Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   11-10-14 10:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Mogila   
Дата:   11-10-14 10:55

Всичко според финансите. Като има пари човек защо да не си вземе? Дори ако му е кеф може да го хване и да го удари в земята :)
Негови са си парите може да прави каквото си иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: peter_m   
Дата:   11-10-14 10:57

Кеф цена няма.

Все едно да питаш защо хората си купуват Ферари (примерно) а не москвич.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: boni   
Дата:   11-10-14 11:03

Да, оправдана е. Защото после се появяват хубави обяви "продавам Canon 1DS/5dmk3 или Nikon D3/4 , на 10 000 кадъра, ползван любителски [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Marconi   
Дата:   11-10-14 11:03

много са 50 лева, ше се минеш...ограничи се до 30...и гледай да не настинеш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: dave   
Дата:   11-10-14 11:24

"след като тя изобщо не им трябва" ей това е нередното в тази тема.

Не съм упълномощавал никого в тоя форум да решава вместо мен какво ми трябва. Който с каквото му е кеф с това снима.

В името на заядливостта и обичайния тон тук [smilie5] ще препоръчам на автора да направи цената на приличната фотографска техника достъпна по пътя на повишаване на производителността на труда си.

Тъпичко изказване се получи. Sorry и [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: s_l   
Дата:   11-10-14 11:24

Предполагам им е хоби и причината да изберат дадена техника е по-скоро емоционална отколкото интелектуална. Не бих прилагал категории като - "по-добре", "правилно",и т.н.
Иначе идустрията има нужда от подкрепата на тези хора. Паричния поток е релативен на обществения интерес, а той е ясен знак за развой, на какъвто сме свидетели в момента. Заради тези пари (които в голямата си част са от непрофесионални потребители), ще имаме много по-скоро достатъчно добри компоненти, които пък са основата на следваща стъпка за други индустрии. Например Тесла обявиха, че са направили истински автопилот, който разбира се работи и с камера а тя е снабдена със софтуер за разпознаване на знаци, обекти.. Изкуствени очи, роботика, дронове, космос..практически всичко, целия прогрес или регрес (това зависи от гледната точка). И като сме на темата, бих добавил и мнение по отношение на "умопомрачителните суми за техника". Намирам определението за тези суми за също толкова субективно, колкото и "смислеността" на фотографиите които хората правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: localhost   
Дата:   11-10-14 11:43

horacio24: след като не харчим от твоите пари кво се пънеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vladod   
Дата:   11-10-14 11:48

ОПРАВДАНО Е !!!
Нещо, което си го купуваш, за да си доставяш удоволствие,
при положение, че нямаш проблем с парите,
трябва да е най-най по всички показатели !!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vkk1   
Дата:   11-10-14 11:51

Хайде стига вече с това любители-професионалисти.
Фотоапаратът е една проста машинка, която има 10 функции.
Можеш да се научиш да снимаш и само с помощта на ръководството.
Фотографията е изкуство. Там си трябва талант и поглед.
А това с пари и курсове не можеш да си купиш. Или ставаш или не. Дори и пост-обработката си е талант, и то сериозен.
Иначе за стойността на снимките - за мен най-скъпи са тези, които съм направил на детето си.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: valdy   
Дата:   11-10-14 11:59

Кеф цена нЕма !

PS: Аз с моята камера чупя орехи . Много е удобна , особено с телеобектива за дръжка. Даже ще инвестирам в магнезиево тяло ,
защото тази година много твърди тези орехи бе .


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: IDA   
Дата:   11-10-14 12:06

Докато ние тук умуваме над нелепия въпрос, дали 50 лв. за фото техника били оправдани, вижте какво правят обикновените простосмъртни хора по света:

Видео камерата на бъдещето

При това, си финансират иновациите съвсем сами, изцяло на доброволна основа, с единствената идея да дадат на хората от даден бранш най-новото, най-авантгардното и най-доброто, от което имат нужда, за да развиват своята креативност:

финансиране на кампанията

Навремето, великият Тодор Колев пееше:

Как ще ги стигнем ... ?

Никак, бай Тодоре! С този начин на мислене, никога няма да ги стигнем, за съжаление! Ще продължаваме да си броим стотинките и да тънем в мизерията до безкрай.


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 12:24

Защото има $$$. Защото има желания, има нещо непостигнато в друга област или просто си е начин на изразяване. Има неща, които не могат да се кажат с думи, само с картини и звук.
Има хиляди различни случаи. Някои започват ентусиазирано с нещо скромно и постепенно се гради. Има такива, които веднъж се мятат с няколко хиляди пари, за да започнат устремно.
За 50лв ще купя апарат, който ще ми излизаа по още 100 на месец, много ленти, много нещо...
Ако печеля повече- продавам всичко, и Лайка М9 с три обектива е моят апарат и система.



Публикацията е редактирана (11-10-14 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   11-10-14 12:24

Хахахаха такава тема само комплексар може да пусне, ми хорацио като си имам пари си купувам каквото ми е кеф, не виждам на теб какъв ти и проблема от това!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: long68   
Дата:   11-10-14 12:33

Имам излишни пари,както имам и излишни пари за хубави часовници,и излишни пари за много татуси по цялото тяло....Ами изкарал съм си парите с работа и искам да ги харча както намеря за добре.Виж ако ми ги даваше някой друг, много щях да се замисля.По тази логика защо да се храним с качествена и скъпа храна,като може да плюскаме евтините боклуци от всеизвестните вериги магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: stzz   
Дата:   11-10-14 12:39

Кефа цена нямал.......[smilie18] [smilie18] [smilie18]............това ми е фаворит в класацията с малоумни "сентенции"!!!


.............IDA, и какъв е правилният начин на мислене-щото аз виждам в ръцете на хората вещи, които и те не знаят защо ги имат!

[smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: aldygreen   
Дата:   11-10-14 12:48

Всичко зависи от това пред кого ще се оправдаваш.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   11-10-14 13:02

Като си говорим за гледане в чуждата паница виждам, че любителите поне правят някаква своя фотография, добра или лоша - каквато могат.
Докато в профила на автора, има 5 продуктови снимки, които очевидно не са правени от него + 2 вероятно авторски. И разбирам защо не му трябва апарат по-скъп от 50 лв - просто като огладнее влиза в чуждата градинка да си "набере". [smilie5]


http://prikachi.com/images/548/7657548v.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-10-14 13:02

"Трябва ли ми красиво и младо гадже, при положение, че ми е само 11 см?"
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: sathv   
Дата:   11-10-14 13:39

Разбира се, че ти трябва. Как иначе ще избиваш комплекса за малоценност? Така е и с фотоапаратите. Много хора си мислят примерно , че с ФФ са големи фотографи. Иначе един лев не са изкарали от снимане, че някой даже и една снимка нямат направена./разбирайте на хартия/ Познавам лично един такъв. По ял ден чете ревюта и брои пиксели. Миналата година му се скапа диска и всичките му спомени приключиха. Щото хилядарки даде за техника, ама за хартия нищо. Иначе с апарата на корема има голямо самочувствие. Па оная му работа му е по-малка от 11 см.
Иначе според мен да снимаш с модерна техника си е удоволствие. И никой не може да ми каже как да си харча парите. Още повече , че сега фотографската техника е направо без пари. Един хубав обектив от 15 лещи, мотори, електроника и т.н струва 1000 лева. Едно шпрцивано диоптрично стъкло за очила 700. Кое му е скъпото на обектива? Че той е направо без пари. Иначе термина професионален и любителски при фотоапаратите не е много точен. За разлика примерно от озвучителната техника където професионалното озвучаване няма място в дома ни, при фото техниката всеки може да си позволи направата на брилятни снимки за семейството си с "професионална" техника.
А пък айфона... той е за професионалните баламурници.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Staev   
Дата:   11-10-14 14:01

horacio24 и няколко от другите коментирали темата,

голям проблем на много хора е (струва ми се и на Вас), че искат да бъдат счетоводители на ДРУГИТЕ. Няма да е лошо да се научат да гледат в собствените си финанси, а какво правят ДРУГИТЕ с техните СОБСТВЕНИ си е ТЯХНА ЛИЧНА работа.
Как така лековатичко ги окачествихте бързо като глупаци, комплексари и какво ли не друго. Та Вие даже не ги познавате тези хора! Утре сигурно така лековатичко ще ги обявите и за врагове на народа (не е да не се е случвало във времето).
Погледнете себе си и работете върху собственото си усъвършенстване. Кокото повече хора го правят, толкова по-добре.
А че някой си купил скъп апарат, който надхвърля нуждите му, а вие сигурно сте си купили кола, която надхвърля уменията ви или някоя друга вещ (все ще се намери такава), това си е ТЯХНА и ВАША ЛИЧНА работа.
Уважавайте правото на всеки да прави каквото си иска, без да вреди някому друг, а критикувайте тези постъпки, които пречат на мен, на теб или на всички и тогава ше може да говорим за развито общество.



Публикацията е редактирана (11-10-14 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   11-10-14 14:08

Автор: Staev

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: nyamago   
Дата:   11-10-14 14:12

Всички (до един!), които се хванахМЕ да отговаряМЕ на тая безумно тъпа тема, не стоим интлектуално по-високо от автора и. [smilie2]

[beer]



Публикацията е редактирана (11-10-14 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: axlastro   
Дата:   11-10-14 15:16

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kukumichin   
Дата:   11-10-14 15:32

Такива теми са доста готини за четене.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   11-10-14 15:55

В никакъв случай не бива да се набутва непрофесионалиста с професионална техника. Още повече, много професионалисти снимат с непрофесионални апарати, поне според производителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: ZENON   
Дата:   11-10-14 16:08

хаха... доживях някой да ми определя АЗ за какво ще си харча парите.
Това или е някакъв майтап, или израз на пълзящото скодоумие на тоя народ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   11-10-14 16:17

Е, значи аз не съм се набутал, защото Фуджи X-E1 не е "професионален" фотоапарат! Урааааа!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: sauron69   
Дата:   11-10-14 17:21

Набутал си се, щото е по-скъп от 50 лева [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mini4iki   
Дата:   11-10-14 17:36

Ами аз лично съм точно от тези хора, имам професионални апарати и обективи, които никога няма да използвам за нещо друго освен хоби. За това са купени, за това ще си ги използвам. Не съжалявам за нито един вложен лев, а дори мисля за следващата инвестиция. [cool] Защо? Друг да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: prozium   
Дата:   11-10-14 17:39

Някаква вещомания се развива тук и явно авторът на темата е в другата крайност или пък просто троли ...
В този ред на мисли - скоро ми се случи да видя как двама японци щракаха с никон д7100 и 20-70 2.8 . Ситуацията беше следната - возим се на корабче в езеро, доста е облачно и общо взето светлината е крайно плоска, обаче япончетата си щракат и то със светкавици ( вградените ), бляскат някъде в безкрайността и се надяват, че апаратът ще компенсира. Както се сещате, тая светкавица нищо не може да компенсира и сигурно снимките им не са били шедьоври, но те и едва ли са снимали затова. Факт беше че се смееха доволни, коментираха и си зяпаха един на друг снимките по дисплейте. Явно бяха щастливи от постигнатото. А това би трявабло да е достатъчно. Така че кой за какво си дава парите е все тая, стига да си намери път към щастието :D

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: marves   
Дата:   11-10-14 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mmjm   
Дата:   11-10-14 17:59

Същото важи и за автомобилите, ай връщайте се на москветата да станете истински шОфери, още повече максималната разрешена скорост в България е 140 км/ч, тъй че коли развиващи по-високи скорости изобщо не ви требат.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: batsali   
Дата:   11-10-14 18:02

Оправдана е. Ако си мераклия, и започваш да навлизаш в материята, ще ти е от полза качествен инструмент. За мен добро правило е да вземеш най-доброто, за което можеш да отделиш средства, не най-скъпото. Всеки си знае колко го сърби крастата и си преценява колко му е скъп кефа, но както се каза вече - кеф цена няма. Това при условие, че си мераклия и те интересува. Купувай на старо.


А за колите като стана дума... Наистина малко са местата в родината, където безопасно можете да настъпвате колите си. Аз гоня повече високо ускорение и поведение отколкото високи скорости, защото ежедневното шофиране става много по-весело.



Публикацията е редактирана (11-10-14 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   11-10-14 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: BEYA   
Дата:   11-10-14 18:36

Автора нека си снима с ТЕЛЕФОНА или с апарата за 50лв.Катя я няма тръпката такива хора нямат работа в този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   11-10-14 18:53

Автор: horacio24
Дата: 11-10-14 18:16
"Какво лошо има че имам продуктови снимки. Нали не претендирам че съм ги правил аз."


Напротив. Щом са в профила ти, значи претендираш.
Не знам дали в момента регистрацията те кара да се съгласяваш с правилата на сайта, но при всяко положение е трябвало да ги прочетеш. Особено щом си толкова гласовит. Ако наистина си новорегистриран, а не някой от старите тролове, то е възможно да получиш само предупреждение, а не изгонване, според това в какво настроение ще са админите, когато ти прочетат излиянията.
Няма как да минеш между капките, щото вече си им влязъл в радара - единият от тях е писал в темата. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mmjm   
Дата:   11-10-14 18:53

Тръпката да ходиш с обуща за 1800лв. ли?
Снимането със зенита си е голяма тръпка, тръпнеш дали ще затвори пердето примерно, но пък става и за самоотбрана и за чупене на орехи учи ни на търпение. Някой може ли да се похвали с цифрак доживял 30г? А 2х30?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-10-14 21:13

Един въпрос леко встрани от темата: Всъщност някой продължава ли да произвежда все още 35 мм филми за фотокамери - Кодак, Фуджи, Агфа, Коника, Скотч, Орво, Свема?[smile] Или вече е дошъл моментът, когато по ателиетата се търкалят само филмчета с изтекъл или изтичащ скоро срок на годност? Питам напълно сериозно, не се заяждам... Изобщо не ми е притупало, но в къщи все още се търкаля някой и друг филмов фотоапарат. Интересно кога ли филмовата лента ще последва съдбата на магнетофонните ролки примерно - може и да се използват още за професионални цели, но в магазинната мрежа за домашни магнетофони отдавна ги няма... Пишещите машини също заминаха в историята - преди 2-3 години някъде четох, че е затворил врати последният все още действащ завод за производство на пишещи машини - някъде в Индия беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-14 21:19

абе май в индия още си върви бизнеса с пишещи машини. Е таков акаквото е пред КАТ в София е там навсякъде около държавните институции....кесят десетки, сотитци хора дето да ти помогнат да бориш бюрокрацията срещу малко пари....

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 21:22

Има още ленти, всякакви почти. Някои класики биват спирани, някои малки производители правят нови марки филми. Рол филми също има бол.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-14 21:51

ако имам пари ще си купя най-скъпата техника ,която съществува и ,което искам.

Тва отговаря ли добре на темата на автора.

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: batsali   
Дата:   11-10-14 23:43

По въпроса някой бърка ли емулсия, не бърка ли

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: DeDomus   
Дата:   12-10-14 01:36

Хаха, колко много дребни душици си изляха злобата в тая тема. [cool]
Само така, пичове, всеки от вас е най-велик сред великите. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: bluebird81   
Дата:   12-10-14 01:53

Мерак с пари се гаси [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Петрос   
Дата:   12-10-14 04:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: jino   
Дата:   12-10-14 06:48

Ръгайте парите в дюшека.[smilie18]
Не са безпокойте след вас има кой да ги изхарчи.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: georgivelev   
Дата:   12-10-14 09:37

Е аз нали затова си купих никон D4 с 14-24, 24-70, 70-200, 300/2.8, 85/1.4, 35/1.4, 24/1.4, 58/1.4 (това да само половината от обективите ми), за да показвам на професионалните фотографи какви са оръфани боклуци, щом не вадят достатъчно пари от занаята си и не могат да си позволят най-новата и най-модерна техника, а аз мога.

Умирам си, като видя изцъкления им поглед от гледката на фотографската ми раница, после се наслаждавам на коментарите им "сега ако имах този и този обектив, каква снимка щях да напавя тука", а аз го имам и правя снимката, а он добива изажението на петокласник, на когото са му изяли закуската.

С жените-фотографки е по-забавни, вика, "Георги, можеш ли да ми заемеш оня обектив" и така съчетаваме полезното с приятното.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   12-10-14 10:21

Реално погледната, цена от 50лв наистина е висока за фото-техника. Да смятаме:
1. Кутийка от нес кафе- 5лв;
2. Игла - 0.50лв
3. Кибрит - 0.50лв
4. Фотохартия (безплатно от някой познат).
Изпива се кафето, залепва се фотохартията на дъното на кутията, нагорещява се иглата и се пробива капачката - реална цена за камерата - 6лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: old_firehand   
Дата:   12-10-14 10:40

horacio24 - не ти влиза в работата ,кой за какво си харчи парите ,нали ?!



Публикацията е редактирана (12-10-14 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: ve_sselin   
Дата:   12-10-14 10:51

Петрос, добре че не съм ти приятел, че като гледам каква завист те гони, за това, че имал човека пари и решил да си ги похарчи за нещо което и ти искаш да имаш, а не можеш да си позволиш, направо се отвращавам. Дребни душици има много тук. В Лондон съм срещал стотици китайчета снимащи със Д800 и 7Д на авто режим и се кефят хората на недоекспонирани кадри и на никой не му идва на ум да завижда. Имал пари -купил си човека, да е жив и здрав! По-добре за фототехника да си харчат парите, отколкото за хазарт и наркотици, нали?!



Публикацията е редактирана (12-10-14 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kireto_a   
Дата:   12-10-14 11:12

ами защото народа е казал: дупе, нови дрехи и пари не пази за старини...

или по мазното:

Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!(Джордж Карлин, може би)

разбирай го както си поискаш, но човек живее веднъж и поне по нашите места, как ще живее до голяма степен си зависи от него, колкото и на много хора да им се иска това да не е така за да могат да оправдят собствените си проблеми и невъзможност да се справят и бутат живота си. затова е добра идея, когато човек има възможност да си угажда по един или друг начин - каквото пипне, види, помирише, хапне, чуе и усети с чустават си, това ще му е. и всеки си преценява как точно да постигне това.

ако някой го радва да снима как му дойде с камера и обекив за 20к пари да го прави, щом му доставя радост. същото важи и за снимането с камера за 50 лева - резултата и за двамата е един и същи.

затова какво ти пука, кой с какво снима? особено ако не ти питат за мнение за резултатите. ако искаш и ти да снимаш с такова, виж какво може да направиш за да го постигнеш или с други думи се запитай защо ти не снимаш с това? има много възможни отговори нали? ако единственто обаче, което ти идва на ум е да търсиш вината в другите, тогава имаш проблем ти, не другия. затова такива изблици на зле прикрита завист са меко казано излишни, особено от интелигенти хора, и не ти носят нищо добро. е да поне ни забавляват, донякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: krach   
Дата:   12-10-14 19:20

Автора го е яд че няма парите на "скапаните любители" и от къде на къде тея нещастници ще си купуват техния, която той професионалиста не може да си позволи. дИбИлИ[shtrak] [shtrak] [cool] [cool] [cool] [cool] [beer]

Предвид че в профила на автора има няколко стокови снимки и нито една нормална или ПРОФИ!!!! Подозирам, че автора е някой недооценен ПРОФИ, който обаче не му стиска да се покаже със собственото си име и целта е само да хвърли лайното във вентилатора.



Публикацията е редактирана (12-10-14 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: MikeDimit   
Дата:   12-10-14 19:49

mihajlov2
Произвежда се все още филмова лента. Ребрандира се. Малко бутиково е всичко, но си има пазар. Няма да е както едно време във всяка лафка, но ще се намира. А и китайците, всъщност азиатците като цяло, имат особенно отношение към филма. Само те са достатъчни за да не изчезне филма. Лошото е че маркетолозите следват модела на Кодак на 300 % печалба на база производствени разходи, което не е добре. Има една прочута библиотека с феноменални архиви - тази на Конгреса на САЩ. Та старшият архивар е скепитк по отношение на дигиталното съхранение на данните - скъпо е. На 5 години презапис, смяна на носителите, сървърите и цялата инфраструктура . Живота на филма е минимум 100 години в архивни условия, макар че има прогнозни изхвърляния с до 500. Отделно архивите на всички филми, включая сниманите на цифров носител кой знае защо ги пазят на лента. Или поне така се твърди. Так, че има си търсене, а докато го има ще има и производство. Един пример как се прави бизнес днес е кампанията за набиране на средства за възстановяването на производството на Ферания - успех! https://www.kickstarter.com/projects/filmferrania/100-more-years-of-analog-film



Публикацията е редактирана (12-10-14 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   12-10-14 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mmjm   
Дата:   12-10-14 21:21

И аз не прочетох нищо от автора, заслужаващо бан или показващо по някакъв начин завист или яд към някого, само леко недоумение, за сметка на това доста първенюта показаха яка параноя. Момчета спокойно, никой не ви завижда или упреква. Дишайте спокойно.[smitten] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-14 21:28

@MikeDimit родния ни филмов архив си мечтаят за цифровизация. След като им дадат пари за почистване и реставрация на "трайните" филмови архиви, коиот по прогнози до 2020 ще са намалели значително поради разпад на филма. Отделно е да се види доколко условията на съхранение са най-добрите възможни де.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Sentel   
Дата:   12-10-14 21:53

Ако те кефи и имаш възможност - нищо не пречи.
Можеш да си купиш за удоволствие велосипед за 5000 или телевизор за 15 000 лв. Защо не и фото-техника?
Но тука верно квото наскачаха богаташите... Споко бе пичове, дишайте. Взехте да се надъхвате кой какво може да си купи, че някои даже започнаха да си изреждат обективите... Смех. [smilie23]
То верно, че има и такива дето купуват скъпо, за да казват и изтъкват, че са го купили. Използването му е не е от такова значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: emo99   
Дата:   12-10-14 22:12

Темата беше за друго, но повечето не я разбраха. Смислен отговор даде Бони.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-10-14 23:01

Не ме кефят заключенията и тона(авторитетно заключаващ) на автора на темата - звучи ограничено и патетично. Още повече от човек, който смята фотографията за безмислено нещо.

Това, че някой не може да използва възможностите на фотоапарата си не означава, че всички са така. А представате ли си автора просто да се беше научил да използва предимствата на полуавтоматичната си Практика [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: 798099   
Дата:   12-10-14 23:59

Днес се прибрах от Прага. За красотите на града и обектите за снимане няма да пиша - известни са! Но... видях десетки с DSLR-и, снимащи на зелено квадратче... Няма да споменавам марки, защото имаше от всичките. И какво? Трябаше да ги спирам и да им чупя апаратите ли? Или да им обяснявам колко са тъпи, че не използват техниката по предназначение?

Алоооууу!!! Комплексарите да си траят, моля! Кой как и за какво си харчи парите не е ваша/наша работа!


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 00:06

Не мисли само, че откриваш топлата вода като смяташ, че с трици маймуни се ловят!
За хубави снимки, си трябва добра техника.Обаче се опира до финикийски знаци:)
Не може да искаш да снимаш врабче, например, без достатъчно да го приближиш и фокусираш.
А за някои други снимки, апаратът ти трябва да е многофункционален.
И ако фотографията ти стане хоби, като на мен, то де що видиш, ще искаш да заснемеш.
Никъде не тръгвам без фотоапарат.
Снимам си , като с това не вредя на никого, а даже помагам на себе си. Станах по-наблюдателна.Неща, които съм отминавала, започнах да забелязвам.Научих доста за флората и фауната, за характерните особеноети на сезоните.
Например, сега ако се разходиш в планината, ще видиш страхотни есенни пейзажи и цветове, които ще ти се прииска да заснемеш.Ще се запознаеш със сойката,със сокола, с ятата скорци, с дъждовника. Ще научиш гъбите като сърнели, масловки, булки и.т.н.
Шипките са в апогея си, даже презряват, глога също.А по селските дворове е пълно с хризантеми и димитровчета.Орехите са нападали, мушмулите, зреят, къпините заминаха, ябълките се обраха.
Абе, фотографията е начин да запечаташ всеки момент и всяко нещо, които те впечатляват.
Спирам, за да не стана отегчителна.:)


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: localhost   
Дата:   13-10-14 02:35

lalusha: [smilie24]


А иначе странни са тези професионалисти които не могат да си позволят хубава техника за работа. Или бизнеса като цяло куца или при тях нещо не е наред [smilie18]

А нас аматьорите не ни мислете - все ще намерим някоя и друга хилядарка за поредното удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 04:34



През 2005 година, първият ми обектив за първия ми огледално-рефлексен апарат, беше 35/1.4L. Излезе ми от Adorama близо 3000 лева, плюс цената на 20Д-то 2600, общо 5600 лева. Не бях пипал фотоапарат през живота си.
Та, ако не бях с този обектив, нямаше никога да достигна до нивото, до което съм сега, просто щях да съм се отказал от липса на интерес.
С две думи, скъпата техника като за любител, ми помогна сега да мога да си ъпгрейтна Д4-то с Д4с, за по-малко от година, след като съм го купил, с пари, изкарани от фотография. А иначе вие си цъкайте с еФтинките апарати, на нас, комплексарите, въобще не ни пречите.
Преди има няма седмица, спонтанно реших, че искам да се науча да свиря на китара, а не съм докосвал. И си взех едно Гибсънче. Интересното е, че нито един от музикантите, който я видя, не каза - абе ей мръшляк, за какво ти е тая китара, като не знаеш как да я държиш. Всеки един, без изключение, каза: Браво, много мъдро си направил, най-важното е да се учиш на верен и качествен инструмент...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   13-10-14 09:11

"Но може би e-mil има предвид че в някои форуми изгонват и без причина щом си "гласовит"..."

Не. Имах предвид да прочетеш правилата на сайта, но явно и това те мързи да направиш иначе щеше да загрееш за какво говоря.
Също имах предвид, че някой е вложил време и пари в това да направи снимките, които с лека ръка си откраднал и после си сложил в портфолиото си.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: tweeg   
Дата:   13-10-14 09:58

Добре де не може ли от тази тема да излезе нещо смислено.
Примерно да се предложи "система за начинаещи" - като възможности, не като марки и модели. Да се опише - тази функция е за това, тази за това и всеки си прави сметката от какво има нужда.
Ясно, че нито ще е за 50 лева, нито за 5000, ама поне хората да се ориентират.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: muzicantini   
Дата:   13-10-14 10:08

bpavlov - много добро мнение, моето мнениенапълно съвпада. Особено е тегаво, когато големите професионалисти обясняват как начинаещите не трябва да си купуват хубава техника, защото добрия фотограф може с всякаква техника... да, ама защо запаленият любител трябва умишлено да се ограничава с разни дървени апарати, ако може д си позвли по-дбър такъв? Нима за едно хоби не е най-важно да тидоставя удоволствие процеса на снимане, ако ще и за 20 бона техника да имаш? Ако човек може да си го позволи, да не се стиска и д си купи това, което му е на сърце, защото един път се живее.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 10:45

fast_eyebrow написа:

> "Трябва ли ми красиво и младо
> гадже, при положение, че ми е само 11
> см?"
> [smilie21]

МИНУТИ:) Не си чел Куелю.:)



Публикацията е редактирана (13-10-14 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 11:00

написа:

> Автор: horacio24
> Дата: 11-10-14 18:16
> "Какво лошо има че имам продуктови
> снимки. Нали не претендирам че съм
> ги правил аз."

>
> Напротив. Щом са в профила ти,
> значи претендираш.
> Не знам дали в момента
> регистрацията те кара да се
> съгласяваш с правилата на сайта,
> но при всяко положение е трябвало
> да ги прочетеш. Особено щом си
> толкова гласовит. Ако наистина си
> новорегистриран, а не някой от
> старите тролове, то е възможно да
> получиш само предупреждение, а не
> изгонване, според това в какво
> настроение ще са админите, когато
> ти прочетат излиянията.
> Няма как да минеш между капките,
> щото вече си им влязъл в радара -
> единият от тях е писал в темата.
> [smile]
>

Това ми звучи на ЗАПЛАХА!:)
А защо човекът да не си изрази мислите?Нали и тук е социум?
Ще вземе някои идеи, ще се посмее от сърце на други мнения и накрая според джоба си, ще си купи апарат.
Админът като го изгони какво печели?
Един неосъществен фотограф у когото може да зрее талант.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   13-10-14 11:01

Автор: tweeg
Дата: 13-10-14 09:58
"Примерно да се предложи "система за начинаещи" - като възможности, не като марки и модели. Да се опише - тази функция е за това, тази за това..."


Ми то на началната страница си има връзка към такава информация. И е кръстена съвсем разбираемо - "Образователна секция".
Пак там има връзка и към раздел "Статии" с ей-й-й-й-й такъв списък с тестове на фотоапарати и обективи.

Ама хората предпочитат да пишат, вместо да четат, а после като ги нарекат гласовити ги хваща параноята и мислят, че някой ги цензурира. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 11:12

написа:

> Е аз нали затова си купих никон D4 с
> 14-24, 24-70, 70-200, 300/2.8, 85/1.4, 35/1.4, 24/1.4, 58/1.4
> (това да само половината от
> обективите ми), за да показвам на
> професионалните фотографи какви
> са оръфани боклуци, щом не вадят
> достатъчно пари от занаята си и не
> могат да си позволят най-новата и
> най-модерна техника, а аз мога.
>
> Умирам си, като видя изцъкления им
> поглед от гледката на
> фотографската ми раница, после се
> наслаждавам на коментарите им
> "сега ако имах този и този обектив,
> каква снимка щях да напавя тука", а
> аз го имам и правя снимката, а он
> добива изажението на петокласник,
> на когото са му изяли закуската.
>
> С жените-фотографки е по-забавни,
> вика, "Георги, можеш ли да ми заемеш
> оня обектив" и така съчетаваме
> полезното с приятното.

Това с обективите не ми е много ясно.
Например ако обективът на апарата ти е 55мм и му сложиш нов- 300мм, няма ли да се изкривява фокуса?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   13-10-14 11:21

lalusha, какво попита току що???

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-10-14 11:35

Защо водите такъв без смислен спор. Нещата опират до пари. Факт е, че професионалните фотографи много трудно могат да си позволят техниката единствено и само с професионална работа. В САЩ имат класации за какво ли не. Имат и за доходите годишно на всяка една професия. Та там сравнено един професионален фотограф изкарва годишно по-малко отколкото шофьор на градски автобус. Естествено че има и много печаливши фотографи, но сравнено с другите професии вложените усилия се рентирант много по-ниско.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   13-10-14 11:46


Автор: lalusha
Дата: 13-10-14 11:00
"Админът като го изгони какво печели?"


Админът печели спокойствие, че няма да получи писмо от сорта: "На Вашия сайт без разрешение са публикувани мои фотографии. Моля за съдействие да уредим въпроса с обезщетението, в противен случай..." и т.н.
За продуктови снимки вероятността това да се случи е много малка, но като гледам какъв непукист е авторът на темата утре ще вземе от друго място и пак ще се оправдава: "Аз не претендирам, че са мои".

Разбира се, отсрещната страна ще е наясно, че това е форум и че не собствениците са качили фотографиите, само че на админите за това десетилетие им е писнало да се занимават с множество подобни глупости и да повтарят стотици пъти, че това сайт за авторска фотография. Затова казах, че ако са в настроение ще отсекат с брадвата без да се обясняват много-много.

В интерес на истината аз също не съм длъжен да ви образовам, защото е било редно и двамата да прочетете правилата, но просто съм в настроение.
Тук има доста хора, които за разлика от мен си изкарват хляба с фотография и те са доста чувствителни към кражбата на снимки. Затова се радвайте, че засега има кой да ви води за ръчичка, защото ако попаднете на тях няма да ви цепят басма. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 11:49

написа:

> lalusha, какво попита току що???
Питам как така се сменят обективите към един и същ фотоапарат, без тожа да се отразява на качеството на снимките.Нали дължината им е различна и това не се ли отразява на фокусирането?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   13-10-14 11:53

lalusha , сигурно се шегуваш, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 11:55

написа:

>
> Автор: lalusha
> Дата: 13-10-14 11:00
> "Админът като го изгони какво
> печели?"

>
> Админът печели спокойствие, че
> няма да получи писмо от сорта: "На
> Вашия сайт без разрешение са
> публикувани мои фотографии. Моля
> за съдействие да уредим въпроса с
> обезщетението, в противен
> случай..."
и т.н.
> За продуктови снимки вероятността
> това да се случи е много малка, но
> като гледам какъв непукист е
> авторът на темата утре ще вземе от
> друго място и пак ще се оправдава:
> "Аз не претендирам, че са мои".
>
> Разбира се, отсрещната страна ще е
> наясно, че това е форум и че не
> собствениците са качили
> фотографиите, само че на админите
> за това десетилетие им е писнало
> да се занимават с множество
> подобни глупости и да повтарят
> стотици пъти, че това сайт за
> авторска фотография. Затова казах,
> че ако са в настроение ще отсекат с
> брадвата без да се обясняват
> много-много.
>
> В интерес на истината аз също не
> съм длъжен да ви образовам, защото
> е било редно и двамата да
> прочетете правилата, но просто съм
> в настроение.
> Тук има доста хора, които за
> разлика от мен си изкарват хляба с
> фотография и те са доста
> чувствителни към кражбата на
> снимки. Затова се радвайте, че
> засега има кой да ви води за
> ръчичка, защото ако попаднете на
> тях няма да ви цепят басма. [smile]

Аз слагам само в любими, тъй като получих съобщение , че каквото ми хареса да го насочвам там.:)
Но ако не трябва, набързо ще изтрия снимките.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   13-10-14 12:01

написа:

> lalusha , сигурно се шегуваш, нали?

Изобщо не се шегувам.
Понеже имам никон с 55мм и три пъти увеличение.А снимам и с канон с 12 пъти увеличение.И ми се искаше и никонът да има 12 пъти увеличение, но ми беше отговорено, че може такъв обектив на моя апарат да изкривява леко фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: asahi   
Дата:   13-10-14 12:51

Как изглежда кривия фокус?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 12:52


Кой, кой ти отговори това?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   13-10-14 13:10

Може би има предвид TS обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Dinev   
Дата:   13-10-14 15:48

Отговор на въпроса - каквото прави 18 годишен шофьор(ка) с последен модел скъп автомобил. Пък и кога един фотограф става от начинаещ -> професионалист ?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Лидия   
Дата:   14-10-14 07:44

не

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-14 10:15

[smilie18]
Ами хайде всички, които снимат за кеф да се откажат от това занимание, защото нямат право да произвеждат непрофесионални снимки. Генерират безсмислено количество дигитална информация и задръстват света с безсмислието си.
Кой е обаче критерият за преценката, кои са и кои не хубавите и заслужаващи снимки?

А какъв е изобщо смисълът да правим каквото и да е щом не е професионално и винаги преднамерено и функционално насочено?
Защо изобщо живеем в социум и в градовете, като ще акаме същите ялна, както и ако живеехме по дърветата и се хранехме с плодове, грудки и тревисти растения...

Тази тема според мен е провокацията на човек, отегчен от една или друга сфера на живота. Пали фитила и гледа реакцията на една "представителна" извадка на обществото, чрез този форум.



така ми се струва на мен де, Може и да бъркам.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   14-10-14 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Marconi   
Дата:   14-10-14 16:27

мчи ти си професионалист, щом продаваш [smilie18]

върни се в магазина и огледай тия неща от 6000 лева, ама с друго око вече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   14-10-14 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Alsand   
Дата:   14-10-14 16:31

Аз ви се чудя, защо му отговаряте на този?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   14-10-14 17:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Alsand   
Дата:   14-10-14 17:14

Мисля че няма да остана задълго

Аз въобще не разбирам, какво търсиш тук, след като нямаш и минимален интерес към фотографията?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   14-10-14 17:17

Този апарат от 6 хилки е нещо като лопата или кирка (вид инструмент).

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: dimichos   
Дата:   14-10-14 21:08

Продавам 5д mk2[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-14 21:26

horacio24 написа:
> За мен професионални фотографи са
> фотожурналистите

А тия дето снимат модели за списания? А тия дето снимат каталози? А сватбените фотографи? А тия дето бацат сток по цял ден? А тия дето снимат в моргата?

Не мислиш ли, че професионалист просто означава човек дето има професия т.е. извършва определена дейност за прехрана?

Не разбирам защо подозираш, че професионалиста е добър фотограф въобще? Той просто знае как да си изкара парите със снимки.

Дори бих поспорил че добрите фотографии не се правят от професионалисти. По-лесно да ме разбереш - добрите снимки не се правят професионално, а по-скоро за кеф. По трети начин, ще го напиша. Не мисля, че хората правят изкуство заради парите. По скоро парите идват там, където има изкуство.

Така де мисля, че имаш философски проблем с цялата тема. Проблем породен от неразбиране на човешката психология.



Публикацията е редактирана (14-10-14 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: langel   
Дата:   14-10-14 21:34

Ебаси майтапа[smilie23]
В Продавалник, сега OLX, не ти пускат обявата, ако е със сток снимка, за разлика от фотографския сайт [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lucky55   
Дата:   14-10-14 22:49

horacio24 написа:

>
> Когато по някаква случайност
> вляза във фотографски магазин ме
> обзема голяма радост - ето там
> продават фотоапарат за 6000 лева, до
> него друг за 3000, по-евтините са по
> 2000 или 1000 лева. Аз като нямам
> никаква нужда от тези апарати, все
> едно съм спестил тези пари - оттам
> и радостта.

Не знам нещо аз ли не вдявам или... Че то всеки влизайки тук и там и некупувайки нищо "спестява" десетки хиляди левове по тоя начин, но аз поне засега не съм изпитал радост от такъв вид спестяване. Снимам с най-обикновена сапунерка, нося си я винаги с мен и ми доставя удоволствие. Мислиш ли обаче, че ако ми паднат някакви пари я от тото, я от лотария, че няма да изхарча 5, 6 или да речем 10 хилядарки за нещо по "про"? Ще си купя и още как, пък дреме ми на оная работа какво щели да кажат другите около мен. Стига да не пречи на другите по някакъв начин, всеки е свободен да си харчи парите както намери за добре.



Публикацията е редактирана (14-10-14 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-14 23:05

Аз днес спестих едни половин милион лева като реших да не си закупя едно Ферари. Отказът да си го купя е абсолютно мотивиран - двуместно е, а на мен ми трябва задна седалка, за да качвам стопаджийки, багажникът е микроскопичен, а аз пътувам с поне две туристически раници плюс палатка, много е ниско, а аз през 50% от времето карам по черни пътища, сиво е, а аз искам червено...
Но истината е, че нямам половин милион излишни кинти...
Иначе, вече щях да съм горд собственик и шофьор на Ферари.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-14 23:12

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: georgivelev   
Дата:   14-10-14 23:23

Вие ако пък си имате на представа колко много пари съм спестил като не пуша. И по мурви не ходя, от там пък как песта.

После що имам пари за фотоапарат - ми имам си, от спестените.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: gchokov   
Дата:   15-10-14 11:30

Обратно към темата - много ясно че е оправдано, след като човек може да си го позволи. Ако не може и ще го купува с лишения, тогава не е оправдано.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: qavkata   
Дата:   15-10-14 11:54

А оправдано ли е рибар да си купи въдица за 2000, воблери за 4000 и кемпер за 30000?
А на 20 годишното си дете БМВ Х5 4,8 355кс?
А на първолак за 15.09 дънки г-стар за 200 лв?
А 4000 лв. за ски оборудване, защото си една седмица на почивка?

ами всеки си преценява приоритетите, а и има неща които могат да се постигат само с необходимата техника.
Защо се интересувате, кой какво избива?Вижте вие какво избивате.?? Ами постарайте се да можете да си позволите нещата, които и вие искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: alsash   
Дата:   15-10-14 12:14

100....кефа цена няма

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: alsash   
Дата:   15-10-14 12:16

...апропо... подобен по съдържание би бил въпросът : Може ли професионалист (фотограф или друго) да се справи с непрофесионална техника !

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: nevermess   
Дата:   15-10-14 12:20

hotsnail [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   15-10-14 12:40

qavkata - [smilie24]
Да допълня :

А хай-енд аудио оборудване за 5000-10000-50000?
Слушалки за 3000, ДАК за 2000, слушалков усилвател за 2000? Леле ужас, толкова пари за слушалки!!!
А колекционерите на марки, какво да кажем за тях?
Фотографията, както много други занимания е хоби, това, че има професионалисти, какво от това? За хоби човек дава толкова пари, колкото му е кеф, оправданията са само пред жената и пред собствената ти съвест. Ако детето ти ходи с дънки трета употреба, а ти си купуваш обектив за 2000лв, примерно, не е оправдано. Ако ти ходиш с дънки трета употреба, но си купуваш обектив за 2000лв е оправдано, защото си се лишавал само ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: NNT   
Дата:   15-10-14 12:52

Професионалист - човек, който изкарва пари от това, което прави - професия му е, нищо повече.
Оправдава ли ползването на скъпа техника - да.
Означава ли автоматично, че е добър фотограф - НЕ!
Прави ли покупката на скъпа техника от непрофесионалиста добър фотограф - НЕ!
Респективно - покупката на евтина техника прави ли фотографа по-добър - НЕ!

Техниката е само инструмент, с който да рабереш дали имаш талант или не. Няма никакво значение дали ще е скъпа или евтина. "Професионалист" няма никакво обвързване с качеството. Правилна снимка и хубава снимка са различни неща.
Хиляди са професионалистите, чиито снимки никой няма да запомни.

Купуваш това, което ти е по джоба - скъпо или евтино - и си следваш импулса/интуицията, и не позволяваш на никого да те слага в норми, догми или канони(no pun intended). Дори и да се окаже грешка в последствие - грешките са стъпка напред, не назад! Снимането трябва да е удоволствие, а не амбиция, подчинена на теории и правила. И - ако това удоволствие се превърне в професия един ден - чудесно!
Самият термин "оправдано" ме кара да настръхвам!


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: geokar   
Дата:   15-10-14 18:18

Колкото повече се купува нещо, толкова повече спада цената му. За Бога, братя, купувайте, купувайте, купувайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: rlk   
Дата:   16-10-14 07:08

Оправдана ли е покупката на марков алкохол от неалкохолици?


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   16-10-14 07:53

Ако се направи една статистика, колко професионалиста (особено в провинцията), снимат с професионални апарати, дали ще покрие 30% (това не говори за лош краен продукт, а само статистика)?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   16-10-14 10:02

Кой апарат е "професионален" ? Като любимото ми название "полупрофесионален" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   16-10-14 10:14

Определението "професионален" го дава производителя. Има определение "полу-професионален". За лайка формата, тези камери са доволно малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   16-10-14 11:07

Доволно малко? Че на Никон "Про" ДСЛР камерите са повече от "любителските" - Д4с, Д810, Д750, Д610(този го слагаме полу-професионален [smilie18] ), Д7100 (професионална кропка?) и остават само Д5300 и Д3300 като "любителски"...

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: dilomski   
Дата:   16-10-14 11:39

d610 и d7100 са ентусиастки камери - тоест аматьорски, но за напреднали.В никакъв случай не са полу-, нито професионални.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: marves   
Дата:   16-10-14 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: lalusha   
Дата:   16-10-14 12:06

По скоро
> парите идват там, където има
> изкуство.
>
> Така де мисля, че имаш философски
> проблем с цялата тема. Проблем
> породен от неразбиране на
> човешката психология.
>
Абе, не е точно така.Когато наемаш фотограф за сватба, примерно, ти си плащаш, но не знаеш, че повечето снимки няма да ти харесат. Дал си парите и ще си ги гледаш:)
А много велики художници са умряли в бедност, тъй като изкуството им е признато по-късно.Дори "Закуска в тревата" на Мане е запратена в Салона на отхвърлените, а сега се счита за шедьовър.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: naskonerva   
Дата:   16-10-14 14:34

Изядохте го тоя човечец-автора!
Човека се е опитал да даде един добър съвет, но се е изказал малко крайно, което е засилило и нападките към него.
Познавам доста хора дето си взеха ДСЛР-ри а снимат само на автоматичен. Ако някой ги бе предупредил, можеше да си вземат сапунерка за 300 лева и с остатъка да си купят велосипед или крос-тренажор примерно. Все пак обществото ни затлъстява от липса на движение.
Много се засегнаха на тема пара - "Аз си ги изкарвам аз ще си ги харча". Ми харчи си ги бе човеко, кой те спира.
Като имаш бол пари за харчене, защо четеш темата!
У нас всичко е обратно - плюем по тези дето ни отварят очите да спестим някой лев а тия дето ни съдират кожата ги възхваляваме.
Комплексари са тези дето фотоапарата трябва да им е Н или К и по възможност с по голямо дуло. Перковци им викам. Българина обича да се перчи. Няма 5 стотинки в джоба ама вади айфон на изплащане, фотоапарат от 2 бона на изплащане, плазма на изплащане. Стана ли сме като циганите. Вместо да направим циганите българи, стана обратното.
Пък ти си харчи парите където щеш, мен ме е през дядовия за твоите пари!
Който си е запален по фотографията-любителски, ще си вземе готин апарат и ще си твори. Мисля че темата не е за този типаж хора.
Темата е за хора който искат голям апарат за самочувствие. За перчене! Като гледам и тук гъмжи от такива! Перковците са си перковци!
Ама от 100 на двама да помогнем пак е нещо!
Успех![smilie3]



Публикацията е редактирана (16-10-14 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: krach   
Дата:   16-10-14 19:28

Не мисля че на някой отваря очите автора.
Още повече обяснявайки "безсмислените снимки"
Човека си е купил фото и нормално да не може да снима в началото с него. ЧИИ го вживява автора на темата да обяснява на хората, грешка на ЛЮБИТЕЛИТЕ с какво да снимат и какво да си правят "безсмислените фотоапарати"?
Вероятно той хващайки за 1ви път техника е правил само произведения...дай боже всеки му. Ама темата си е чиста проба чесане на пръсти и недоволстване от това че някой може повече да си купува

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: 798099   
Дата:   16-10-14 20:33

Прощавайте, дами и господа, ама въпросът е ТЪП!!! Много, ама наистина МНОГО ТЪП!!!

"Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?" А оправдана ли е покупката на LAMBORGINI за да го ползваш в града? Оправдано ли е да си купиш "ROLEX", ако си сляп?

Оправдано пред кого и за какво? Пред жената и децата, защото си ги лишил от подаръците за Коледа и/или Великден? Оправдан пред собствената си съвест, защото си завлякъл семейството със заем за няколко десетки хиляди лева, без да си в състояние да измислиш достатъчно добро оправдание за постъпката си? Или си продал бащината си къща и се чувстваш гузен, че вместо да градиш, рушиш?

Хайде стига! Ако ти е кеф, искаш да се покажеш и имаш финансовата възможност, да, оправдано е! Ако не ти е по джоба и го правиш за да си вдигнеш самочувствието, не, не е!

Миналата седмица бях в Прага. 90% от снимащите с "големи черни апарати" снимаха на "авто". В това число и един юнак с ФФ и 24-70/2,8. Правеше снимки на детето и жена си, седнали в едно кафене. Е, как пък веднъж не погледна настройките или "preview"-то?! Щракаше без да му пука и това е! И не ми казвайте, че е на pre-programed режим, защото ги снимаше от толкова различни ъгли и дистанции, че просто няма начин да е било така.


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: MARLOV   
Дата:   16-10-14 21:02

Оправдано е ВСЯКО нещо , което доставя КЕФ и удоволствие!
И какво значи СКЪП ?
За всеки този епитет има различно значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: mmjm   
Дата:   16-10-14 21:09

Да кажем скъп, спрямо възможностите на купуващия?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vanquished   
Дата:   17-10-14 11:37

Хайде затваряйте я тази малоумна тема, че ме дразни вече. Едно е да си купиш фотоапарат за два бона, а да получаваш 500 на месец, друго е да караш X5 пък да живееш при майка си в детската си стая. Едното е свързано или с любов към фотографията, или поне с желанието да правиш по-хубави снимки, дори и на АВТО, другото е келешлък, гъзарщина и т.н.

798099, пише се LAMBORGHINI и за това се чете Ламборгини, а не Ламборджини.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: burningice   
Дата:   17-10-14 11:44

Според мен е оправдано купуването на скъп апарат от непрофесионалисти, защото скъпите апарати обикновено са големи, а някои модели са склони на по-актови снимки, като видят голям апарат. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Hman   
Дата:   17-10-14 21:26

До тук сто и двадесет поста. Колко неща бих могъл да науча за фотографията, като новобранец. Ако въпросът беше свързан с фотографията а не с терзанията на ............... съфорумец.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »