Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: wizli   
Дата:   18-11-14 15:36

Кой от двата е за предпочитане:
Cullmann Nanomax 460 RW20 - 169.00 лв.
http://www.dynaphos.com/product.php?c=14&sc=186&id=2358

или
Velbon Sherpa 200R - 179,00 лв.
http://www.pazaruvaj.com/tripod-stativ-za-fotoaparat-i-kamera-c4192/velbon/sherpa-200r-p29348967/

Ако имате лични впечатления - благодарско.
Знам, че се препоръчват от 300 лв и >
Но това са ми възможностите сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-14 15:55

Със сигурност не този Cullman. Сглобките при разпъването на краката са зле, резбите за навиване на апарата са зле и се изхабяват бързо, сглобката при разпъване в центъра е зле. Мисля, че е достатъчно като информация. Ръждясват им едни болтчета отдолу на основата също така. Колкото и да се пазят.
Въпреки 10 годишната гаранция и алабализмите им, само топ стативите стават от Cullman. Мини стативите им са кофти също.
И тоя Шерпа 200R не става, главата му е недобра, но определено е по-добрия вариант.
Като цяло има може би 1-2 статива, които НЕ се продават в Бг до 250лв и стават за нещо като стабилност, издържливост...

Velbon DV-6000, Velbon Sherpa 4430D са до 250лв и са доста напред от тия двата. Особено Velbon Sherpa 4430D. Статив се купува веднъж. Който дава малко пари- купува два, три до 10 пъти. Даже има един Сони, който е леко пластмасарийка, за 140лв, той също е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: yakumo   
Дата:   18-11-14 16:23

Колкото по-стабилен и издържлив, толкова по-добре, разбира се. Аз ползвах известно време Sherpa 250R , съвсем поносим е за DSLR-и и обективи от леката категория.


Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: victory13   
Дата:   18-11-14 22:37

Имам Велбон от серията отдавна, преди години един съфорумец разпродаде на 2/3 цена почти нови, само не си спомням точния модел, щото се е изтрил от колоната [smilie5]
Служи ми все още, даже му купих една ябълковидна глава Манфрото.
Проблема е, че е по-тежък и голям за пътуване.
Поради това преди 3-4 месеца, в шоу румът на Dynaphos разтегнахме 5-6 статива и се спрях на Benro iTrip 25... Имаше и по-скъпи, и по-евтини, но този си струва парите според мен. Цената тук също е атрактивна /или поне беше/. Вече направи едно пътуване, удобен е за целите, за които е направен [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: wizli   
Дата:   19-11-14 08:13

Апарата ми е НЕКС, дори с дългия обектив няма да тежи > 1,5 кг.
статива ще се ползва 3-4 пъти в годината за снимки по обекти, интериори.

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: ilcoin   
Дата:   19-11-14 10:11

Щом ще го ползваш така, вземи един китайски от АлиЕкспрес или кварталното фото - ще ти върши същата работа без да блокираш 300 и повече пари в него. Естествено, внимателно ще работиш с него да не се строши някоя пластмаса, ама за тия пари - толкова :)

Аз така направих и си го ползвам още стативчето - върши работа за разни предметни щраканици у дома и епизодично за нещо повече. Ползвам го с огледален дСЛР и miror-lockup.

[beer]

EDIT: малките модели са за сапунер само и се клатят с по-големи апарати ...



Публикацията е редактирана (19-11-14 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-14 16:28

2 ръце за BENRO iTriр.

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: borovinka   
Дата:   19-11-14 18:33

Искам да направя едно пояснение за серията Nanomax на Cullmann. Стативът, от линка в началото на темата, е новият Nanomax, който през това лято замени предишния модел. Преди това Cullmann имаха продуктова серия със същото име, но това бяха бюджетни стативи от нисък клас. Новият Nanomax е позициониран по-високо и е в друга ценова категория. Освен това, е с 10-годишна гаранция от производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-14 18:49

ЗА изядените резби, за ръждясалите болтове и кривите сглобки на краката тази гаранция НЕ ВАжи. Поне на мен не ми я приеха. Ако ще 200 годишна да е.
Също така днес си го гледах умрелия Кулман статив- дунапренения грип, който е за удобство и да не се хваща студен метал се е разпрашасал и разпадащ се. От три месеца не съм го ползвал и за запекли и ключетата на краката за разпъване, същите са като на този новия.
И всичко това след по-малко от година и половина ползване с редовно излизане навън, БЕЗ потапяне във солена или сладка вода. САмо от влагата на въздуха. И съм го пазил като всички останали неща- в калъф, вадене само когато ще се ползва и др. Най-много да е оставал една суха цяла лятна нощ навън.
Добре, че Manfrotto се взеха в ръце за най-ниския клас стативи и не слагат вече от крехкия алуминий, че и там е мазало. Добре, че поне може да се залепя метала и нещата са горе-долу добре.



Публикацията е редактирана (19-11-14 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sherpa 200R vc. Cullmann Nanomax 460 RW20
Автор: wizli   
Дата:   19-11-14 20:15

Днес случайно видях един NO NAME статив в технополис за 99лв.
Направи ми по-добро впечатление от CULLMANN.
Главата е ябълка и няма луфт, Кулмана има.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/393112/P11050901/STATIV-ROYAL-TRIPOD-50-BLACK


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cuyr4568.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-11/vauj6171.JPG


http://www.technopolis.bg/img/catalog/DF/DFD86C7F767E45F19E5118A9056218BC.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »