Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 5K Retina iMac
Автор: prisonbreak   
Дата:   29-10-14 11:11

Лудница

5K Retina iMac

Що не се хвалите не аЙманиаци?
2500$

текст

Май ще сменям системата.
Добро тяло(настолно) + добър монитор, по мои сметки излиза малко по-скъпо от тоя мак.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: pmartinov   
Дата:   29-10-14 11:37

Ябълкaтa свaлихa цените,вдигнaхa кaчеството и уиндолсa зaприличa нa исторически пaметник от другa епохa.

Целтa е увеличaвaне нa пaзaрния дял.



Публикацията е редактирана (29-10-14 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: prisonbreak   
Дата:   29-10-14 11:42

Настолен WIn+27" Eizo/HP/Benq Приблизително = 5к.
Бръмчащи вентилатори на карти,захранвания,процесори...10 кабела и един голям удължител... [smilie18]

Много ми е писнало. И в момента в който се отвори вратичка за смяна на щайгата, вземам ябълката... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: marves   
Дата:   29-10-14 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: ROM   
Дата:   29-10-14 11:52

За зимата са идеални радиатори. Но за лятото ще ви е жега с тях ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: Pac   
Дата:   29-10-14 11:54

Добра машинка, като инсталираш един Уиндоус отгоре ще е супер! Това сериозно! Не ме кефи тоя OS X, не мога да му свикна.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: ecobo   
Дата:   29-10-14 12:08

Айде, пак се появиха "професорите" - Бил гейтс, радиатори, Уиндоус...
Като е кисело гроздето, не се чувствайте длъжни да казвате нещо. Мляскайте си някъде на скрито, че така - мляскайки публично, се излагате яко [smilie23]
Не казвам, че този iMac е по-хубав от някое ПЦ, но да се плюе по нещо, до което не си се докосвал, е най-малко проява на лошо възпитание. [smilie23]
Имам и Мак и ПЦ, и двете си имат и минуси и плюсове. Но Мак-а ми е от края на 2008-ма, до ден-днешен не е забивал, не е преинсталиран, не го рестарирам с месеци... Безпроблемна машина. Изплатил се е няколко пъти. [smilie24]
ПЦ-то ми пък е по-бързо, по-ново, закачил съм му топ-монитор, какъвто няма и в най-якия iMac. Но забива понякога, прави странни неща, бръмчи... А не е евтино ПЦ, без монитора стуваше колкото 27" iMac. Софта е лицензен, без изключения.
Тааа, недейте така да плюете безпочвено. Купете, пробвайте, после пишете по форумите!

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: Pac   
Дата:   29-10-14 12:19

Не плюя, машинката е супер. Аз имам макбуук про, готин е, работи стабилно, но когато трябва да си свърша някаква работа сядам на далеч по-гадните и слаби като хардуер уиндоуски лаптоп или десктоп, защото съм им свикнал на софтуера. Който е свикнал с Мак нещата, сигурно вижда ситуацията от друг ъгъл.
Х-code примерно е най-ужасната среда за програмиране, с която съм се сблъсквал, няма по-неинтуитивен интерфейс! За съжаление няма как да минеш без него, ако програмираш за iOS. MS Visual Studio е светлинни години напред. Даже и ужасният джаварски Еклипс, който ползвам на Линукс машината на работа е по-приятна среда за програмиране от X-code.
Чувал съм, че маковете имат добри програми за фото, видео и звук, може би трябва да ги пробвам. Макар че май спират поддръжката на Aperture и мак юзърите също мигрират към Lightroom, с който съм си свикнал така или иначе под Уиндоус.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: ecobo   
Дата:   29-10-14 12:34

Pac, това е форум за ФОТОГРАФИЯ, не за програмисти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: prisonbreak   
Дата:   29-10-14 13:13

Верно имаше некъв Биографичен филм. Но май не свършваше с това как единия помага на другия? Не помня...

Точно и единствено само за фотография ми трябва ПЦ...

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: gchokov   
Дата:   29-10-14 13:22

Много добро ревю на новата машинка, плюс информация за color spaces и разни други неща - http://arstechnica.com/apple/2014/10/the-retina-imac-and-its-5k-display-as-a-gaming-machine/

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: ecobo   
Дата:   29-10-14 13:36

Дисплея е екстра. Покрива доста над sRGB. Профила на дисплея, който съм ползвал за сравнението, ми го прати HTML в една друга тема.
Най-малкото пространство е sRGB, средното е това на 5К дисплея, най-голямото е AdobeRGB


https://dl.dropboxusercontent.com/u/15844940/Screen-shot-2014-10-19-at-00.21.34.jpg



Ето я предната тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1667179&t=1667179&offset=all



Публикацията е редактирана (29-10-14 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: bpavlov   
Дата:   29-10-14 13:44



Да де, ама на всичките Маци мониторите са им лъскави... и до там умира всичко

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: hose   
Дата:   29-10-14 14:08

имат и мат

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: Vanquished   
Дата:   29-10-14 14:22

И какво като са лъскави, не го носиш на плажа това...

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: marves   
Дата:   29-10-14 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: bpavlov   
Дата:   29-10-14 19:44


И кой точно модел е мат?

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: Pink_Kong   
Дата:   29-10-14 20:29

ProPhoto RGB e по-широк гамут от Adobe RGB

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: Lycan   
Дата:   29-10-14 20:36

ecobo, станало е недуразумение - ако показания горе профил е този който пратих.

Това всъщност е фабричния профил на 15" ретина макбук 2014.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: bpavlov   
Дата:   30-10-14 02:26


Недоразумение е много точна дума, като става въпрос за МАЦ

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: georgivelev   
Дата:   30-10-14 10:02

bpavlov

обикновен хейтър е много точна дума, когато става въпрос за теб. Ама никой не те кара. Дръж си ръмжащата щайга под бюрото и се радвай на плетеницата от кабели на бюрото.

От 4 години ползвам вкъщи аймак и знам много точно за каква точна дума става въпрос. Компютърът си има своите дефекти по дизайн, но като начин на употреба е най-удобното нещо, пред което съм сядал да работя.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: vga   
Дата:   30-10-14 10:19

Разбира се, че е, но не забравяй, че има хора, които държат да не изпитват удоволствие от работата си с компютър... не съди другите за избора им [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: langel   
Дата:   30-10-14 11:01

Има и хора, които държат да изпитват удоволствие не от работата си с компютъра, а от продукта на тази работа.

Има много красиви жени, които стават само за свирки.

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: imitev   
Дата:   30-10-14 11:49

+1 за свирките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 5K Retina iMac
Автор: ludiakolio   
Дата:   30-10-14 11:57

Мац-а е готин,ама и аз като поцъкам няколко месеца(защото ми се е наложило за някоя определена програмка) и все нещо ми липсва от бъгавия уин.Въпрос на свикване е.Ценовата им политика много дразни,особенно в страни като БГ, и това е може би причината,поради която не са станали толкова масов ОС.
Незнам ,мен лично не ме блазни примерно 5 бона за 15 инча лаптоп с I7 процесор,заоблен бял дизайн и някоя друга екстра.Всеки си преценява и избира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »