Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:28

Искам да ви споделя една случка, която завърши с неприятен край за мен. Преди около 4 седмици пускам обектив Никон 18-105VR до Профайлд ООД за проблем в автофокуса на 105 мм. Отидох в офиса на фирма "Еконт" в Пловдив, след обстойно оглеждане от страна на служителят обектива беше изпратен на фирма "Профайлд". Не знам, защо след като обективът е бил приет от фирмата не са ми звънали да ме уведомят, че е счупен. Един след това аз се обаждам и ми казват, че обективът е пристигнал със счупена бленда в резултат, на което няма да бъде отремонтиран гаранционно, защото както се сещате това не се покрива от гаранцията.
След това пуснах една жалба до фирма "Еконт" да ги уведомя, че обектива е получен със счупена бленда. И както се сещате започна едно мотане, едни чудесии докато най-накрая ще се окаже, че едва ли не аз съм го бил изпратил счупен. Във фирмата куриер има видеозапис, в който се вижда, че обективът се разпъва без проблем до 105 и след щателно преглеждане от страна на техният служител обективът не лопчи, здрав е и е приет за изпращане. След няколко обаждания във фирма "Профайлд" ме информираха, че при тях обективът е пристигнал в състояние, в което не може да се разпъне повече от 24 мм, тоест на видео записа се вижда, че такъв проблем не е имал при самото изпращане.
В разговор със служителият на фирма "Еконт", той също потвърди пред мен, а и се надявам, че и пред неговите висшестоящи е потвърдил, че в момента на получаване на пратката не е имало такъв проблем. Аз лично за първи път изпращам обектив по куриер и досега не ми се е налагало да ползвам такъв вид услуга. Предложиха ми застраховка, застраховав го, но се оказа, че това, на което викат застраховка всъщност не е застраховка. Това е просто допълнителна услуга към самата фирма един вид по-отговорно пазене.
И резултат е следният: изпратен здрав обектив с проблем във фокуса и застрахован, накрая върнат счупен без покриване на щетата. Такава случка според мен е възможно да се случи само в нашата държава. Искам всички колеги да бъдат много внимателни, защото КОЛЕКТИВНАТА ОТГОВОРНОСТ, води до КОЛЕКТИВНА БЕЗОТГОВОРНОСТ!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: xfs   
Дата:   15-10-14 14:36

Здравей,

мнго неприятна случка за съжаление да тук е така, но аз не бих оставил нещата така, веднага при адвокат и една нотариална покана към Еконт да се разберете как точно ще ти платят обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:44

Тази случка е повече от неприятна. Нямам думи прости. На всичкото отгоре фирма "Профайлд" го върнаха обратно на адреса без да ме уведомят и сега не мога да го взема, защото не съм в града.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: lorddemonic   
Дата:   15-10-14 14:45

Еконт да го платят! Не се отказвай ама грам!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:48

Еми не съм се отказал, но продължават да ме мотат ужасно много и не намирам никакво решение на проблема до момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Pif   
Дата:   15-10-14 14:49

От изпращането има записи. А от получаването? Кое те кара да вярваш на думите на получателя, че обектива си е бил така като са го получили а не са го стчупили те?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: ZED   
Дата:   15-10-14 14:52

Не защитавам еконт, но малко странно ми звучи как докато е опакован ще му се счупи блендата. Често пращам техника с Еконт и когато това са обективи, винаги ги поставям в картонена кутия с доста уплътнители вътре, така че дори при сътресение да няма проблем.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:59

Нямам идея, не съм взел още обектива, защото не съм в града, но факта е налице. Обективът е външно здрав, без никакви проблеми и следи от удар, но е със счупена бленда. Какво точно е счупено не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 15:04

Искам да разбера дали и други колеги са пострадали от куриери?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: kaci   
Дата:   15-10-14 15:24

Изпратил съм, а и съм получавал доста неща(обективи, тела...) през Еконт и проблеми не съм имал.
Винаги обаче съм ги опаковал като за пътуване до космоса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: mbtutu   
Дата:   15-10-14 15:25

Всички работят така. Мога да ти покажа снимка да видиш как е пристигнала метална (подчертавам дебело МЕТАЛНА) конструкция. Със застраховки и ала бала. И понеже при нас видимо е хвърляна стоката или не знам какво точно са я правили, обяснението беше че опаковката ни била такава че не покривала застраховката. Иначе кинтите си ги взеха за застраховката. Не че искам да те отчайвам ама по-добре не се занимавай. Ще загубиш още повече време, пари и нерви. Ааа забравил съм да спомена че в нашия случай убавците са Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: moto12   
Дата:   15-10-14 15:28

Имал съм случка с Еконт, но с изпратени фарове - получателя ги преглежда, но отказва стоката като преждевременно краде цокъла с крушката на единия мигач. Явно без да види служителя там - съответно от Еконт ми намериха цокъл с крушка (незнам как, явно от морга тъй като не се продава отделно).
пс Все още имам и едно безплатно изпращане, като извинение.
И още нещо, търси си правата. Ако получат писмо от адвокат ще се размърдат много бързо.



Публикацията е редактирана (15-10-14 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: ishootraw   
Дата:   15-10-14 15:49

Ако Еконт са сериозни, би трябвало да имат застраховка за такива неща, да платят на клиентите си и да си вземат парите от застрахователите. DHL в нормалните държави например застраховат всяка пратка.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: аляска   
Дата:   15-10-14 16:09

Друга интересна случка - изпраща се фотоапарат зенит - в чудесно състояние, опакован да издържи падане от два метра.
Получават фотоапарат със счупена призма - следи от лепило вътре, обектив с развити задни три болта, и още някоя и друга забележка за която сега не се сещам. При еконт това е нормално - да правят клиентите на балами. Друго не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: аляска   
Дата:   15-10-14 16:14

kaci е напълно прав, че трябва да се опакова до такава степен - да издържи пътуване до космоса.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Alsand   
Дата:   15-10-14 16:29

аляска, Да, обаче цената на Зенита е съпоставима с цената на куриерската услуга :))

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-14 16:35

За сумата,на която си го застраховал,трябва Еконт да ти го платят. По принцип е така. те какво точно ти отговориха,ама в писмен вид,а не някакви обаждания от служители по телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 17:35

Утре ще отида да взема двустранен протокол. Тъпото в случая е, че всички лъжат. Най-вероятно е счупено лостчето на блендата. Аз съм убеден, че това може да стане и не при удар, а с леко натискане.



Публикацията е редактирана (15-10-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-14 17:39

Гледай само да не подпишеш нещо,че до там.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: HIT   
Дата:   15-10-14 18:11

От опита ми с Еконт и една счупена машина - имат един месец срок да отговорят не рекламацията. През този месец - то не бяха телефонни обаждания, викане на експерти за оценка и какво ли не, и от много хитруване в крайна сметка - ремонтираха машината във фирмения сервиз на марката и ми я предадоха в работещ вид.


Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 19:39

Ами иделията приключи, Еконт не били отговорни за причинени вътрешни дефекти.[smilie10] От това, което успях да разбера е, че лостчето вътре на обектива за смяна на блендите е счупено.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Sentel   
Дата:   15-10-14 19:41

E как така приключи??? Толкова лесно ли се отказвате? Е после как искате да се случват нещата? Обясниха ти колегите - адвокат и действаш. А може първо и с КЗП да опиташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-14 19:46

[smilie18] КЗП ,недей,моля ти се... Тези работят ЗА големите фирми,а не за потребителите

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 22:37

Да, приключи за съжаление сагата вече 4 седмици. Какъв е смисълт да взема адвокат и да платя 500 лева за хонорар, като обектива струва толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: sirkhann   
Дата:   15-10-14 22:55

Но за пореден път си проличава как и на Профайлд им е през байонета и си гледат работата през куп за грош [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »