Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: horacio24   
Дата:   11-10-14 10:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Mogila   
Дата:   11-10-14 10:55

Всичко според финансите. Като има пари човек защо да не си вземе? Дори ако му е кеф може да го хване и да го удари в земята :)
Негови са си парите може да прави каквото си иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: peter_m   
Дата:   11-10-14 10:57

Кеф цена няма.

Все едно да питаш защо хората си купуват Ферари (примерно) а не москвич.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: boni   
Дата:   11-10-14 11:03

Да, оправдана е. Защото после се появяват хубави обяви "продавам Canon 1DS/5dmk3 или Nikon D3/4 , на 10 000 кадъра, ползван любителски [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Marconi   
Дата:   11-10-14 11:03

много са 50 лева, ше се минеш...ограничи се до 30...и гледай да не настинеш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: dave   
Дата:   11-10-14 11:24

"след като тя изобщо не им трябва" ей това е нередното в тази тема.

Не съм упълномощавал никого в тоя форум да решава вместо мен какво ми трябва. Който с каквото му е кеф с това снима.

В името на заядливостта и обичайния тон тук [smilie5] ще препоръчам на автора да направи цената на приличната фотографска техника достъпна по пътя на повишаване на производителността на труда си.

Тъпичко изказване се получи. Sorry и [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: s_l   
Дата:   11-10-14 11:24

Предполагам им е хоби и причината да изберат дадена техника е по-скоро емоционална отколкото интелектуална. Не бих прилагал категории като - "по-добре", "правилно",и т.н.
Иначе идустрията има нужда от подкрепата на тези хора. Паричния поток е релативен на обществения интерес, а той е ясен знак за развой, на какъвто сме свидетели в момента. Заради тези пари (които в голямата си част са от непрофесионални потребители), ще имаме много по-скоро достатъчно добри компоненти, които пък са основата на следваща стъпка за други индустрии. Например Тесла обявиха, че са направили истински автопилот, който разбира се работи и с камера а тя е снабдена със софтуер за разпознаване на знаци, обекти.. Изкуствени очи, роботика, дронове, космос..практически всичко, целия прогрес или регрес (това зависи от гледната точка). И като сме на темата, бих добавил и мнение по отношение на "умопомрачителните суми за техника". Намирам определението за тези суми за също толкова субективно, колкото и "смислеността" на фотографиите които хората правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: localhost   
Дата:   11-10-14 11:43

horacio24: след като не харчим от твоите пари кво се пънеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vladod   
Дата:   11-10-14 11:48

ОПРАВДАНО Е !!!
Нещо, което си го купуваш, за да си доставяш удоволствие,
при положение, че нямаш проблем с парите,
трябва да е най-най по всички показатели !!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: vkk1   
Дата:   11-10-14 11:51

Хайде стига вече с това любители-професионалисти.
Фотоапаратът е една проста машинка, която има 10 функции.
Можеш да се научиш да снимаш и само с помощта на ръководството.
Фотографията е изкуство. Там си трябва талант и поглед.
А това с пари и курсове не можеш да си купиш. Или ставаш или не. Дори и пост-обработката си е талант, и то сериозен.
Иначе за стойността на снимките - за мен най-скъпи са тези, които съм направил на детето си.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: valdy   
Дата:   11-10-14 11:59

Кеф цена нЕма !

PS: Аз с моята камера чупя орехи . Много е удобна , особено с телеобектива за дръжка. Даже ще инвестирам в магнезиево тяло ,
защото тази година много твърди тези орехи бе .


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: IDA   
Дата:   11-10-14 12:06

Докато ние тук умуваме над нелепия въпрос, дали 50 лв. за фото техника били оправдани, вижте какво правят обикновените простосмъртни хора по света:

Видео камерата на бъдещето

При това, си финансират иновациите съвсем сами, изцяло на доброволна основа, с единствената идея да дадат на хората от даден бранш най-новото, най-авантгардното и най-доброто, от което имат нужда, за да развиват своята креативност:

финансиране на кампанията

Навремето, великият Тодор Колев пееше:

Как ще ги стигнем ... ?

Никак, бай Тодоре! С този начин на мислене, никога няма да ги стигнем, за съжаление! Ще продължаваме да си броим стотинките и да тънем в мизерията до безкрай.


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-10-14 12:24

Защото има $$$. Защото има желания, има нещо непостигнато в друга област или просто си е начин на изразяване. Има неща, които не могат да се кажат с думи, само с картини и звук.
Има хиляди различни случаи. Някои започват ентусиазирано с нещо скромно и постепенно се гради. Има такива, които веднъж се мятат с няколко хиляди пари, за да започнат устремно.
За 50лв ще купя апарат, който ще ми излизаа по още 100 на месец, много ленти, много нещо...
Ако печеля повече- продавам всичко, и Лайка М9 с три обектива е моят апарат и система.



Публикацията е редактирана (11-10-14 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   11-10-14 12:24

Хахахаха такава тема само комплексар може да пусне, ми хорацио като си имам пари си купувам каквото ми е кеф, не виждам на теб какъв ти и проблема от това!

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: long68   
Дата:   11-10-14 12:33

Имам излишни пари,както имам и излишни пари за хубави часовници,и излишни пари за много татуси по цялото тяло....Ами изкарал съм си парите с работа и искам да ги харча както намеря за добре.Виж ако ми ги даваше някой друг, много щях да се замисля.По тази логика защо да се храним с качествена и скъпа храна,като може да плюскаме евтините боклуци от всеизвестните вериги магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: stzz   
Дата:   11-10-14 12:39

Кефа цена нямал.......[smilie18] [smilie18] [smilie18]............това ми е фаворит в класацията с малоумни "сентенции"!!!


.............IDA, и какъв е правилният начин на мислене-щото аз виждам в ръцете на хората вещи, които и те не знаят защо ги имат!

[smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: aldygreen   
Дата:   11-10-14 12:48

Всичко зависи от това пред кого ще се оправдаваш.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: e-mil   
Дата:   11-10-14 13:02

Като си говорим за гледане в чуждата паница виждам, че любителите поне правят някаква своя фотография, добра или лоша - каквато могат.
Докато в профила на автора, има 5 продуктови снимки, които очевидно не са правени от него + 2 вероятно авторски. И разбирам защо не му трябва апарат по-скъп от 50 лв - просто като огладнее влиза в чуждата градинка да си "набере". [smilie5]


http://prikachi.com/images/548/7657548v.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-10-14 13:02

"Трябва ли ми красиво и младо гадже, при положение, че ми е само 11 см?"
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: sathv   
Дата:   11-10-14 13:39

Разбира се, че ти трябва. Как иначе ще избиваш комплекса за малоценност? Така е и с фотоапаратите. Много хора си мислят примерно , че с ФФ са големи фотографи. Иначе един лев не са изкарали от снимане, че някой даже и една снимка нямат направена./разбирайте на хартия/ Познавам лично един такъв. По ял ден чете ревюта и брои пиксели. Миналата година му се скапа диска и всичките му спомени приключиха. Щото хилядарки даде за техника, ама за хартия нищо. Иначе с апарата на корема има голямо самочувствие. Па оная му работа му е по-малка от 11 см.
Иначе според мен да снимаш с модерна техника си е удоволствие. И никой не може да ми каже как да си харча парите. Още повече , че сега фотографската техника е направо без пари. Един хубав обектив от 15 лещи, мотори, електроника и т.н струва 1000 лева. Едно шпрцивано диоптрично стъкло за очила 700. Кое му е скъпото на обектива? Че той е направо без пари. Иначе термина професионален и любителски при фотоапаратите не е много точен. За разлика примерно от озвучителната техника където професионалното озвучаване няма място в дома ни, при фото техниката всеки може да си позволи направата на брилятни снимки за семейството си с "професионална" техника.
А пък айфона... той е за професионалните баламурници.

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Staev   
Дата:   11-10-14 14:01

horacio24 и няколко от другите коментирали темата,

голям проблем на много хора е (струва ми се и на Вас), че искат да бъдат счетоводители на ДРУГИТЕ. Няма да е лошо да се научат да гледат в собствените си финанси, а какво правят ДРУГИТЕ с техните СОБСТВЕНИ си е ТЯХНА ЛИЧНА работа.
Как така лековатичко ги окачествихте бързо като глупаци, комплексари и какво ли не друго. Та Вие даже не ги познавате тези хора! Утре сигурно така лековатичко ще ги обявите и за врагове на народа (не е да не се е случвало във времето).
Погледнете себе си и работете върху собственото си усъвършенстване. Кокото повече хора го правят, толкова по-добре.
А че някой си купил скъп апарат, който надхвърля нуждите му, а вие сигурно сте си купили кола, която надхвърля уменията ви или някоя друга вещ (все ще се намери такава), това си е ТЯХНА и ВАША ЛИЧНА работа.
Уважавайте правото на всеки да прави каквото си иска, без да вреди някому друг, а критикувайте тези постъпки, които пречат на мен, на теб или на всички и тогава ше може да говорим за развито общество.



Публикацията е редактирана (11-10-14 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   11-10-14 14:08

Автор: Staev

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: nyamago   
Дата:   11-10-14 14:12

Всички (до един!), които се хванахМЕ да отговаряМЕ на тая безумно тъпа тема, не стоим интлектуално по-високо от автора и. [smilie2]

[beer]



Публикацията е редактирана (11-10-14 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: axlastro   
Дата:   11-10-14 15:16

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Оправдана ли е покупката на скъп фотоапарат от непрофесионалисти?
Автор: kukumichin   
Дата:   11-10-14 15:32

Такива теми са доста готини за четене.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »