Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-14 15:23

Mного анонси, цъкания, цифри и технически данни, какво всъщност излезе от масовите производители за близкото бъдеще и какво искат и ще правят?

Канон- повече мегапиксели и нови идеи в матриците, повече динамика, интересни, нови хитови стъкла занапред
Никон- запълване на горния сегмент, ФФ и след това надолу. Да пуснат хитов кроп апарат най-накрая
Сони- тела- има, но и повече стъкла трябват, хитови и по-евтини и масови. Безогледалките продължават
Фуджи- по-доброто ще дойде, ФФ може би, но там ще трябват нови и нови стъкла. По-скоро мегапикселите ще се увеличат.
Панасоник- видео
Олимпус- добрата среда на М4/3 продължава
Самсунг- догонващи и искащи да са в топ5 поне
Сигма, Тамрон- напред със стъклата- нови и интересни, от Сигма- без безогледалки и обективи за такива

Дано темата се стори интересна.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: speedking   
Дата:   27-09-14 15:32

Защо Никон бълват Фулфреймове а Канон си карат със 5 и 6д от сумати време? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: marves   
Дата:   27-09-14 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-14 15:39

Toзи път не бях на това Фотокина. Гадно ми е.
Но според мен вече е малко странно да се гледа на Никон/Канон или другите като някаква конкуренция или вечен спор. По-скоро всяка фирма отделно гледа как със свои си неща да привлече клиенти. Малко да са по-съвместими тела и обективи с помощта на китайчетата и няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: pmartinov   
Дата:   27-09-14 15:44

Кой в какво има да догонва е вече напълно ясно ...




Може би някога ще ги настигнат,но вероятно тичайки срещу тях защото след тях нямат шансове.






[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-09-14 15:56

Мисля, че самсунг вече не догонват а направо са решили да изпреварват. NX1 е най-сериозната кропка и безогледалка на хартия излизала до момента. Семплите из нета сочат, че снима 4К и друго видео не по-зле от панасоник, което е много сериозно имайки предвид че панасоник са най-добрите в това до момента, ако не броим про камерите. Обективи и т.н. са им доста сериозни, за мен са напълно конкурентни на фуджи в момента като безогледална система и съответно по-напред от останалите.Като наислязат тестове и юзъри притежатели ще се види какво са направили, но поне на хартия вече изобщо не догонват.

Сони във видео часта направиха нещо много странно - FS7, камера с която да смажат канон обаче се оказва, че смазват и собствените си камери с нея... Във фото - нищо ново. Няколко обектива... Всичко е безумно скъпо и ще видим дали не е прехвалено.

За мен най-големите новини бяха на самсунг избухването и на панасоник джобния GH4 :) LX100 много ме кефи и го искам!

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: nqkojsitam   
Дата:   27-09-14 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-14 16:23

Да, без техника няма как да материализираш, това което ти е в ума, поне засега.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: nqkojsitam   
Дата:   27-09-14 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-14 16:55

Няма спор. [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: mlubomirov   
Дата:   27-09-14 16:59

За pmartinov колко е недалновидно да гледаме платени сайтове ето друга класация, при която някой друг догонва http://www.dpreview.com/camerareviews?sort=rating
. По повод фотокина 2014, и като любител на фуджи останах разочарован. Обещаващи, но огромни оптики, тела, които са пуснати колкото да се отбележат. Единствено Пана лх100 и канон 70д2, ми привлякоха диоптър.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: pmartinov   
Дата:   27-09-14 17:16

dpreview.com едва ли е базплатен при положение,че е частен сайт :)


mlubomirov в техниката сантиметалните и емоционални пристрастия нямат никаква тежест.


Единствена тежест имат физически величини които подлежат на измерване .


Това,че DxO e направила софтуер с който измерените физически величини са класифицирани и представени във вид в който и бавноразвиващ се човек може да направи своята преценка не може да бъде причина за съмнение.


Най-малкото защото всичко подлежи на проверка .


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: pmartinov   
Дата:   27-09-14 17:27

Едно малко,но съществено допълнение .

Когато излезе Nikon D300 dpreview не му направи тест докато Canon не изкара конкурент след 6 месеца и едва след като го представи с ревю направи представяне и никона .

Много е вероятно тази услуга да не е била безплатна...


:)))


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: nqkojsitam   
Дата:   27-09-14 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: mlubomirov   
Дата:   27-09-14 17:43

Ай пак се почна - няма значение марката и колко му пише на харакетристика, или кой сайт му е дал най-висока оценка, това ми беше идеята. Ама пустата фенщина...[smilie25] Тук все още има фотографи, които с техника пъти по еффффтина от "фаворитете по хартийки и снимки" създават изкуство. Нека си гледаме никон ли канон ли фуджи ли..... Photokina 2014 показа пътя и желанието на прозиводитлеите да отговорят на търсенето, не само да се борят за челната класация. В много от превютата се показа, поне за мен, че идеалния апарат го има за 2014-2015, но няма да го произведат. За мен този пазар е тенденция, която е не да догонва и да продаде "великото - единствено", а да задоволи моментното търсене. Защото трябва да има и утре.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: Nedelcho1   
Дата:   28-09-14 17:34

Не мога да повярвам, че някой се вързва на този смешен сайт DXO. Според тях, всеки канонски фотоапарат произведен през последните 10 години (независимо дали става въпрос за G серията или 1D) е с около 11 стопа динамика. Това някакси рязко се различава от опита на хората снимащи с канон в реални условия, които казват че всеки нов модел е с малко по - добър от предходния: има по - ситен шум, по - верен баланс на бялото и предвидими цветове, има по - добра динамика и т.н. Но не, според DXO - Canon 10D от 2003 година е почти равен по шум и динамика на 7D и дори 5D Mark III. Този сайт е абсурден и много от резултатите си противоречат.

Тук може да видите как 17-40 на бленда 4 и 17мм е перфектно остър по целия кадър на фулфрейм и даже е по - добър от 16-35 на бленда 8. Да, идеални са DXO. Резултатите им са абсолютни!


https://photo-forum.net/static/forum/2014-09/crex8900.JPG


http://picbg.net/u/18159/47093/777074.jpg



Тук може да видите как динамичния обхват е само с 3/4 стоп разлика между APS-C модел от 2003 и фул фрейм модел от 2012г.


https://photo-forum.net/static/forum/2014-09/oyyi3254.JPG


http://picbg.net/u/18159/47093/777073.jpg



Отново, я да видим нивата на шум с SNR кривите. Уау, отновно 10D е почти равен на 5D Mark III по цялата исо скала, в която се припокриват. Всички с 5Д-та, побързайте и го продавайте докато още държи цена и не са открили всички колко добър е 10D.


https://photo-forum.net/static/forum/2014-09/irez3303.JPG


http://picbg.net/u/18159/47093/777075.jpg



Но да не ви развалям илюзията, вярвайте им! Те са номер едно![smilie18]

Важното е никоните да са на първо място. Най - добрите сензори в света! [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-14 17:41

Аз забравих в първото мнение да кажа за Пентакс, че нямат много развитие, макар че пуснаха среден формат мисля миналата година.
ЗА цифрите, изключително смешно и трудно за вярване е, че някой би се спрял на система, или тяло с обектив от определена марка, защото видиш ли според сайтове за мерене и показване на технически данни изкарали повече от друга марка...Това са само за сухари и техничари неща, те да си ги гледат.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-14 17:43

Те никон и собствени сензори нямат дори :)
Ако от сони ги отрежат хипотетично,никон ще трябва да си вземат сензорите от самсунг[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: Nedelcho1   
Дата:   28-09-14 17:52

Всъщност реално погледнато, сензорите в Nikon D3100, D3/s, D4/s и Df са си никонски. Никон единствено нямат заводи за производство, но могат да си проектират сами сензорите. По принцип те правят и машини за литография. Даже продават и на Intel, да си правят процесорите. Просто са избрали, че икономически им е по - оправдано да не инвестират във фабрика, а да купуват. По този начин обаче, нямат пълен контрол над целия процес по производство на един фотоапарат и това си личи в много неща. Лично мнение е, че канон са като цяло по - завършената система, въпреки че никон също са много добри. В крайна сметка, лоша марка няма. [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-09-14 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-14 19:16

От Фотокина (и този път) се разбра, че светът не стои на едно място, мърда напред - макар не със скоростта, която ни се иска. Нищо ново под слънцето (като революционна иновация), но и безброй дребни, инкрементални иновацийки навсякъде. Пак си е прогрес [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: aldygreen   
Дата:   28-09-14 21:07

>Автор: Nedelcho1
>Дата: 28-09-14 17:34
>
>Не мога да повярвам, че някой се вързва на този смешен сайт DXO.

Ами не се връзвай. Просто провери поне още на две места какво са установили други смешни сайтове.

slrgear.com за Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM

slrgear.com за Canon EF 17-40mm f/4L USM

На slrgear.com резултатите за APS-C сензор съвпадат с тези на DxO за FF. Значи все пак има нещо вярно в тези данни. Но да се вярва само на един източник си е доста наивно. Винаги може да има допусната някаква грешка.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: Nedelcho1   
Дата:   28-09-14 21:20

Виж сега, да ме пращаш да чета по някакви сайтове при условие че съм снимал неколкократно и с двата обектива, показва че няма какво да кажеш по темата от личен опит. Това е доста голям проблем на "интернет експертите" . Винаги имат линк от някакъв източник доказващ, че са прави, но никога нямат личен опит с въпросната техника.

Просто е пълно безумие този резултат на DXO. 17-40 е остър обектив като цяло, но да се твърди че на фулфрейм е перфектно остър в ъглите и центъра на най - отворена бленда и 17мм, показва просто че на тези резултати не може да се има никаква вяра. Просто на тези настройки, от това което съм виждал в действителност, картинката в екстремните ъгли на кадъра е пълна мазня, без никакъв разпознаваем детайл. Това е от тестване на 5 бройки на 17-40, докато си избера този който се представя най - добре на моето тяло.

DXO и друг път съм ги хващал в някакви тотално неадекватни измервания и резултати.

Но който иска, да си им вярва. За мен тестовете на Photozone.de са много по - близки до това, което съм наблюдавал в реалния свят и им вярвам много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-14 21:46

Малко се отклони темата. Но се виждат истините и реално нещата.
Цифрите и техниката- на експерите по сайтовете, мнения, впечатления и реалността- във форумите. Това се вижда от страничните изказвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: speedking   
Дата:   29-09-14 17:44

ама защо тия Никонианци бълват Фулфреймове на 6месеца, а Канон по 1ФФ на 2-3 години?? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво всъщност, реално се разбра от Photokina 2014
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-09-14 19:58

Аз съм впечатлен от тялото на Самсунг както и останалия фотосвят.
И то точно от системата ,а от тялото, което предлага безпрецедентни инновации във всяка една сфера. Как работят в действителност те първа ще става ясно.

7д2 даде на Канон това ,което искаха хората. Малко 1дх-че.
Мисля успешен ход за спорт и уайлдлайф фотография и греда за видео феновете.

Много ми хареса и новия панасоник lx100 ...невероятна камера.

Останалото не ме впечатли особено.... Канон догонват със Sony rx100 и не успяват.

Фуджи не пуснаха нищо интересно но и нямаше нужда те са достатъчно интересни в момента.

Останалите нищо интересно.

Мисля ,че на пролет ще има още неща....

Исках и про-варио като сигма 150-600 спорт и него го има.

Аз лично се интересувах от 7д2 какво ще е. Сега го има вече не бързам да го купя но се радвам ,че го има. До година вероятно ще си го взема и това е....

Снимайте повечко :) [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »