Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица за Lumix FZ100
Автор: radi_nrj   
Дата:   28-11-14 11:19

Здравейте колеги,

На скоро ми изгоря вградената светкавица на панашумикса и реших да го оборудвам с външна светкавица. Поразрових се и единственото, което ми се вижда смислено като възможности и цена е Metz Mecablitz 44 AF-1 DIGITAL. Даже си е малко "overkill" за тоя апарат ама има TTL, въртяща глава и зуум, който покрива 24-105mm.
Дайте мнение дали става, също приемам предложения и за други светкавици, които все пак да не струват колкото апарата. Да кажем че 350лв ми е тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: radi_nrj   
Дата:   29-11-14 18:51

Както и да е, светкавицата вече е поръчана. Другата седмица ще я взема и може да драсна някой ред с впечатленията ми от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: Realll   
Дата:   30-11-14 12:50

То този фотоапарат не е ли твърде нов и в гаранция?!

Оп, сори, прочетох FZ1000



Публикацията е редактирана (30-11-14 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: mmjm   
Дата:   30-11-14 12:53





Публикацията е редактирана (30-11-14 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: radi_nrj   
Дата:   30-11-14 16:56

И на мен ми се иска да е 1000-ка ама нейсе [smilie5] Гаранцията отдавна е свършила. Даже вече един път е отварян извънгаранционно в Зентекса, че имаше косъм влязъл в оптиката. Просто реших, че ако ше ми струва 50-100 ремонта на вградената няма никакъв смисъл да я правя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: ioana-foto   
Дата:   30-11-14 21:06

Вземи си външна,няма нищо общо с вградената, особено в помещения. Ако тавана е бял,насочи я нагоре и ще видиш коренно различна снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-12-14 09:37

На такава камера идеално ще пасне една светкавица Олимпус FL36 секънд хенд, ако има такава от базара /не знам дали има, не съм проверявал/. Светкавиците на Олимпус са напълно съвместими с Панасониците, само не функционира инфрачервената лампа за фокусиране. Такава FL36 съм ползвал много отдавна с Панасоник FZ50, а след това и с безогледални Панасоници.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: radi_nrj   
Дата:   01-12-14 12:36

Аз вече поръчах Metz-a и утре най-късно трябва да го взема. Мерси за информацията за олито, ще го има в предвид за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Lumix FZ100
Автор: radi_nrj   
Дата:   02-12-14 16:15

Светкавицата пристигна. Няма никаква окомплектовка, но явно за по-ниския клас светкавици това е нормално. Очаквах поне един пластмасов дифузьор да има бонус ама нейсе [smilie5] Иначе самата светкавица работи отлично и се разбира добре с лумикса. Сега остава по-трудното - ЗАУ-то да се обучи да я ползва ефикасно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »