Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Съвет за снимки в дискотека
Автор: linken   
Дата:   17-09-14 18:14

Здравейте колеги !
Утре ми предстои да снимам първото парти в дискотека и макар да снимам за приятели имам нужда от помощ с това как да си подготвя настройките.
Разполагам с Nikon D7000 , Обектив Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR и SB700 светкавица. Ще бъда много благодарен ако ме насочите как да настроя апарата си за дадената цел.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: linken   
Дата:   17-09-14 22:37

Някой? :/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: deerstalker   
Дата:   17-09-14 23:40

Предостатъчно е.
Имаш широк обектив - ще ти свърши работа, светкавицата е добра, фотоапарата е на ниво, само дето нямаш снимки в профила, че да видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: ramdar   
Дата:   17-09-14 23:55

режим-M/бленда-5,6/ISO-1600/скорост-1/200/светка-TTL/RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: linken   
Дата:   18-09-14 06:26

Благодаря ramdar

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: DeDomus   
Дата:   18-09-14 08:15

И все пак си направи няколко тестови кадъра в началото. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: linken   
Дата:   18-09-14 08:47

Да, непременно! Благодаря за отговорите

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: pmartinov   
Дата:   18-09-14 09:09

Преди да си включиш апарата се убеди напълно, че няма включени дискотечни лазери, лъчите на който превръщат мигновенно твоята техника в ЛОШ СПОМЕН


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: nemchev   
Дата:   18-09-14 11:08

Това последното е малко прекалено. Нямам такъв лош спомен. Снимал съм в дискотеки сякакви други затворени и отворени пространства. Даже съм засичал и лазера. Може би ако се задържиш на него или не знам какво да направиш, ще скапеш техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-09-14 11:18

Със светкавица в дискотека не е най- доброто решение. Ползвай високо исо (3200-6400) и ако има светка да е с визитка и съвсем лека.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: dimidumi   
Дата:   18-09-14 11:22

pmartinov написа:

> Преди да си включиш апарата се
> убеди напълно, че няма включени
> дискотечни лазери, лъчите на който
> превръщат мигновенно твоята
> техника в
>
> ЛОШ СПОМЕН
>
Това важи по-скоро за видеокамери и безогледални системи, за ДСЛР с пентапризма и огледало, няма проблеми. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: Doriyan   
Дата:   18-09-14 11:25

Това със настройките на Ramdar е абсурдно - всичко зависи от осветление, помещение и какво искаш да постигнеш.
От лазерите не се плаши (не казвам да снимаш директно с/у тях все пак).
Ако не можеш да отразяваш светкавицата в таван/стени, по-добре с извадена карта. Успех и весело !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: marves   
Дата:   18-09-14 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: batsali   
Дата:   18-09-14 13:00

От слънце нищо им няма, а от лазери, които са съобразени като мощност, така че да не ослепяват хората - щета. Как става тоя номер?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: киката   
Дата:   18-09-14 13:08

Мисля, че ако ползва по-дълги скорости в правилната комбинация с исо и светка, ще се получат по-интересни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: long68   
Дата:   18-09-14 17:54

Предната вечер няколко тестови снимки и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: linken   
Дата:   18-09-14 20:46

Ще пробвам и с тестовите снимки и ще видя как ще се получи.Ще кача резултати утре,благодаря Ви ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: pmartinov   
Дата:   18-09-14 21:36

Полезни зa очите лaзери нямa!

Зa тези които не знaят вече имa осъдени които сa зaслепявaли екипaжи нa сaмолети по време нa кaцaне.

Лaзерите освем,че сa нa клaсове се рaзличaвaт по цвят и мощност.

Тези които имaт излишни пaри зa ремонти некa си игрaят с лaзерите все пaк и сервизите трябвa дa имaт рaботa...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: batsali   
Дата:   19-09-14 00:39

Никой не казва, че са полезни, а че не са вредни. А тва със заслепяването на пилотите няма никаква връзка...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-09-14 01:02

batsali, светлината на лазерите е кохерентна(с еднаква дължина на вълната) и много насочена в малка площ и за това предизвиква проблеми даже, когато е от уж безвреден маломощен лазер. Слънчевата светлина е разсеяна и е съставена от фотони с различна дължина на вълната, като най-вредните се явяват УВ лъчите, които обаче не увреждат матрицата при кратко излагане на слънчева светлина. Разбира се и там матрицата може да изгори, ако направиш по-дълга експозиция на слънцето с телеобектив и без никакъв филтър. Някога имахме случай на прегорено перде на един Зенит от слънцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: batsali   
Дата:   19-09-14 04:01

Пределно ми е ясно що е лазер. Ключовата величина при определяне на вреда в случая мисля, че е количество погълната енергия / площ тъкан. Лазерната светлина може да е всякакъв цвят и доколко е колимирана и каква е енергийната плътност на снопа зависи от оптиката и кой къде е в пространството. Бях мяркал някакви сметки в тая насока при проектиране на такива лазерни прожектори и се взимат под внимание много неща, за да е сигурно, че като си в публиката при такива събития няма опасност за зрението ти. Сама по себе си кохерентната светлина не е опасна или по-опасна от другата. Те са все една марка - светлина. Доколко на пазара преобладават добре проектирани прожектори е отделен въпрос.

УВ-то вреди по един начин, ИЧ например по друг. Затова е опасно да гледаш към слънцето през стъкла, които във видимия спектър са тъмни, но в ИЧ са прозрачни. Вредата тука не идва от намеса на химическо ниво, както е при УВ, а от загряване на тъканите. Окото не усеща, че го блъска яко радиация в ИЧ и даже е отворило широко зеница, щото му е тъмно от стъклото и не мига, за да се предпази. А като мощност слънчевата радиация е горе-долу 50% неща по-дълги от ИЧ.

Сега като се замисля, няма ли най-лошия случай на слънчеви снимки да е при светлосилен къс обектив? Така образът на слънчевия диск върху сензора ще е най-малък и ярък - най-висока мощност на единица площ. Ако снимаш слънцето с телеобектив слънцето ще грее над повече пиксели и няма да им вдига температурата толкова.



Публикацията е редактирана (19-09-14 04:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-09-14 05:11

Виждал съм как лазер пробива монета за част от секундата на демо във физическия факултет. Светлината е една, но в единия случай е подредена и насочена. Тя и пиратката като гърми във въздуха няма страшно, но ако я сложиш в затапена тръба си става пушка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: hhhjjj   
Дата:   19-09-14 10:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: Verus   
Дата:   19-09-14 12:04

Бих препоръчал исо 1600 и по ниска скорост къде го прати с това 1/200 :D

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за снимки в дискотека
Автор: киката   
Дата:   19-09-14 12:14

1/10 със светкавицата, даже и по-ниски скорости, стават много яки неща.
Ниската скорост в дискотека ти позволява да си "рисуваш" с осветлението. Това без светкавица ми звучи малко абсурдно, но пак зависи и къде се снима.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »