Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 09:40

Здравейте, ще поръчвам един статив от Корея и се чудя дали ще го задържат на митница. Струва към 80 лв., но ще помоля продавача да го маркира като по-малко - примерно 20$. Въпроса е, че е обемист и се чудя дали няма да го задържат. Какъв е вашият опит по въпроса?

http://www.ebay.co.uk/itm/301148282939?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 09:50

те миничарите трева пасат....

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 09:56

Може да се прати на адреса в ЮК на някоя куриерска фирма, примерно Габко, ама дали си струва всичката врътня?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-09-14 09:59

В най-лошия случай ще платиш 20 лв. допълнително- мито с ддс на 80 лв. Не е чак толкова фатално

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-14 09:59

еФФтиното излиза скъпо, няма смисъл.
Вярно, може да е прилично добър статива, но не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fafcho   
Дата:   02-09-14 10:06

Ако всичко с доставката е точно поръчай ми и на мен един :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Giorgio.K   
Дата:   02-09-14 10:07

Не разчитай на ниска фактурна стойност - може да ти поискат документа за плащане. Според мен ще ти вземат ДДС-то без да се замислят + ядовете на митницата...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Nazarov   
Дата:   02-09-14 10:09

Моят пристигна директно в пощенския ми клон и не съм плащал нищо. Мисля, че ЕС има някаква митническа спогодба с Корея и затова така.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 11:16

Аз си взех малко по-хубав от Китай, имай предвид че всичко над 2кг минава на митница. За тези пари има подобни и в амазон.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: deerstalker   
Дата:   02-09-14 11:43

Нищо не губиш като опиташ, единствено някакви ви си 28% митнически и държавни такси - вземай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: vanquished   
Дата:   02-09-14 11:47

На 30 паунда какво мито??? Едно ДДС 6 паунда и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fotorafi   
Дата:   02-09-14 11:48

Митничарят на обектив от САЩ въобще не реагира, че пишеше "подарък". Много просто откриха плащането по Пей пал и омитиха платената стока+ ДДС 20%. Но доколкото знам, до 100 $ не се омитяват покупките, само 20% ДДС
Късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Seifi   
Дата:   02-09-14 12:35

Автор: fotorafi
Дата: 02-09-14 11:48

Митничарят на обектив от САЩ въобще не реагира, че пишеше "подарък". Много просто откриха плащането по Пей пал и омитиха платената стока+ ДДС 20%. Но доколкото знам, до 100 $ не се омитяват покупките, само 20% ДДС


е много прав!

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 12:38

A каква е причината да бъде задържан на митница? Питам като човек, който не знае. Често поръчвам всякакви глупости от Китай и другите около нея, но обикновено са дребни и евтини неща. Никога не съм плащал нищо повече от това, което е обявено в сайта. Питането ми донякъде също е свързано със статив, защото видях днес един в allyexpress и се чудя дали да го поръчвам. Около 100лв е.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 12:56

Всяка стока, която идва в България от страна извън ЕС и е на стойност над 30 лева би трябвало да й бъде начислен ДДС за плащане. За някои стоки и над определена сума се плаща и мито.
На мен доста стоки от Китай за около 50-100 лева са ми идвали директно до пощенския клон. Но това си е до късмет.
От ЕС за каквато и сума да поръчате няма да платите нищо. Но и цените не могат да се сравняват с тези в Китай.



Публикацията е редактирана (02-09-14 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 12:56

Ами да Ви кажа - не ми пречи да си платя митото или ДДС-то каквото е там. Мога да пратя в UK, доколкото знам там мито-то се плаща след като получиш стоката и не се виси по митници. Има ли някъде написано до каква стойност може да е без мито/ДДС. Не ми пречи, даже с удоволствие ще си платя ДДС-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 12:58

За този статив ще платиш 20% ДДС + 3.50 лв. митническа такса.

А стативът изглежда много приличен, чак малко ме е яд, че си взех моя SLIK от Павилиона за 110 лв. [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-09-14 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 13:06

Бре. Това не го бях намерил. Намерих все положителни ... Ами добре, препоръчайте нещо друго тогава...

Първо се бях насочил към Velbon - моделите с видео глава, която може и да се сваля, но нещо и за тях четох, че имат проблеми. Харесват ми стативите, които се разгъват с една ръка, затова се насочих към този.



Публикацията е редактирана (02-09-14 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 13:23

За да си го вземеш от митница ти трябва ЕОРИ номер и малко попълване на документи. Трябва да си много голям карък за това нещо да те викат за освобождаване. В PayPal няма как да ти влязат за да проверят колко реално си платил за стоката, но могат да поискат линк към обявата, примерно. Ако накараш продавача да пише, че е употребяван и по-ниска стойност няма да имаш проблем, казваш че си го играл на търг, твой познат е платил и нямаш идея кое как се случва. [cool] Освен това шипинга е free и няма да плащаш ДДС върху стойността на доставката. [smile]
Съвет - ако мито и ДДС е под 20лв. плащаш си по надлежен ред, ако е над 20 лв - пъхаш една банкнота под балатума :D

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 13:31

Трябва ти ЕОРИ само ако ще плащаш мито, т.е. над 150Е. Случая не е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: pmartinov   
Дата:   02-09-14 13:48

100$ е долната граница под която качествен статив няма !

Статив 950грама не може да носи 8кг!

Ако ги удържа някак си тези 8кг това не значи,че изобщо става за снимане.

Насочи се към сериозен производител ако искаш статива наистина да отговоря на параметрите които са дадени.

Световно неизвестна фирма може да произведе само статив със съмнителни възможности.

Качествен статив не може да се направи от фалшиви-евтини материали.

Ниските цени са капана в който задължително влизат хората без опит и знания .

Като купиш два пъти такива ментета и след три месеца ти се разпаднат в ръцете ще разбереш защо качеството и цената имат много пряка връзка .


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »