Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За невярно написаните обяви
Автор: qwer6   
Дата:   26-11-14 19:47

Здравейте колеги!Не ви ли прави впечатление последно време една порочна практика на публикуване на обяви!А,това е:/Пример/ Продавам
Nikon D40 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR -цена 460лв!Отваряш и ХОП-изненада-оказва се че се продава тяло на Никон за тези парички ,а обектива за още 300лв!Да знаем цените на всяко изделие,но пишете коректно!Губим си времето да четем невярно публикувани обяви !За тази цена обявени заедно обектив и тяло има две версии-или колегата е много жадуващ за продажба или не знам!И,въпреки това-не печели нищо!Някои обяви публикувани така-си стоят с години!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: ogogogo   
Дата:   26-11-14 19:56

Еййй, право в десетката, колега, като видя нещо подобно и побеснявам. Такъв стил ще подхожда на Продавалник и разни други битаци. Дано не я изтрият.
Когато видя подобна обява мнението ми за продавача веднага е че е дребен селски хитрец и нищо няма да ме накара да го променя.

Поздравления за темата.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: Gecata   
Дата:   26-11-14 20:14

На мен пък ми прави впечатление , че се обявяват за продажба тела и то във високия клас, (за които има програми за мерене на броя сработванията на затвора) с "уклончив" характер от типа на : "тялото е на ОКОЛО ...едиколко си кадъра" Да, ама не! Аз лично това лято купувам две тела, които се оказват приблизително на два пъти повече от обявените кадри, а на скоро и приятел си взе тяло във високия клас, което вместо на ОКОЛО 40К се оказа на 84К!!!. Вече се отказах да купувам тела които са на "ОКОЛО" еди колко си кадъра! Има измерващи програми, а коректният продавач си измерва броя на сработванията на затвора и ги обявява точно.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: iliyanb   
Дата:   26-11-14 20:23

Айде да допълня. Един артикул се продава чрез 3-4 различни обяви. Дребен тарикатлък, успешно работещ срещу системата за повдигане на обявите веднъж на 10 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: pmartinov   
Дата:   26-11-14 20:44

Каквито и правила да се измислят българина все ще намери начин да прецака системата...



За това е на този хал.


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: neillmakoli   
Дата:   26-11-14 20:53

Крайно време е да се измисли схема с която да се дават оценки на потребителите ползващи базара!

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: pmartinov   
Дата:   26-11-14 20:55

Потребителите сменят никовете като носни кърпи каквато и система да се въвете все тая...



Публикацията е редактирана (26-11-14 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: Gecata   
Дата:   26-11-14 21:13

Нов ник = най нисък рейтинг!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: satansho   
Дата:   26-11-14 21:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: pmartinov   
Дата:   26-11-14 21:30

Gecata [smilie24]


[smilie8]


Мисия невъзможна...


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: nafets   
Дата:   26-11-14 21:38

Хайде поне тук, ако не можем да го наложим в цялата държава, да поддържаме коректни отношения при покупко - продажбите. Все пак сме сравнително малка и подбрана общност. Иначе рано или късно всички ще си патят от това. За съжаление хитринки при обявите за продажби се прилагат често от някои, но замислят ли се такива какво печелят и дали това, което губят не е по-важно... и няма ли всички да бъдат по-спокойни и уверени, че няма да бъдат подведени, ако знаят, че срещу своята коректност ще получат коректност и от другата страна?!
Здравата атмосфера не се създава отвън, а от членовете на дадената общност.[beer] [smitten] [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: deerstalker   
Дата:   26-11-14 21:45

qwer6 - какво е твоята роля тук - администратор ли



Публикацията е редактирана (26-11-14 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: nafets   
Дата:   26-11-14 21:46

Моля да бъда извинен за повторния постинг, но мисля, че в предложението на Gecata има голям резон и го подкрепям напълно[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: qwer6   
Дата:   26-11-14 22:26

destalkerer -не съм администратор,но това е тема ,която само за малко време писаха хора ,които ги вълнува!Между прочем-ти като какъв се яваваш в темата????Може би като поредния Бай Ганя,ли????

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: ivjordan   
Дата:   26-11-14 22:45

Аз лично съм против тези подвеждащи обяви, но пък от друга страна, това си е нормална търговска практика и не виждам начин да се ограничат, без да пострадат и съвестни потребитебли. Един вид, това е цената на свободата.
Повече ме дразни, че очевидно хората намират начин за заобикаляне на правилото за ъп-ване на обявите и всеки ден гледаме едно и също. Например, има един продавач с никонски неща от Варна, чиито обяви са на първа през ден в продължение на поне половин година. Вероятно всички се сещате кой е. Това дразни. Трябва модерация по тази линия.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: aldygreen   
Дата:   26-11-14 22:57

А какво правим, когато обявата съдържа повече от два артикула и те могат да се продават поотделно?
Ще карате продавача да сумира всички артикули ли? По тази логика ranopile, към когото едва ли някой има нещо против, трябва незабавно да бъде разпънат на кръст. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: deerstalker   
Дата:   26-11-14 23:10

Те пишещите са редовни и при тебе, ама ти дето нямаш нито една обява в базара и нито една снимка в профила, и вероятно ти е резервния ник [smilie18] с който оправяш базара



Публикацията е редактирана (27-11-14 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: batsali   
Дата:   26-11-14 23:17

Когато има няколко артикула може да се вижда цената примерно като [5 - 320лв] и да пише колко артикула са, а не колко снимки има в обявата, което за мене е ненужна информация.

Тва с рейтингите не мисля, че е практично, защото някои хора продават постоянно неща, докато други пускат обява веднъж в годината да речем. Виж, може да има флаг, че даденият продавач е недобросъвестен, но както се писа вече, нов ник, нов късмет. Няма универсално решение, просто човек трябва да си има едно наум и да внимава какво купува.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: Petri   
Дата:   26-11-14 23:17

И още нещо често срещано: "Нов, на 1к кадри" или "Нов, купен преди 3 месеца". Понятието "нов" е изключително относително в този форум. Доста често срещам подобни нови стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   27-11-14 00:06

Нещо, което е странно за фото-форум, на много обяви няма дори снимка, ами срамота.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: DeDomus   
Дата:   27-11-14 01:40

Гледам, че пускат като "нови", неща спряни от производство преди години, да не кажа десетилетия... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: satansho   
Дата:   27-11-14 06:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: Gecata   
Дата:   27-11-14 08:22

И какво точно ще спре някой да наслага еди колко си зелени и червени знаменца?
Задоволството от покупката естествено [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: virosh   
Дата:   27-11-14 08:28

Това с кадрите и на мен ми се е случвало. Казва човекът една цифра с "около" при оглед и тест на място се оказват над два пъти повече от въпросната цифра. Също така имал гаранция ама не можел да я намери. Излишно е да казвам че се отказах да взимам въпросното тяло.

Възможноста да флагнеш някой е добра, но преди да се въведе такава трябва да има определени критерий чрез които това да може да се случва. Иначе нищо няма да спре сценария който @satansho е описал по-горе.

Това което ми липсва на мен в базара е възможност да видиш всички текущи (а защо не и бивши в статус "Продадено") обяви на даден потребител.

Отговори на това съобщение
 Re: За невярно написаните обяви
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-11-14 09:05

Чукча не читател, чукча писател ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »