Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за филтър..
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   30-10-14 19:05

Привет, фотоапарата падна от статива по лице и се строши филтъра (B+W F-PRO MRC за 220лв, поплаках малко,ама живота продължава). Имам тяло канон 550 и обектив TAMRON SP AF17-50MM F/2.8 XR DI II LD. Използвам машинката предимно за видео. Снимам предимно природа(планини, скали, морета, езера, водопади) и архитектура(главно сгради в градове, замъци, крпеости, такива работи). Спрял съм се на CPL филтър защото бях мн доволен от качеството на стария който ползвах за отблясъците във вода и по-ясното небе. Сега съм позакъсал с паричките и се оглеждам за нещо по-евтино но с високо качество. Чудя се за Marumi DHG CPL Super, дали би ми свършил работа или да търся нещо по-добро? Давайте препоръки моля! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: krist   
Дата:   30-10-14 19:16

В момента съм с такова Маруми. Купих го заедно с Хоя HD1 и сравнявах двата. Хоята има жълтеникав каст, а Марумито - синеещ, но субективно Марумито ми стоеше по-близо до кадър без филтър и затова запазих него, а също и защото е рейтнат по-високо в сравнението на lenstip.com. Сега малко съжалявам, тъй като Хоята е с около 2/3 стопа по-просветлена и е по-здрава на теория, но и Марумито върши работа. Един път снимах обаче с един B+W Kaesemann, и като че ли затъмняваше повече небето от Хоята и Марумито.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   30-10-14 20:34

Благодаря за мнението, ще се радвам и други да се включат :) nd8 филтрите няма ли да ми дадат повече острота и контраст от тези cpl-и?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: 798099   
Дата:   30-10-14 20:59

Все пак, ПЕТЪК е УТРЕ!!!! Колкото и да съм тъп, все пак си мисля, че не може да се сложи знак за равенство между CPL и ND. Ама... знам ли?

Ако съм тъп, кажете ми го, не ме жалете!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   30-10-14 21:17

Аз питам кой от двата ще ми свърши по-добра работа и съм посочил за какво ще го ползвам. Няма нужда от заяждане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   30-10-14 22:14

Добре оттеглям въпроса си cpl или nd ще ми върши по-добра работа. Твърдо смятам,че cpl ще ми е по-полезен. Питам сега Marumi DHG CPL Super с по-добро качество ли ще ми поляризира от стария филтър B+W F-PRO MCR поляризационен. Ясно и точно това мие въпроса, защото съм решил да купувам този Marumi DHG CPL Super и да не се прецакам с компромисно по-лоша поляризация :)



Публикацията е редактирана (30-10-14 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-10-14 22:46

Купи си стабилен и тежък видеостатив за да не ти пада апарата. Също така освен поларизационен , правилно попита и за НД , защото снимаш видео, а там е редно скоростта да е 1/50.

Аз ползвам Hoya CPL 77mm (SLIM) (PHL) и съм сравнително доволен, а понеже е тънък спокойно може да се сложи и един НД заедно с него при нужда и няма да ти винетира кадъра.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   31-10-14 02:43

Marumi DHG CPL Super с по-добро качество ли ще ми поляризира от стария ми филтър B+W F-PRO MCR(поляризационен)?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-14 04:24

Не съм ползвал филтър на Маруми, но на сайта им има страница на която пише "under construction ", което е недопустимо.[smilie8] Може пък филтрите им да са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за филтър..
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   31-10-14 04:56

Нз изгледах доста видео тестове и видеата със b+w бяха отлични, докато тези с марумито ми изглеждаха с незадоволително качество..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »