Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с разфокусирането!
Автор: miro977   
Дата:   16-11-14 16:44

От вчера имам Sony dsc-hx300. Това ми е първи фотоапарат и съм напълно начинаещ. Гледах няколко урока в youtube за разфокусирането/замъгляването на фона. Всичко е ОК, ама ми замъглява фона само от ляво...от дясно всичко се вижда ясно все едно съм го фокусирал. Та въпроса ми е дали е възможно да се оправи това с някаква настройка или да използвам някаква техника за да замъгля изцяло фона?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: dekov   
Дата:   16-11-14 16:55

Не виждам къде е разфокусираното и с какви данни е снимано, а и какво е снимано :)


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: miro977   
Дата:   16-11-14 17:13

Извинявам се! Снимах човек от около 1 метър със зададена функция максимално разфокусиране на фона в стая(смисъл фона е на около 3 метра от човека който снимам) и замъгляването се получава, но само от лявата страна на човека на снимката, отдясно всичко е ясно!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: dekov   
Дата:   16-11-14 17:17

Имах предвид да покажеш снимката, само с приказки не става, а така разгледай си и другите снимки, може пък и камерата да има дефект, малко вероятно. но кой знае...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: miro977   
Дата:   16-11-14 17:33

http://miro977.snimka.bg/friends/snimka.842798.34370148

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: imitev   
Дата:   16-11-14 17:46

Това апаратът го прави софтуерно.

Ако искаш размазан фон - с този апарат може да го правиш само от много близко разстояние (примерно с дребни неща)... За хора не става, освен ако фона не е на поне 50 метра отзад.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: miro977   
Дата:   16-11-14 17:51

Или да снимам хората отдясно и да оставя фона отляво, щом само така ще ми го замъглява при по-близък фон... :D



Публикацията е редактирана (16-11-14 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с разфокусирането!
Автор: imitev   
Дата:   16-11-14 18:17


Успех [beer]

Вариант 2 - прави си размазването във фотошопа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »