Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 10:50

Здравейте колеги
снощи докато снимам луната забелязах по дисплея на апарата малки финни точици във всякакви цветове, все едно имам брокат по дисплея но много фин... на око в 5 часа сутринта м исе видяха че са по малки от пикселите но сутринта направих снимка с макро обектив за да съм по сигурен и наистина всички точици са по малки от пиксел...
Също ми направи впечателние че всяка една точица се намира във пиксел а не между 2 такива... поне доколо успявам да видя...
та въпроса ми е има ли от какво да се пртеснявам защото тия точици са абя и са по целия екран но са едвам доловими за окото и то само на тъмен фон или в менюто(където пак е тъмен фона)
имам две еднакви тела и двете са с еднакви протектори на дисплея и при другото няма нито една такава точица така че за сега изключвам че протектора може да има вина....
прилагам и снимка за да видите за какво точно говоря...

http://store.picbg.net/pubpic/D6/A6/1539e819393ad6a6.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: nsirakov   
Дата:   09-10-14 11:08

горещи пиксели нормални при снимки на високо исо и дълга експонация, всички иапарати ги имат, ров конвертора ги маха автоматично, немаш грижи, всичко е 6 по техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: Frenchev   
Дата:   09-10-14 11:40

сираков, аз доколкото разбрах точките са на дисплея на апарата, не по снимките. Това не знам как роу конвертора ще го махне.

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 11:48

нарочно съм снимал отгоре където не се вижда снимакта а само черния фон за да се види че не е от нея... всъщност направих теста и с капачката на обектива само че не на дълга експонация и нямаше нито един горещ пиксел...
но както казах това си е от дисплея защото дори на тъмно сивия екран когато няма изображение в апарата пак се виждат...
дали не може да са прашинки между дисплея и стъклото? ама дор ии на червен фон пак се виждат най големите и светли точици....

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-10-14 11:57

Това според мене са горещи пиксели на самия дисплей. Няма връзка с матрицата на камерата и не се отразяват на снимките. Можеш да продължиш да си снимаш така, въпреки че тези пиксели ще ти досаждат. Не знам как може да се оправи освен чрез подмяна на дисплея. Не знам дали тялото е в гаранция, нито дали това е гаранционен проблем. За сравнение при мониторите и телевизорите някои фирми подменят уреда в гаранционния срок при наличие на повече от 3 горещи пиксела /може би бяха и повече, не си спомням/.

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 12:02

ами и аз така си помислих първоначално но съм виждал не веднъж или два пъти изгорели или горещи пиксели и винаги са били целия пиксел ясно очертан примерно светещ жълто или някакъв друг цвят... а тук ясно се вижда как е само малка част от самия пиксел и всичките светят различен цвят което е още по странно... и аз не знам много странна работа...
по принцип не е проблем да си сменя дисплея но ще изчакам ако проблема се задълбочи до толкова че да ме дразни... както казах едвам забележими са дори и като се напъваш да ги видиш и то само на тъмен фон...

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: Sentel   
Дата:   09-10-14 13:00

Това са заседнали СУБпиксели. Всеки пиксел се състои от червен, зелен и син субпиксели. Затова не ти свети целият пиксел, а само червеният субпиксел, да кажем. Понякога се оправят сами, но много рядко.



Публикацията е редактирана (09-10-14 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 18:02

в това вече има логика :) нещо мога ли да направя с това да подпомогна оправянето им или? дали ще стават още повече? и вобще от какво се получава тоя ефект?

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: sathv   
Дата:   09-10-14 18:42

Автор: Sentel
Дата: 09-10-14 13:00
Това са заседнали СУБпиксели.

Това не е вярно. И не е вярно, че е от дисплея. Скролирай изображението и ще видиш, че се местят. Няма дя влизам в подробности да обяснявам причината. Приемете ги като цветен шум. Снимайте вечерта звездите на по високо исо, зумнете и ще ги видите на дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 18:57

не е шум... не снимам от вчера и ми е пределно ясно какво е шум... както казах (явно не сте прочели) тези неща се виждат и в меню-то както и в сивия екран който излзиа когато НЯМА НИТО ЕДНА СНИМКА в апарата.... така че не е шум повярвай ми ;) инъче първото което си помислих беше че е шум но след като видях че дори и над самата снимка илиза бързо м истана ясно че не е ... и след като го видях в менюто бях 1000 процента сигурен
сега тегля едно видео за кеото се твръди че може да ги оправи като се плйва продължително време... стискайте палци да стане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: Sentel   
Дата:   09-10-14 19:49

Някои хора не четат иначе категорично констатират "Това не е вярно." [smilie23]
По въпроса за оправянето - за смартфони има такива приложения, които менят различни цветове много бързо по екрана с цел да се "събудят" пикселите. Тук не знам как може да се симулира. Както казах - рядко има успех. Чел съм и за прилагане на ЛЕК натиск/масаж върху пиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 19:51

някой да има идея как да кача видео на 7д през кабел и апарата да го чете? пробвах в мов файл неще да го качва изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 19:53

ами и аз се оптивам да кача това видео ама без успех.... единственото което успях до сега е да го снимам от монитора хаха и съм го пуснал да се върти... ама си смиля че няма да иам същия ефект... а за натиска тук не мисля че е приложимо защото 7д-то май е със стъкло върху дисплея а не пластмасова слюда и надали ще стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-10-14 20:14

Значи дали ще пуснеш видео или ще пуснеш лайфвюто да гледа нещо или да заснемеш нещо и после да го плейнеш... все тая. В смисъл еднакъв ще е ефекта и предполагам никакъв. Проблема ми прилича на платка/кабел който е свързан с възпроизвеждането на картина на екрана. Пробвай на LCD монитора да размърдаш кабела, който влиза в монитора или в компютъра и в момента който спре да прави добър контакт започва един подобен ефект да се появява до момента в който съвсем изгуби контакт.

С други думи моята теория е че нещо е тръгнало да се разваля, но още не е цъфнало напълно. Надявам се греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Малки цветни точици по дисплея - изгорели пиксели или нещо друго?
Автор: бмв_е30   
Дата:   09-10-14 21:33

да пробвах нямаше ефект...
надали е чак толкова зле... все пак не са цъфнали пиксели а само част от тях и това се вижда само на тъмен фон... може би е свързано с това че апарат е стоял година без да се ползва... и аз не знам.... ще видим какво ще стане....
това за кабела е меко казано смешно... няма как да прекъснеш такъв кабел без да играеш мач с апарата... а този е като нов...
ако накрая се скапе все пак дисплея, гледам ибей е пълен с такива по 20 долара че и със стъклото отпреде комплект
исках само да разбера какво е и вече разбрах.... ако някой все пак е оправил по някакъв начин такова нещо нека да напише как се е получило при него :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »