Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за фон за студио
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-11-14 23:16

Привет

Имам няколко фона бял сив черен и т.н обаче ми се ще да си направя малко по различни фонове и съм си взел 2-3 вида ретро тапети .Има ли някаква опция да ги залепя на нещо леко и голямо а не директно на стената .Нещо като стериопор ,също да попитам от какво мога да си направя панели бял и черен примерно като снимам на бяло да ги слагам около модела за да не връщат светлина лампите които осветяват фона .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фон за студио
Автор: kvakioh   
Дата:   16-11-14 23:19

Едни познати имат панели за облицовка на сгради, за саниране, метър на 2 са и са залепени с различни хартии и фолиа. Само трябва да се намаже добре с яко лепило и да се изчакат 1-2 дни за изсъхне.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фон за студио
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-11-14 08:20

Направи си дървена рамка с бирен картон и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фон за студио
Автор: rostoshev   
Дата:   17-11-14 09:47

Снимките в профила ми на които фона е с тапети и със стара стенна мазилка са именно стиропорени панели с размер 200 х 150 см. Всъщност са съединени два листа от по 100 х 150 см. По двете дълги страни /200 см/ има сложена дървена летвичка за по-сигурно срещу огъване и пречупване. Тапетите са залепени върху стиропора с лепило за тапети, а за мазилките първо опъвам стар чаршаф залепен с разредено С-200 и хванат с тапицерски такер за летвичките. Отгоре полагаш разните неща които ти трябват - теракол, гипс и т.н. След като изсъхнат мажеш с латекс или каквито бои и цветове искаш, стържеш, мажеш и така докато получиш желания ефект. Фоновете са двустранни - от едната страна един тапет, а от другата - друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фон за студио
Автор: Ando   
Дата:   17-11-14 09:56

Може да залепите тапетите на плоскости от пенокартон - лек и достатъчно устойчив за целта материал. Същите може да ползвате и за отражатели - има ги в бял и черен цвят. Може да ги разгледате тук.



Публикацията е редактирана (17-11-14 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фон за студио
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-11-14 11:48

Да взимал съм от микроасу самозалепящ пенокартнон но размерите не са много големи .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »