Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Открадната техника..
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   31-10-14 12:38

:(

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   31-10-14 12:42

Пиша по лош повод за съжаление. Днес са ми обрали апартамента през деня докато бях на работа. И както става ясно от заглавието са ми откраднали цялото обурудване. Изчезнали са канон 6д, 135/2 16-35/4 и доста аксесоари. По късно ще напиша и серийните номера, та ако някой попадне на обява моля да ми пише едно Л.С.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: asahi   
Дата:   31-10-14 12:55

Стига бе!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: fraction   
Дата:   31-10-14 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   31-10-14 13:13

Да това го направих вече

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 13:30

СОТ излиза по-евтино от това да дочакаш да бъдеш ограбен.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: vga   
Дата:   31-10-14 13:41

Толкова и безполезно излиза СОТ-а. "Застраховка" е думата, която търсиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 13:52

Всеки трябва да взима мерки каквито прецени, но докато техниката му още е негова.

Когато се обърне каруцата,пътища много.

Превантивните мерки не са загубени средства,а най-добрата застраховка .


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 13:54

Истинския СОТ има дублиран неефирен сигнал...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-14 14:03

Събота рано (около 8-8:30) на битака. За София говоря. Прегледай обявите в ОЛХ , като виж и за зарядни , филтри и др., защото ги пускат разни прекупвачи. Обявите в Ибей също трябва да се прегледат, че има хора , които само от това си изкарват добри парички. Ходи и на всяка по-голяма фотографска сбирка или откриване на изложба и гледай колегите с 6Д-та и същите обективи. Тази техника ще я купи колега , а не баба Пена от Горно Уйно. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   31-10-14 14:40

Колега за съжаление имам и сот и скъпи брави и нищо не е помогнало, дори касата ми е отворена

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 14:48

Петьо това уточнение вече ни подсказва,че си разработван отдавна от сериозен "майстор"

Освен фототехниката има ли други липси ?

Много,много неприятно.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: dimidumi   
Дата:   31-10-14 15:36

Ужасно неприятно! Това са организирана престъпна група, явно си разработван сериозно. Тия имат хора в СОТ, полиция, навсякъде. Дано имаш късмет да се намерят нещата, както писа GOSPODIN , много сериозно трябва да се заемеш издирването. Пиши серийните номера, всеки който попадне на този модел тяло и обективи да може да сравни номерата. [beer]



Публикацията е редактирана (31-10-14 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: mbtutu   
Дата:   31-10-14 15:39

Айде да се включа и аз като изпатил преди две години. Същата работа. Отключено, липсва само фото техника. Сега интересната част. След повече от година ми се обадиха от следствието (преди месец-два). Намерили са крадеца. Имат доказателства че е той, ОБАЧЕ, съдът казва това са недостатъчни доказателства. Сега имам пусната жалба до съд, прокуратура и до техните майки. Мога да предположа че част от техниката си я взел много скоро преди обира. Според достоверни източници, изтича информация от любимите ни куриерски фирми. Там съм си сменил адреса вече и за доставка - само в офиса. Усепх ти желая. 16-35/4 е рядкост все още и може да се засече.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 16:03



Изтичането на информация от "любимите ни куриерски фирми" може да бъде като готова работна програма за някои добре организирани престъпни групи.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 16:12

Всъщност сега се сещам,че доста години имаше много добре организирана престъпна група която тръгваше от митническия терминал на аерогара София.Няколко пъти беше разбивана,но изкушението за тези които които следят на скенера какво влиза в България е огромно.Кръгът за реализация се затваря много бързо и сравнително лесно.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: mbtutu   
Дата:   31-10-14 16:43

А тук е още по лесно. Лицето Х получи фотоапарат с наложен платеж за 5000 лв и живее на адрес У. И след месец имаш посещение.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: pmartinov   
Дата:   31-10-14 16:54

Тази реализация показва рутина-сот,брави,каса...


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: mbtutu   
Дата:   31-10-14 16:57

В случая 16-35 е на 4. Достатъчно нов модел за да се хване при евентуална обява някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: kote   
Дата:   31-10-14 17:48

таксиджиите също са в схемата
мен ме посетиха ден след като превозих техниката и единствения който знае е таксито

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: metodiev_martin   
Дата:   31-10-14 18:54

Това с куриерите, съм си го мислил много пъти. Какво ме грее някакъв сертификат, окачен на стената, че лицето Х е регистрирано като администратор на лични данни и не знам си какви щуротии още. Всякаква паплач праща какви ли не неща с ЕКОНТ, като често съм присъствал на ситуации, в които серийни номера на техника, въобще не се записват, с предлога че - "той телефона/таблета е за части"
Стряскащо е, че при толкова много случаи няма нито един разкрит обирджия.
В случая на mbtutu, мисля че с малко желание или връзки може да разбере, кой е задържания крадец и дали наистина той е неговия човек.
От там насетне, съдът и прокуратурата нямат работа. Работата остава в ръцете на дежурните хирурзи (ако разбира се има "оставена опция" да си свършат работата - ако не е оставена такава опция - здраве да е [beer] )

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника..
Автор: mbtutu   
Дата:   31-10-14 20:13

Аз го знам кой крадеца. Айде направо казвам. От следствието ми дадоха документи, които трябвало да получа. Вътре име, егн, адрес, телефон... каквото ти требе за крадеца. Изглежда като подтикване към саморазправа. Така и така прокуратура и съд никаква няма да я свършат, я отиди да си го пребиеш сам. Прав ш излезне оня дето казваше ние ги хващаме, те ги пущат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »