Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: djounsa   
Дата:   22-10-14 11:28

здравейте. Преди година станах собсвеник на гопро силвър едишън. Камерката е уникална макар ,че има и нови модели. Та проблема ми е че се запотява от време на време.Давам два примера на морето сме и се гмуркаме след няма и 4-5 мин снимане около обектива се запотява.Другият пример е бяхме в Австрия на сноуборд почивка и след като извадих камерата от раницата и е пуснах да снима пак се запоти по същият начин.Писах на гопро и след като се свързах със сървиса на гопро ми казаха ,че запотяването се получава от това ,че камерата е топла и след това е излагам на студено или обратното. Препоръчаха ми едни влагоуловители за невероятната сума за бройка ( http://shop.gopro.com/EMEA/accessories/anti-fog-inserts/AHDAF-301.html#/start=1 ) , можете ли да ми дадете съвет как да го реша този проблем ?

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-10-14 11:52

Пробрай с друг кейс. Вземи от приятел на заем. Може някое уплътнение да е заминало.

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: djounsa   
Дата:   22-10-14 11:54

Проблема е че нямам приятели с гопрота ...

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: hemilio   
Дата:   22-10-14 12:21

поръчай си нов кейс
срещу физиката сме безсилни,опитай да темперираш камерата,а не да правиш резки промени на температурите при които я ползваш.
Успех.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: vga   
Дата:   22-10-14 12:27

Искаш ли още една, чисто нова, батерия за камерата си? Аз си купих 4, но се заблудих с батерията, която е за 3 и не ми е потребна.

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: w3q_y2y   
Дата:   22-10-14 14:05

Този проблем се решава само и единствено точно с тези "влагоуловители" (както ги нарече), които са ти препоръчали. Скъпи са, няма как (всички оригинални аксесоари на GoPro са скъпи), но вършат работа.
Мисля, че съм виждал и по-евтини китайски алтернативи по и-бей, но не съм поръчвал и нямам идея дали ефекта при тях е като при оригиналните...

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: mixmike   
Дата:   22-10-14 15:34

Когато ми се запоитява гоПро-то, след като го затворя, донамествам задния капак, така че уплътнението да влезе ПОД него (много често е застъпано). И това ми оправя запотяването поне в плитка вода. Не знам ако има по-голямо налягане[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: e-mil   
Дата:   22-10-14 20:56

djounsa
Сумата, която цитираш не е невероятна и не е на бройка. Според сайта цената от 15 долара е за пакет от 12 броя. Като е посочено, че всеки влагоуловител може да се ползва до 4 пъти (описано е как се суши).
Което означава, че едно снимане ще ти струва около 50 стотинки + таксата за доставка, която зависи от това колко ще купиш наведнъж.
Като имаш предвид, че няма да ти трябват за всяко снимане цената е съвсем поносима.

Иначе правилно те съветват - ако си темперираш камерата ще ти излезе по-евтино. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: djounsa   
Дата:   23-10-14 10:54

Благодаря много на всички! Събота и неделя ще правя експерименти да видим с темпериране дали ще се получи. А иначе знаете ли до каква дълбочина дават да се потапя камерата?

Отговори на това съобщение
 Re: Запотяване на GoPro hero 3 silver
Автор: siluet   
Дата:   23-10-14 19:31

Да както ти казаха по-горе, запотяването, конденза не е от теч а е от втечняване на влагата която си затворил заедно с камерата в бокса и когато камерата се загрее при снимането се получава пара която кондензира на студеното стъкло пред обектива обикновено. Снимам с няколко камери с подводни боксове и много рядко ми се появява конденз и то ако ми се наложи да затворя камерата набързо на плажа или във влажна среда. Затварям камерата в бокса в стаята на хотела където работи климатик и влажността е намалена. Загрявам внимателно със сешуар камерата НЕКС 5н с отворен капак и махната барерия за да се изпари каквато и да е влага вътре в тялото, загрявам и отворения бокс, също така доста нагрявам пакета силикагел който затварям в бокса под камерата, затварям всичко докато е топло. Няколко години вече така снимам из Карибите и канадските езера, ако пък ми се налага да затварям бокса навън, оставям камерата и бокса отворени на слънце за за 15-20 мин преди да ги затворя.



Публикацията е редактирана (23-10-14 20:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »