Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ailiev   
Дата:   06-12-14 08:26

Здравейте,
След като RX100m3 го ползвах около една седмица и се наложи да го подаря [smilie11] реших да търся отново нещо за мен. Така търся си отново малък фотоапарат с добро качество. Спрял съм се на няколко модела. Моля за съвети и препоръки. Няма да намесвам rx-a, тъй като той е в приятелката ми и смятам, че е безмислено да го добавям в моделите между, които се колебая. Значи моделите са Canon G7x - http://goo.gl/PmVAmY , Panasonic GM5K - http://goo.gl/qSG3DZ , Sony a5100 - http://goo.gl/Dky6cj . Може би има и други модели, които са ми направи впечетление, но в момемта не се сещам. Тук е момента да отбележа, че не разбирам много от фотоапарати и главно ги избирам по външен вид и след това гледам характеристиките. Приемам и други предложение. На апаратите със сменяем обектив бих закупил най-много още един-два обектива, не повече.
Очаквам вашите предложения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   06-12-14 08:37

A5100+ 20mm+50mm= [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   06-12-14 08:43

Olympus pen с китовия обектив 14-42 и един 17mm f2.8 за по-компактен и малко по-светосилен обектив. Всичко това от базара в зависимост от тялото ще излезе между 500 и 750 лева. Горе/долу...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   06-12-14 09:01

Ами до тези един Panasonic LX100 също би седял логично като възможност за избор. Хубаво е да кажеш кое не ти хареса от RX100.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ailiev   
Дата:   06-12-14 09:40

Напротив харесва ми RX-a, просто не виждам смисъл за още един в къщи. Впрочем има едно нещо, което ми липсва и това е липсата на тъч скрийн. Ако имаше никога не бих го заменил. Oly-тата, въобще не ме кефят :( LX100, също...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: domidi   
Дата:   06-12-14 10:19

Тъкмо мислех да те насоча към конктетен модел на Оли ама каза ,че не те кефят!
Аз може би бих си взел в тоя случай сони а5100!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ailiev   
Дата:   06-12-14 14:19

Като разгледах отново lx100, ми хареса изкл. прави визьора.. ако го нямаше скачах веднага, много ми идва обемист с него. Имате ли представа дали се очаква, подобен модел без визьора. Сони ще имат презентация в началото на годината, чува ли се нещо за нови модели фотоапарати? Ами G1X m3 представа - кога?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   06-12-14 16:32

Той ще е от най-компактните особено сравнен с този дет ти идва твърде обемист.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   06-12-14 17:00



Сърби ме,боли ме,познайте какво искам ?





Тя ще ти вземе и следващия ,какво значение има модела ?





https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ailiev   
Дата:   07-12-14 09:13

Хора, какво ще кажете за тази промоция http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=12579&show=additional#

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   07-12-14 10:08

Изкушението е голямо!


Неустоимо...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: plament   
Дата:   07-12-14 10:44

Давай по външен вид и нямаш проблеми [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: nyamago   
Дата:   07-12-14 16:10

RX1 също няма тъП скрийн, но по-добро качество от него в джобен размер още дълго няма да намериш.
[beer]



Публикацията е редактирана (07-12-14 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-12-14 17:56

Според мен още една камера с несменяем обектив е безмислено да имаш. Ако искаш компактност GM серията на панасоник са без конкуренция. Обективите им са най-компактни...
Палачинковите зуумове за м4/3 са наполовина по-малки от малките китаци на сони. Отделно възможноста за смяна на обектива дава възможност като не искаш компактност да сложиш нещо по-функционално като обектив за определена задача... Матрицата на GMките определено е по-добра от тази на RX100...
LX100 е страхотна машинка и визьора не го прави чак толкова по-голям от RX100, по-скъп е обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   07-12-14 18:03

[smilie5]

Преди ревяха, че LX няма визьор сега хората сложиха зорлем визьор и пак недоволни.

Кога ще махнат визьора?

[smilie18]



Публикацията е редактирана (07-12-14 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   07-12-14 18:17

Мартинов!!! ВизЬор, моля те!!! Иначе си прав.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: fotorafi   
Дата:   08-12-14 17:43

FUJIFILM X-30 или ako имаш повече пари FUJIFILM X-Pro-1
[beer]
Ako си от София, вземи 2-3 бири, ела у нас ще ти дам да поснимаш с моя FUJIFILM-X-20
По пазарите се продава един FUJIFILM X-10 за 400 лева..[smitten] почти нов

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 18:54

Малко ще се отклоня от компактното но вижте примерно какво може да купи човек който не търси компактност а качество и универсалност !
http://olx.bg/digitalna-fotokamera-sony-r1-3-obektiva-i63919254

Но....вече е купен...от мен :) и то за 400 лв. С останалите до 500 си купих светкавица и чанта.Теле приставката дава фокусно от 200mm a широката от 19mm и то без да се изменя блендата ! Има и страхотна макро леща в този комплект!Не ми се мисли колко е струвало всичко това навремето.

Този апарат го препоръчвам на всеки начинаещ който се чуди какво да вземе, но задължително в комплекта да има и светкавица Sony HVL-F32X за снимки в помещение.
Писна ми да сменям обективи,писна ми да хвърлям пари за нови обективи, 99% от снимките са ми в диапазона който R1 покрива , преди 2 години снимах с R1 но тогава не го оцених, сега след доста похарчени пари виждам колко не съм бил прав.



Публикацията е редактирана (08-12-14 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-12-14 19:46

Всички купили и притежаващи R1 много го хвалят, нещо трудно се продава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   08-12-14 19:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 20:30

Прави сте , пошегувах се хахаааа , на кой са му притрябвали централен затвор, синхронизация със светкавица 1/2000 , 24-120 2.8/4.5 без кривене и аберации понеже матрицата е на 2mm от обектива, яка батерия, въртящ екран , голяма като на дслр матрица .
И всичко това за 300-400 лв.
Щом е евтин значи е боклук, друго си е да дадеш 4 000 лв за тяло и още 10 000 за обективи ,къде къде по презтижно е за профито,но за любителя е разорително.
Ако имате някой запазен R1 и на цена около 300 лв да свирка,веднага ще го отърва от него [shtrak]

[beer] Към автора, извинявам се за лирическото отклонение, този апарат не е за теб но просто си позволих да изкажа мнение, не ми обръщай внимание

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   08-12-14 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   08-12-14 21:24

[smilie5] Споко,настроил съм му годината,датата и чеса и снима като за 2014 -та [smilie5]
Сонито има едно гооолямо предимство , просто спираш да мислиш за обективи ! [cool] [smilie25] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: nyamago   
Дата:   08-12-14 21:41

Нещо пропускате една буквичка - казах RX1 [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за малък фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   08-12-14 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »