Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 на днешната дата
Автор: 5co   
Дата:   08-12-14 14:29

ДА СИ ПРИПОМНИМ

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: fraction   
Дата:   08-12-14 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: pmartinov   
Дата:   08-12-14 21:58

John Lennon - Happy Xmas (War Is Over)


Между 23:10 и 23:15 на днешния 8декември 1980г, спря да бие сърцето на една велика душа която с музиката си спря една война и свали един президент който я започна.


Mother


Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-12-14 22:40

Представяте ли си, че има хора, които не познават тази музика и всичко покрай нея!?

в този смисъл едно дорасване за нея, може да бъде крайно оживително :)))

в това число и ас



Публикацията е редактирана (08-12-14 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: deerstalker   
Дата:   08-12-14 22:49

Тази музика - съвременната младеж - бяга от нея като дявол от тамян,.. много малко са тези, който биха я слушали.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: pmartinov   
Дата:   08-12-14 22:53

[smile]


John Lennon Greatest hits full album - Best songs of John Lennon



Приятно слушане !


Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: batsali   
Дата:   08-12-14 23:25

Не искам да навлизам в спорове и да се стига до мерене на музика, но ще отговоря на чуденето на shamelessEyes така - представи си да беше роден преди 200 години и да я нямаше музиката, която ти обичаш сега. [smilie5]


Качествени звуци винаги е имало и ще има. Истинската музика не се определя от стил или дата, а от светоусещането на музикантите.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 10:21

34

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: headcharge   
Дата:   09-12-14 14:15

Всъщност, на тази дата, умира брутално разстрелян на сцената по време на концерт, много по-значим музикант от Ленън. Вчера се навършиха 10г. от тази фундаментална загуба за световната рок музика.


"Представяте ли си, че има хора, които не познават тази музика и всичко покрай нея!?

в този смисъл едно дорасване за нея, може да бъде крайно оживително...


Тази музика -някогашната младеж - бяга от нея като дявол от тамян,.. много малко са тези, който биха я слушали."




R.I.P. DIMEBAG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-12/iies4571.JPG


http://i323.photobucket.com/albums/nn470/Spoon665/dimebagdarrell003.jpg



http://www.youtube.com/watch?v=2-V8kYT1pvE




Публикацията е редактирана (09-12-14 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: realnoncho   
Дата:   09-12-14 14:33

headcharge [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: headcharge   
Дата:   09-12-14 14:50

fraction сигурен бях че това ще ви препъне... but I mean it [beer] Но да не почваме такива спорове... музиката не е спорт, за да се мерят постижения. Личните критерии за стойност са индивидуалното мерило в тази област.

PEACE [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 14:58

Какво е направил този музикант за цялото човечество?

С музиката си?

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: headcharge   
Дата:   09-12-14 15:19

Мислех вместо отговор да попитам на свой ред - трябва ли да е направил нещо "за цялото човечество" за да бъде почетен от миролюбив "битълс" като вас, pmartinov... После реших да пускам разни изказвания на хора като Слаш или Роб Халфорд за влиянието на Dimebag върху съвременната рок музика... и т.н. и т.н.

Но няма смисъл. Вместо това, просто ще пусна това клипче тук:http://www.youtube.com/watch?v=1lXXvUIEy2o
и спирам с обясненията. Има неща, които е по-лесно да бъдат изпитани, отколкото обяснени. И има неща, които не говорят на всеки. На мен например Ленън не ми говори. Но това като го гледам и настръхвам.

Хубав ден! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: pmartinov   
Дата:   09-12-14 15:27

Пуснах клипа за 5 секунди.

Само толкова издържах...

Музика не чух.





Приятен ден[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: J0R0   
Дата:   09-12-14 16:33


https://photo-forum.net/static/forum/2014-12/yvsn8701.JPG




Сашо, headchargе, доколкото го познавам или се будалка с аудиторията или му е скучно и търси кого да провокира.

Самият той е музикант и отбира доста от музика, различна от тая която пуска тук в темата.

А иначе всеки има любими групи, изпълнители и стилове.
И настроения, в крайна сметка.
Аз много обичам да се гъбаркам с един приятел, дето е заклет рокаджия, като му пусна Горан Брегович и тръгна да го убеждавам че е рок :)))

Иначе по отношение на Бийтълс, те са повече социален, отколкото музикален феномен.
Няма друга група, която да повлияла в толкова голяма степен върху мисленето на толкова голяма част от света.
Джон беше казал в едно интервю, ние сме по-известни от Христос.

Ако има нещо което да символизира в най-голяма степен ХХ век, това са Бийтълс и кацането на Луната.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: shamelessEyes   
Дата:   09-12-14 17:30

mind gems

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: batsali   
Дата:   09-12-14 19:47

Само да ви кажа, че музиката, която аз слушам, е най-добрата и най-много е повлияла в световен мащаб. Който не е съгласен е сопол и не отбира от музика. Да се трие тая тема, аз печеля[smilie5]



Публикацията е редактирана (09-12-14 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: burningice   
Дата:   09-12-14 19:51

Не споделям вкуса на John Lennon към жените, но това не го прави по-малко гениален.


Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: fraction   
Дата:   09-12-14 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: Bumerang   
Дата:   09-12-14 20:04

Далече сте от епохата и от музиката на онова време.Те са първата група която обърнаха света с главата надолу .След тях започнаха да се роят групи имитатори и със собствено звучене но.Битълс бяха първите.И във всички песни имат мелодия и може да се запее.За Битълс манията е писано много и са правени много филми.Но те са феномен и заслужават преклонение.Подобно ,но по американски,по същото време направи и Елвис Престли.Вероятно по цял свят тенденцията е такава .Няма ги състави като Би Джийс ,Абба, Холис,Дрифтърс Мамас енд папас и т.н.Няма ги и италианците с техните мелодични запомнящи песни.Да не говорим за французи,испанци и т.н.
Та същото е в операта-След Верди ,Пучини ,Белини ,Росини -НИЩО.Да сте чули за някоя съвременна опера??
Така Джон-вечна му памет ...и на Джордж Харисън -абе велики [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: headcharge   
Дата:   09-12-14 20:53

Уважавам социалния отзвук и влиянието на Бийтълс, никой не оспорва тяхното значение в историята на 20-ти век. Провокация не съм търсил умишлено, просто ми прави впечатление че хората развиват музикалната си култура до един определен етап и възраст, след което обикновено просто спират да възприемат нови неща и обикновено това ги кара да се настройват враждебно към тях (някои спират на Creedance, други на Пърпъл, трети на Моторхед, четвърти на Металика, пети на Корн и т.н.); в този смисъл острата реакция не ме изненада. Воден от принципа че "репутация не се защитава, тя се изгражда" не съм имал за цел да доказвам нечие величие, просто си позволих да подсетя хората тук и за друг значим музикант, отишъл си нелепо на тази дата, грешката ми беше че си позволих да допълня, че в музикално отношение, Dimebag ми е донесъл повече вдъхновение и материал за размисъл, от Ленън. Нека не смесваме идеологии и история с ноти. Това имах предвид под по-значим музикант. Това е просто моето мнение, с което може да се излагам, но не го налагам. Но не съм казал никъде че който не харесва Пантера е сопол, или че System Of A Down са по-значими от Пантера, че да се излагам гарантирано :) Не съм искал да се карам с никого тук. Напротив, респектиран съм от авторите, взели участие в темата. Съжалявам че подхванах за Dimebag изобщо. PEACE ХОРА НАИСТИНА!

Отговори на това съобщение
 Re: на днешната дата
Автор: J0R0   
Дата:   09-12-14 21:25

някои спират на Creedance, други на Пърпъл, трети на Моторхед, четвърти на Металика, пети на Корн и т.н.

Е, що ограничи музиката само до рока [smilie25] [smilie25] [smilie25]
Къде остави блуса, фънка, джаза, босановата, фолка, симфоничната, филмовата и т.н.
Като тръгнеш да откриваш, цял живот няма да ти стигне.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/S88A.gif

На мен напоследък най-много вдъхновение ми носят разни "аматьорски" изпълнения. Търся си ги в Ютуб целенасочено.
Проектите Mahogany sessions и Playng for change са най-доброто което се е случвало в музиката през последните 20 години.
(Според мен)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »