Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   16-11-14 20:53

Здравейте, както всички знаят - при всякакъв вид хора се случва, случи се и на мене, но няма да го описвам как се е случило, че и без туй се срамувам тия дни от себе си и т.н .... [smilie2]
Обектива на моя D7100 (18-105)се прецака и байонета е за смяна,ама не знам дали според вас има и друг проблем с обектива - вижда се по-тъмно през визьора и фокусирането през повечето моменти нещо не иска да работи и останалото е,че не иска обектива да седи на апарата(това последното е в следствие от самият байонет де) .... [smilie11] споделете ако реално знаете дали има и допълнителен проблем в обектива(нещо да не са се прецакали лещите) или тези други споменати проблеми са зависими от смяната на байонета ??
И ако можете да ми кажете реално, колко ще излезе като цена смяната на байонет и дали реално ще има разлика ако избера сервиза на Никон пред този на Зентекс(четох за него тука, но не знам дали е по-евтино там или просто е по-удобно и не се чака толкова-специално за хората от София ... и дали понеже тези от сервиза на Никон в София го пращат извън страна)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: valdy   
Дата:   16-11-14 22:00

Зентекс [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: chepkata   
Дата:   16-11-14 22:08

Човече, съвземи се! Нищо страшно не се е случило, няма пострадали, само обектив за 300 лв.
Нищо не ти се разбира, изпаднал си в паника, а не е нужно.
На така описано счупване, никой от разстояние не може да ти отговори на въпросите. Зентекс, обаче и то само след оглед, може!
Върви и питай, и споко, не руши нещо, което не можеш да оправиш!



Публикацията е редактирана (16-11-14 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: dekov   
Дата:   16-11-14 23:45

Сервиз


Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-11-14 11:10

Инцидентът само с обектива ли се случи, или обективът беше монтиран на тялото? Мисълта ми е, че ако обективът е бил закачен на тялото, препоръчително е и то да бъде прегледано в сервиз, за всеки случай...
Ако е само обективът, не е толкова страшно, колегите са ти написали, все пак това е китов обектив, може да се намери и за 300 лв. от базара в краен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   17-11-14 13:23

Много ясно, все пак се случи и не ми е хич приятно ....

апарата беше с обектива и паднаха от първият етаж(върху капака на кола от 2-3 метра) ходих в едно фото и ми казаха, че тялото е наред, така че не мисля, че има нужда да го нося и него на сервиз, звънях на Никон сервиза и казаха 75 лв.(а в Зентекс 40 лв), в случаят ако няма нищо друго освен байонета ... обектива принципно е към 500, ама нови де ....



Публикацията е редактирана (17-11-14 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   17-11-14 13:29

забравих да спомена и че беше върху статив - сложих го на това на терасата(върху което се облягаш, беше равно) и седя така до него и изведнъж тръгва да пада надолу(а дори нямаше вятър, явно скапаният статив не е подходящ за това тежко тяло)



Публикацията е редактирана (17-11-14 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: аляска   
Дата:   17-11-14 13:45

Ако апарата с обектива са паднали от 2 метра, задължително е да се провери по старателно тяло. В подобни ситуация повредата е значителна и не се концентрира само в една точка. До някаква степен капака на колата е намалил щетите, сравнено с падане на цимент (на земята).
Но който и сервиз да избереш - в бъдеще очаквай да възникнат и друго проблеми, който ще са вследствие това падане.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: realnoncho   
Дата:   17-11-14 13:46

"явно скапаният обектив не е подходящ за това тежко тяло"

Тукфотоапарата и обектива имат най-малка вина, след това статива и най-високо на стълбичката се нарежда фотографа [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   17-11-14 13:55

исках да кажа "скапаният статив" [smilie9]
и ако може изобщо да не ми подхвърляте подобни работи , че да продължавам да се чувствам виновен за случката ....



Публикацията е редактирана (17-11-14 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-11-14 14:04

Ако се е изтрещял по обектив - идеалния вариант за падане. Пластмасовия обектив понася удара и щетите по тялото са по-малко. Виж, ако е гаранционен дали ремонта в никон сервиз ще продължи гаранцията или не. След това си реши къде да го дадеш за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   17-11-14 14:06

Всичко е купено извън България(в Дубай)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: valdy   
Дата:   17-11-14 19:13

Байонета на 18-105 е пластмасов , който в случая е "омекотил" удара към тялото .


Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   17-11-14 22:23

поне вече разбрах защо чета все повече и повече за Зентекс неща в интернет, явно са доволни хората и е по-евтино, така че там го пратих и се надявам и аз да съм от доволните [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: velinp   
Дата:   18-11-14 08:59

Ако ти се занимава можеш и ти да си го смениш - байонет от ebay за по-малко от $2, "how to" има в youtube. Недостатък е чакането на доставката, но пък е без пари.


Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   18-11-14 23:09

Такаа.. Смяната на самия байонет може да си я направиш и сам, с помощта на една отвертка, една пинсета, чивт ръкавици, 50 до 100гр концентриран алкохол (той е за тебе да го изпиеш)и нов байонет от ибей за около 5-10$.. Но това далеч няма да реши проблемът ти. Казвам го от опит, скоро на една наша колежка се случи, сходна случка но с Д3200.. Байонетът го смених аз, това е лесно. Обаче се оказа, че има още редица други проблеми, които не се проявиха веднага с другите обективи (бяха поне 6) с които пробвахме. Та както те съветват другите съфорумци, най добре е да посетиш сервиз. И занеси и тялото и обективът..

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   21-11-14 22:55

вече сме 5ти ден, нито ми звъни, нито дига телефона , а всичко принципно е само заради един байонет и каза че към четвъртък-петък ще e готов(и реално прецених и че тогава ще го получа), толкова ли е зает, че телефона да не си дига ???? 10 пъти съм звънял и вчера и днес ... [smilie9] [smilie9] [smilie9]



Публикацията е редактирана (21-11-14 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: Iordanov   
Дата:   22-11-14 10:12

Кажи за капака на колата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: akvamarin   
Дата:   22-11-14 10:36

Зентекс [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   23-11-14 22:28

да, много помагате ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   30-11-14 01:32

Човека се оказа, че бил болен, така че не знам Аквамаринм защо така го оценяваш. Аз получих и като подарък задна капачка за обектив, че предишната си я изгубих, без увеличение на цената де - 40 лв за ремонта и отделно 7 лв(14 общо) за отиване и връщане дето беше) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: akvamarin   
Дата:   30-11-14 15:37

Чудесно! Дано не ти се налага по сериозен ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   18-09-16 01:09

Здравейте, понеже не ми се пуска нова тема, ще допълня към тази тема въпрос относно обектива ми, но първо да ви споделя какво се беше случило преди ....
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1770035&t=1770035


та попринцип обектива си работише и още сигурно работи на MF, апарата спря да ми прави проблема с огледалото вече от година и нещо ....
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1731502&t=1731502


Обаче преди 4-5 месеца от обектива се махна задната част, вкл. с байонета и сега реално изобщо не може да го използвам, а не ми се мисли ако го дам на ремонт какво ще ми искат и седя вече толкова време без китов обектив, снимам само с твърдият 50 мм ....
за жалост вината си е пак моя(но вече съм се взел вече насериозно с техниката). Апарата ми не беше в чантичката и някой беше ритнал топка към чантата и е уцелил обектива и като се прибирам вечерта и си отварям чантата и виждам следното нещо .......................

https://www.dropbox.com/s/amzmog4ttpfdavy/20160918_005345.jpg?dl=0


та, мисълта ми е, какво да го правя и има ли вариант някъде да го дам, да му продам частите , които реално му работят ? Лещата, огледалото или например нещо друго ...

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: leitz   
Дата:   18-09-16 08:23

Две години,вече трябва да си го прежалил, мога да го приема само като подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: Pavlov   
Дата:   18-09-16 08:28

Има си БАЗАР , там можеш да се опиташ да го продадеш за части. Също там можеш да си купиш негов заместник.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: cvetanhristev   
Дата:   18-09-16 14:44

Да бе, притрябвал ти е leitz ....


Иначе съм на ясно, че в БАЗАРА трябва да пусна ако искам да продам, но просто не знам как, какво и за колко да продам частите ....


Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с фотоапарат - сервиз?
Автор: asahi   
Дата:   18-09-16 15:02

Тъй като търсенето е инцидентно едва ли някой може да ти каже цена. Пусни го по договаряне, пък който когато закъса ще се свърже с теб.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »