Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: KanKubrat   
Дата:   28-11-14 09:58

Здравейте, мисля да сменям текущия ми апарат (Canon 1000D :) ) и се колебая дали да търся по-добър Canon (то май всички са по-добри) или да мина Nikon. Съмненията ми са породени от факта, че на доста места чета сравнителни характеристики и ми прави впечатление, че за Nikon дават доста по-добро качество на изображението, повече динамичен обхват и т.н. Снимам предимно из планината и то за себе си, в началото бях доволен от 1000D, но ... апетитът идва с яденето :)И в двата случая ще търся нещо втора ръка, като по-лекия вариант е да остана на Canon, защото в този случай поне ще ползвам наличния обектив (18-135). Съвети приемам всякакви, предложения и насоки - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: marves   
Дата:   28-11-14 10:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: kvakioh   
Дата:   28-11-14 10:25

1200D+ 18-135 наличния и песен...
600-650лв да е 1200Д, добрата оферта.
При смяна с Никон може и да има някакви предимства откъм картина, но ще изяде повече $$$.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-11-14 10:27

От финансова гледна точка смяна на тялото ще е по-безболезнена от смяна на системата. За качество на изображението - и при двете системи качеството на изображението е чудесно - със съответните /скъпи/ обективи...
За какво се сменя тяло от начален клас с такова от по-висок - заради по-добра ергономия, повече изнесени контроли - бутони, врътки, ключове, които дават по-добра оперативност, по-добра автофокусна система, по-висока скорострелност, по-голям буфер, по-здраво и надеждно тяло, по-добър /голям/ визьор, по-надежден затвор с по-голям "пробег", и т.н. Ако някои или повечето от тези параметри ти липсват или ти трябват, сменяй.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: ioana-foto   
Дата:   28-11-14 10:43

Колега, снимаш в планината, търсиш висока динамика и качество по добро от сегашния ти апарат,сигурно искаш и да е лек и компактен.
Е има такъв апарат, по качество на снимките задминава почти всяка една система,лек ,компактен ... но е с фиксиран обектив !,това в Sigma DP1 merrill или DP2 merrill(различават се по фокусното растояние).
Има няколко човека в форума снимащи със тези апаратчета,ако се включат в темата ги помоли да ти пратят няколко снимки или виж тук :

Sigma DP1 Merrill http://fotki.yandex.ru/search.xml?text=sigma+dp1+merrill

Sigma DP2 Merrill http://fotki.yandex.ru/search.xml?text=sigma+dp2+merrill

Има и DP3 Meriil но тя е с по голямо фокусно разтояние, за пейзажи най добре е DP1M, DP2M е по универсалния, и DP3M е по скоро за портрети но хората снимат всичко с него

Sigma DP3 Merril http://fotki.yandex.ru/search.xml?text=sigma+dp3+merrill

Лично аз снимам с първата генерация компактни сигми, Sigma DP2 , която е с по малко мегапиксели и по малко товари компа при обработка и харда за съхранение.

Сигмите са апарати с характер,обичат много светлина, работи се на ISO максимум до 400 а най добре 100 , но дават картинка която е направо за рамка, а RAW файловете подлежат на голяма намеса, с тях може да правиш каквото си искаш.Много хора сега ще оплюят сигмите но само човек снимал дълго време със сигма може да разбере за какво говоря.
Сигмите са за спокойно снимане, за динамични сцени не стават !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: ss_sgp   
Дата:   28-11-14 11:22

за Канон обаче имаш това:
http://www.photozone.de/canon-eos/874-canon_1018_4556is


за подобен обектив е безпари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: KanKubrat   
Дата:   28-11-14 11:38

За обективите е ясно, проблема е, че с моя обектив на друго тяло нещата изглеждат доста по-добре като цветопредаване, динамика, острота и т.н. Иначе съм обмислял ваиранта за Sony NEX или подобно, ако някой има повечко инфо - нека споделя

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: ss_sgp   
Дата:   28-11-14 12:14

Ниските цени на L обективи Канон и някои качествени "неLки" са общо-взето без алтернатива. Например втора ръка 800лв за 17-40 е ниска цена, подобна сума за 70-200 4L, ниска цена за ултраширок 10-18, 18-55 STM явно също е най-добрият китов.

Тялото има значение разбира се, но ако ще го ползваш само с един китов обектив защо ти е апарат с възможност за смяна на стъклата? Само защото ще е по-тежък и голям най-вероятно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат(система)
Автор: fraction   
Дата:   28-11-14 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »