Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив за пътуване
Автор: EvaJor   
Дата:   25-11-14 22:34

Някой може ли да предложи подходящ статив за пътуване- лек, но издръжлив и стабилен? Имам един Benro, много ми харесва, но е тежък, иска ми се нещо по-удобно/ леко, така че да мога да го помъкна с мен на планина, например.
Ще се ползва с Никон 7100 и най -често с обектив 16-85, или теглото на двете е приблизително 1400 гр.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: kvakioh   
Дата:   25-11-14 23:02

Като не знаем до колко $$$, аз казвам само едно- Gitzo.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: hose   
Дата:   25-11-14 23:47

Manfrotto имат един - http://www.dynaphos.com/products.php?c=14&sc=198&sBrand=11



иначе аз тези дни си взех PIXI - който е учудващо силен за размера си -

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152946167569009&set=pcb.10152504018602965&type=1&theater


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152946167579009&set=pcb.10152504018602965&type=1&theater


разбира се това е само за демонстрация, не толкова да се ползва с 80-200, но адски ме кефи PIXI-то, и с лентовия апарат и твърдите обективи е идеален…



Публикацията е редактирана (25-11-14 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-14 00:05

hose тоя е много готин. Аз имам по-стар вариант дето е отделно малко стативче и глава с топка. Пак манфрото - и потвърждавам доста е прилично. Единствени проблеми

1. ако има силен дисбаланс, заради малката площ се катурва. Особено зле е в портретна ориентация за обективи дето нямат якички

2. Трябва относително равна повърхност на подходяща височина и рязък ръб в края за да се ползва стативче от тоя калибър. С широк обектив се снима трудно с малък статив. Сред природата дето няма често срещани равни повърхности пак трудно се снима

Иначе 1-вото манфрото ми изглежда доста добър избор!

Аз ползвам далеч по-евтин Велбон пак е олекотен до около кило и издържа 2-3 килограма. Не е много красив но беше около и мисля си под 200 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: EvaJor   
Дата:   26-11-14 07:13

Нямам строго определен бюджет, но все пак бюджетните решения са добре дошли [cool]. Hotsnail, би ли казал кой модел на Велбон използваш? От Динафос, сякаш си харесах това:

http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=198&id=2213


Някакви мнения?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: EvaJor   
Дата:   26-11-14 07:15

Hose, това PIXI ли е твоето? Защото за него пише товароносимост до 1 кг...?

http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=252&id=2288

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: Sekirata777   
Дата:   26-11-14 09:16

Velbon Ultra Rexi L - много стабилна и компактна основа (36см)събира се в 30L раница. 153см височина и min височина за снимки 9,5см. Тегло 1,3кг. Аз използвам глава Manfrotto 494RC2.


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: realnoncho   
Дата:   26-11-14 09:32

Един не много марков.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: Lycan   
Дата:   26-11-14 10:12

бастунче?

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: Emoxide   
Дата:   26-11-14 10:16

и аз имам малкото манфрото

готин е за някои задачки, особено всекидневно ползване, но както и hotsnail посочи по-горе, има и си своите особености и неудобства.

Препоръчвам го за безогледални апарати с малки обективи.


за подобни изгъзици обаче не става. Много трудно се балансира и трудно запазва позицията, особено ако апарата е наклонен спрямо вертикалната ос на прикрепяне



Публикацията е редактирана (26-11-14 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: EvaJor   
Дата:   26-11-14 10:17

HTML, монопод ли имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: victory13   
Дата:   26-11-14 10:31

ще се повтарям, за пътуване ползвам Benro iT25, също от Динафос, 1,6 кг с главата...
имам и един тежък Велбон, дето мъкнех преди, със същата глава на Манфрото като на Секи 7-та...

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: kvakioh   
Дата:   26-11-14 11:24

Manfrotto BeFree е готин и компактен, единствения му кусур е че няма на централната конзола кукичка да се сложат тежести за баланс. Или пък продават отделно като аксесоар. Лек и компактен е, малко късичък на височина, като цяло 8.5 от 10 му давам. Имам го, хубав статив. Цената му е малко завишена в БГ.
Кулман под 250, дори 300лв- никога. Написал съм кратко обяснение защо- лоши сглобки, лоши резби, много пластмаса и хваща ръжда. Което 10 годишната гаранция НЕ покрива.
Манфрото най-евтините вече са направени добре, преди алуминият се цепеше.
ЗА стативи трябва да се гледа закопчаването на краката да е клип, а не с въртене, доста има дори от скъпите, където влиза прах и пясък между сглобките и става мазало.
Benro MeFoto, това е компактен и стабилен статив. И е като цената на BeFree Manfrotto.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: kerabo   
Дата:   26-11-14 12:01


привет на всички. [smile]

за пътуване - това чудесно joby:
http://www.amazon.com/dp/B005IMHCOC/ref=pe_385040_121528360_TE_dp_1


[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: hose   
Дата:   26-11-14 12:04

PIXI e да [smile]
и както виждате и други го ползват за 70-200 [cool]

ясни са тези ограничения, но това може да си стои постоянно в раницата и да носи както виждате и повече от предвиденото, при съответното внимание и пазене[smilie24] адски добро според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-14 12:25

бенро си имат тревъл серия...
за мини статива на манфрото особено за пейзажни снимки не мисля, че е удачен избор нито панорама може да направиш нито нещо по-разлчино от ниска гледна точка

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   26-11-14 12:45

за пътуване- лек, но издръжлив и стабилен -

това отговаря на изискванията, макар че не е точно статив върши перфектна работа


Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-14 12:49

аз си ползвам крака на статива за монопод (и той е снабден с топка и компас) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-11-14 12:52

Никога повече лек статив. Отиваш в планината, където се е..т ветровете и се оказва, че кадър под 1/50 не можеш да направиш. За какво ти е тогава?
И никакви тежести(от къде и кой ще ги носи?) не помагат особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: EvaJor   
Дата:   26-11-14 13:06

Ясно, най -вероятно ще бъде един по-лек Benro. Благодаря ви за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: kvakioh   
Дата:   26-11-14 14:48

Eто моя разбор за леки и удобни за път стативи (с глави включени);
Manfrotto Be free- удобен, лек, компактен, казах вече за липсата на кукичка за тежести, 8.5/10, има и калъф безплатен и цветове
Benro IT15- удобен, добри клип закопчавания на краката, 8.5/10
Siriu T-005X- лек, удобен и компактен, в различни цветове, само затварането на краката не ми харесва 8/10
Benro Travel Angel- с екстри, има различни варианти като височина, някои дори стават от статив на монопод, 9/10
Mefoto- някаква нова марка са, компактни, леки и са им затворени винтовете на краката, което е голям плюс, 8.5/10 леко скъпички идват
Slik sptint pro 2- евтин, лек, удобен, добри закопчалки на краката, 9/10, основно заради цената.
Gitzo TRavel- много скъпи, но такова нещо се купува веднъж в живота. Най-леки и удобни, всичко им е запечатано, гаранцията важи за почти всичко, 8.5-9/10, малко са комбинациите статив+глава в комплект, трябва да се взимат отделно.

Като цяло за път не се купува отделно основа и глава, но има и добри комбинации, които струват повечко пари, но само ако наистина се снима и излиза доста. Цялостния статив основа+глава има бол варианти, за основа и глава отделно са стотици. Само трябва да се гледат $$$, височина мах/мин, стабилност и компактност. Като цяло под 200, дори под 300лв има малко готини, яки и с екстри стативи. Такова нещо се купува веднъж-два пъти като цяло...или няколко пъти, ако се правят компромиси.
Пропускам карбоновите, защото те са леки, но скъпи. Някои са с минимални разлики като тегло, в сравнение с алуминиевите (например Befree Carbon e много малко по-лек от металния, а струва много $$$ без голяма причина).



Публикацията е редактирана (26-11-14 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за пътуване
Автор: EvaJor   
Дата:   26-11-14 15:25

Kvakioh, [beer] !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »