Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: fall_out   
Дата:   02-12-14 12:07

Здравейте на всички. айде и аз сега да задам един от многото лаишки въпроси, дъвкани тук и навсякъде. тъй като идват празници, реших, че и тази година дядо Мраз няма да ми подари нищо ей така, реших сам да се изненадам с подарък фотоапарат. до сега съм бил само със сапунерки и съм ползвал на приятел д5100. в момента съм си харесал д3300, като не искам да се хвърлям на нещо скъпо и на него да се уча. искам да ви попитам за вашите мнения и наблюдения за него и евентуално да предложите алтернатива. не е проблем да е +100-200лв повече, въпросът е да стават качествени снимки, като изображение и да е лесен за употреба. гледах д5300 и единственото е че там има HDR и повече Af и крос точки. ясно е, че повечето е по-добре, но споделете мнение от личен опит за тях кога най-вече е хубаво да са вповече. фотоапаратът ще се използва основно за пейзажни снимки по планините и морето. искам да попитам и за този обектив дали е подходящ за такъв тип фотография http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211303075003.html
другото което искам да попитам е, какъв филтър да си взема за обектива. от това, което прочетох, е че трябва да е UV за да няма онази гадна мараня, когато се снима пейзаж. опитвам се да навлизам в тематиката, но просто фотографията е като хирургията. няма как от днес за утре да изучиш всичко :) ще съм благодарен на съвети и идеи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: fraction   
Дата:   02-12-14 13:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: simfoncho   
Дата:   02-12-14 13:09

По-добре си вземи от базара едно тяло втора употреба, например D90 с посочения обектив. Аз започнах преди време с нов D3100, който след няма и година продадох. Сега снимам с по-старо тяло втора употреба, но по-висок клас и съм много по-доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: pgplamen   
Дата:   02-12-14 13:19

До скоро и аз бях пред такава дилема. Сега вече имам 3300 и съм доволен от него. Взех си и един 35 mm/1.8 и със китовия почти не съм снимал. Аз предпочитам новите неща и затова се спрях на 3300 много се чудих тогава за 5200 и 3300. Избрах втория заради по новата матрица и новия процесор. Взех си и Сигма 70/300 вярно евтин е но аз не съм професионалист и ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-12-14 13:30

Повечето автофокусни точки се използват предимно за следене и фокусиране на динамични /движещи се/ обекти. Реално погледнато повечето тук снимат с фокус по централна точка... За пейзажи броят на автофокусните точки не е от особено значение. Реално погледнато и 11 автофокусни точки не са толкова малко. Навремето тела от по-висок клас са били с 11 точки - Никон D200, D90...
35 милиметровият обектив ще ти дойде малко тесен за пейзажи, но по принцип става. Китовият на широкия край на първо време е по-подходящ. Другата основна разлика с 5300 е, че 5300 има завъртащ се дисплей, който е удобен за снимки от ниска перспектива, макро, от "коремна" перспектива, за "скрити" снимки и т.н., разбира се, в режим life view. UV филтрите масово се използват предимно за предпазване на челната леща на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: deerstalker   
Дата:   02-12-14 14:01

За пейзажи токина 11-16 II, :) скъп - но си заслужава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: Savinelli   
Дата:   02-12-14 14:38

В момента Д5200 е на много изгодна цена. И би ти задоволил нуждите за доста време напред. Най-общо няма нещо което Д3300 да може, Д5200 да не може. За обратното се сещам за мин. две нещица. Разликата в карината е пренебрежимо малка и ако я откриваш, значи си за съвсем друго ниво техника. [smile]



Публикацията е редактирана (02-12-14 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: atb   
Дата:   02-12-14 17:31

благодаря много за отговорите :) тия дни ще се хвърля чоп и ще се взема нещо. като за начало да не сме много претенциозни, защото като гледам един комшия как скача, скача за апарати, купи го и сега седи в тях. принципно при мен няма такава опасност, защото катеря планините, но знае ли човек :D

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: fraction   
Дата:   02-12-14 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: atb   
Дата:   02-12-14 18:46

да си призная бях ги игнорнал въобще като вариант, но ще разгледам и там :) само да попитам, принципно каква е най-съшествената разлика между компактните и DSLR от ниския клас като например d3300?



Публикацията е редактирана (02-12-14 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат никон D3300
Автор: fraction   
Дата:   02-12-14 19:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »