Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обективи!
Автор: vladimir12   
Дата:   03-09-14 22:02

Привет на всички! Бихте ли ме посъветвали, кой е по-правилният избор за обектив! Става дума за Nikon d7100, а обективите са:

Sigma 50-150mm f2.8
Sigma 70-200mm f2.8

И двата обектива са със стабилизация! Благодаря предварително[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи!
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-14 22:03

Аз бих взел 50-150 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи!
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-14 22:04

Nikkor 70-200/4 VR
Ако държиш на 2.8-цата поне си вземи 70-200

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи!
Автор: uzsree   
Дата:   04-09-14 22:34

Pd ти го е казал добре.

Аз имах Sigma 50-150mm f2.8 OS HSM. Ползвах го на Д7000. Там беше любов и омраза.
След регулиране на фокуса в тялото, горе долу се получиха нещата, но никога нямах точен фокус с него........ а в същото време беше зверски остър. Сега си гледам още снимките с него и мога да ги сравня като острота само със твърди обективи.
За портретни разстояния до 10м беше горе долу точен фокуса, след това имаше страшен бекфокус. Трябваше да го затворя до бленда ф/8 за да стане фокус там където искам. С две думи: за портрети - да, за пейзажи - не.
Дълго време си мислех, че съм попаднал на кофти бройка но почетох в интернет и установих, че това си е стандартно за този обектив.
След като си взех Д600 замина в Ибей и се радвам, че се отървах от него.

Сега ако трябва да си вземам обектив от сорта на 70-200 или 80-200 бих си взел само Никон. Дори и Никон 70-200/4 VR ще е по-добър от Сигма на 2.8.

В допълнение искам да добавя, че дори и на кроп ми липсваха 200мм в този обектив, т.е. 150мм ми идваха къси...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обективи!
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-09-14 22:43

Щом на кроп 150 са ти къси, сега на фул фрейма 70-200 ще ти е още по-къс.

Иначе сигмата от това, което съм виждал като кадри с нея е брутално остра. На всички мм и всички бленди... ако се разбере с тялото за мен поне е идеалния кропски варио с по-светла бленда.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »