Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за фоново осветление
Автор: photojurnalista   
Дата:   21-11-14 23:56

Здравейте! Разполагам с две компактни свектавици Nikon SB-900 и Nikon SB-910. Удачно ли е и пълноценни ли ще са ми, ако ги ползвам насочени към фона, за да осветяват и как точно да ги разположа? Благодаря! На фокус!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: axlastro   
Дата:   22-11-14 00:45

Освен да пробваш... Зависи какво ще снимаш и какво ще ти е останалото осветление. Обикновено при снимане на портрет са долу ниско. Има по-компетентни тук - дано се включат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: tzl   
Дата:   22-11-14 11:14

Светкавиците правят светлина независимо какъв тип са (стига да работят). Щом правят светлина, могат да се ползват за осветяване.

По същия начин много хора говорят за "портретен обектив" и "пейзажен обектив". А може ли да снимам човек с "пейзажен обектив" или пейзаж с "портретен обектив"?

Смятам, че знаеш вече какво да правиш.

А по отношение на разположението — има хиляди начини и "при портрет са долу ниско" не е вярно. Все едно да се каже, че при снимане на портрет винаги се снима така, че да му се виждат и двете уши иначе не е портретна снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: Божидар58   
Дата:   22-11-14 11:43

Аз слагам две ръчни светкавици от страни насочени към белия фон. По този начин си спестявам избелването но фона след това с фотошоп. След няколко опита съм намерил точното място и точната мощност.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: iasen2   
Дата:   22-11-14 18:43

Само да кажеш какъв ефект искаш да направиш с тези светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: gogzy   
Дата:   22-11-14 18:53

Дано свърши работа:

http://www.youtube.com/watch?v=Xc0vyC9Uy5c



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: ilkodebilko   
Дата:   22-11-14 20:52

Здравейте колеги, вчера ми пристигна този фон:http://www.aliexpress.com/snapshot/6295670646.html

обаче имам проблем, не знам как да си разположа осветлението за да може всичко да е ОК. Разполагам с три светкавици и три софтбокса 60*60.
Моля помогнете ми как да разположа светкавиците и на какво разсточние да ми е детето от фона ???

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фоново осветление
Автор: axlastro   
Дата:   23-11-14 17:54

Защо не пробваш първо с една светкавица и после постепенно да добавяш и другите. Първоначално може и с бели чадъри само, ще е малко по-лесно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »