов EOS 1000. Беше го взел на някакъв битак в Германия. Купих му батерия и се оказа, че "работи".
Купих филм, заредих го и почнах да щракам с EF обективите, които имам. :D
И накрая след проявяването се оказа, че почти съм се доближил до сценария на филма "С деца на море" [smilie5]
Казвам почти, защото имах няколко що годе правилно експонирани кадъра, всичко друго беше преекспонирано до край.
Кадрите, които "ги има" са заснети при слаба осветеност и ниска скорост. При тях съм ползвал максимално отворената бленда на обективите - в случая 2.8 и необходимата скорост (между 1/20 и две секунди)
В случаите, в които съм разчитал на затворена бленда (няколко залеза и изгрева) - 11, 16, 22, явно апарата си е снимал на 2.8 и затова всичко останало е заминало. Така си го обяснявам.
Ползвах първата версия на 24-70 и 70-200 2.8, които уж трябва да могат да се управляват от това тяло. Снимах на М, на автоматичен фокус (който в 90% от случаите въобще не реагираше). Контактните "крачета" на тялото, които правят връзката с обектива са искрящо чисти. Като цяло апаратът няма никакви следи от употреба, даже и ремъкът няма никакви протърквания.
Някой има ли идея, къде да търся проблема, или просто въпросното тяло от 1992-ра, не може да управлява електронната бленда на по-новите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: batsali   
Дата:   09-12-14 23:45

Пробва ли да цъкаш без филм и да гледаш в обектива дали са затваря блендата?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: quazimodo   
Дата:   10-12-14 00:16

Попаднах на някакво упътване за този апарат. Може да свериш начина си на действие с него.

http://photonotes.org/manuals/eos-rebel-s-ii/#loading


Отговори на това съобщение
 Re: Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-12-14 05:12

Тялото би трябвало да управлява блендата, но очевидно не го прави. Явно има някакъв проблем. Ремонтът едва ли си струва, за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: axlastro   
Дата:   10-12-14 05:40

Не би трябвало да има проблем и с най-съвременните обективи - по-добре си купи друго тяло, това и без друго е много орязано. Eos 300v е добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: turntablism   
Дата:   10-12-14 09:25

"Някой има ли идея, къде да търся проблема, или просто въпросното тяло от 1992-ра, не може да управлява електронната бленда на по-новите обективи."

Сложи апарата на "М" режим. След което избери някоя по бавна скорост 1/2 може би, за да имаш време да гледаш. Изщракай по един кадър на всички бленди като през това време визуално контатираш дали блендата се затваря. Гледай през челната леща. Изключи автофокус за да може тялото да щракне всеки път когато натиснеш спусъка. Предполагам, знаеш как трябва да изглежда блендата. Ще разбереш лесно дали блендата се затваря по съответния начин за зададената бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко "акъл" за един филмов Canon EOS 1000...
Автор: axlastro   
Дата:   10-12-14 13:46

Няма ли бутон за DOF Preview това тяло?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »