Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 обработка преди печат
Автор: ронни   
Дата:   15-09-14 15:27

здравейте

къде бъркам ..

обработвам си кадър със photoshop - всичко наред
save as jpeg , отметка на ICC profile adobe RGB

image/mode : RGB color

отварям с picasa - снимките бледи , бледи...
нямам проблем с цветовете ако Save for Web
но как ще ми ги извадят на хартия
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: обработка преди печат
Автор: BOZO   
Дата:   15-09-14 15:31

Oтметка на ICC profile adobe sRGB и трябва да са ок.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка преди печат
Автор: allyx   
Дата:   15-09-14 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка преди печат
Автор: ронни   
Дата:   15-09-14 15:48

добре де , как за един sharp
кадъра ми побледнява в пъти

и искате да кажете че дори и бледи няма проблем с печата - ще са като във шопа , а не като в Picasa ?!

Отговори на това съобщение
 Re: обработка преди печат
Автор: alext   
Дата:   15-09-14 15:53

В Picasa viewer-a и на мен ми дава отклонение от реалните цветове. Да както изглеждат в шопа така би трябвало и да е на хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: обработка преди печат
Автор: tzl   
Дата:   15-09-14 17:20

Браузърите (почти всики) и много от потребителските софтуери, които показват JPEG картинки по подразбиране смятат, че картинката е в sRGB цветово пространство. Така са и много от сайтовете, в които се качват снимки — там разчитат, че снимката е с sRGB профил.

Това означава, че ако в такъв софтуер ти качиш снимка с Adobe RGB профил, тя ще изглежда различно. Все едно да кажеш на човек, че дадена храна е сладка и той да хапне и ти да очакваш усмивка, обаче ако му дадеш солена храна, той ще се намръщи, защото очаква сладка храна (според уговорката).

Затова запиши картинката с sRGB профил (Save for web прави това и още няколко неща) и ще я показва правилно навсякъде. Ако вече имаш специфични изисквания към цветове, градиенти и това, че ще печаташ на принтер, който разбира от Adobe RGB или Profoto RGB, тогава има смисъл да се запише в съответното пространство.

Цветовото пространство е съвкупност от възможни цветове, които могат да се възпроизведат.

sRGB има по-малко възможни цветове от Adobe RGB и затова всичко извън sRGB ти се показва с друг цвят (служебно избран, зор-заман алгоритъм). Като резултат имаш картинка, която прилича на оригиналната, но с някакви отклонения (по-бледа, по-зелена, по-синя и т.н…).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »