Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Кой е За?
Автор: тьма   
Дата:   30-08-14 07:12

Обявявам бойкот на всички снимки с надписи на английски, независимо от качеството им /разбира се, чуждите автори са изключение/

Форумът е български!
Българи, няма да повтарям нито Паисий, нито Вазов, но ако притежавате капка гордост, пишете на родния си необикновено изразителен и красив език! [smile]

 Re: Кой е За?
Автор: JoeSatriani   
Дата:   30-08-14 07:46

Аз лично съм за, но бойкот е твърде крайно. Има ситуации където е допустимо.
Виж, ако е сниман примерно пейзаж със залез над Копривщица и заглавието е "beautiful sunset" [smilie5] , или поредната гола мацка на "chair"..
 Re: Кой е За?
Автор: тьма   
Дата:   30-08-14 07:57

Има резон, но все пак..[smile]

 Re: Кой е За?
Автор: lorddemonic   
Дата:   30-08-14 08:19

Има кво ? Паисий резон му е била любимата думичка ...
 Re: Кой е За?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-08-14 08:44

Предлагам и като видиш някъде надпис на чужд език да си затваряш очите [smilie25]

Никой не може да ми се меси, ако за някоя снимки ми е застанала перфектно чужда фраза, да си я преправям.
 Re: Кой е За?
Автор: mitre87   
Дата:   30-08-14 08:48

ТЬМА е права. Но, това правило е в прерогативите на админите. Сега ще последва гнева на фанариотите...
 Re: Кой е За?
Автор: vanquished   
Дата:   30-08-14 09:15

Ако авторът е чужденец и може да пише на чужд език, това е дискриминация към българите. Как се изроди това малцинствата да имат право, а мнозинствата да се съобразяват с тях или да спазват закони, които малцинствата незачитат?



Публикацията е редактирана (30-08-14 09:17)
 Re: Кой е За?
Автор: ivo70   
Дата:   30-08-14 09:20

[cool] [cool] [cool]
 Re: Кой е За?
Автор: J0R0   
Дата:   30-08-14 09:38

тьма, я си гледай региона, дето половината надписи са на руски и българите лятос си кълчат езика за да угодничат. На своите съграждани разкажи за Паисий.
 Re: Кой е За?
Автор: Saxon   
Дата:   30-08-14 09:52

Само за английския ли важи?
А за надписите на Полски, Френски, Чешки, Руски, Испански обявяваш ли бойкот?
 Re: Кой е За?
Автор: twisterche   
Дата:   30-08-14 10:02

На мен ми харесва идеята, макар и неосъществима в български форум. Трябва да имаме по-голямо уважение към езика ни и да се опитваме да го използваме на 100%, а не да заместваме дадена дума с "английска" напр. Има достатъчно думи в българският език с който можем да заместим дадена "английска" дума. Но пък демокрация всеки има право да си прави каквото си поиска, дори и да има наложени правила. [cool]
 Re: Кой е За?
Автор: sky-fan   
Дата:   30-08-14 10:16

Понякога чуждиците или написано на АнгиЛиискИ заглавие изразява много по-точно от написано на Български такова. Или с други думи едно дълго изречение на Български може да се напише примерно с 2-3 думи на english.
 Re: Кой е За?
Автор: marchello   
Дата:   30-08-14 10:29

[smilie23] поредната тъпа тема от тъма [smilie23] изгонете я вече [smilie18] или я изгорете на кладата [smilie25]
 Re: Кой е За?
Автор: quazimodo   
Дата:   30-08-14 10:43

Да-а! Тотално превъзходство на поколението родило се около най-новата "историческа" дата 10/11/89 [smilie5]!

 Re: Кой е За?
Автор: DeDomus   
Дата:   30-08-14 10:53

sky-fan дай направо да минем на английски тогава, за кво ни е тоя тромав български... [smilie5]
 Re: Кой е За?
Автор: ivo70   
Дата:   30-08-14 11:21

А по чуждите форуми на БЪЛГАРСКИ ли пишете?[smilie11]

 Re: Кой е За?
Автор: paolo_n1   
Дата:   30-08-14 11:21

DeDomus ако знаех английски никога нямаше да говоря на Български..А за големите родолюбци тук къде бяхте когато разпродадоха вичко във мизерната ни държавица на англо говорящите?Виж ти кви патриоти имало тук ,гледаш и невярваш на очите си :)))))))

 Re: Кой е За?
Автор: Kalimas   
Дата:   30-08-14 11:23

А защо просто, не помолим хората, които си кръщават снимките на чужди езици, да слагат по един превод на български в коментара?

Не всички знаем английски, френски, немски, руски и д.р. на куп. :)
 Re: Кой е За?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-08-14 11:25

Езици трябва да се учат! Езици! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[beer] [smilie21]
 Re: Кой е За?
Автор: ivo70   
Дата:   30-08-14 11:29

Е що англичаните не учат БЪЛГАРСКИ че да им говорим, и да ни разбират? [smile]

 Re: Кой е За?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-08-14 11:34

Отговорът на въпроса е - защото английският се е превърнал в международен език, така или иначе. Ние може да си обичаме е пазим езика, но трябва всеки човек в България да говори и английски... поне. А по мои наблюдения, младите хора у нас вече доста добре се оправят на английски. Проблем има по-старото поколение. :-)
 Re: Кой е За?
Автор: ivo70   
Дата:   30-08-14 11:39

Съгласен, но поне тук във форумите да уважаваме себе си.
[beer]

 Re: Кой е За?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-08-14 11:44

Не мисля, че да си озаглавиш снимката на някакъв чужд език е израз на неуважение към българския. В крайна сметка, има изискване да се пише на кирилица, което се спазва от всички. А беше голяма борба и за това преди години, когато се въведе. Ако някаква песен на английски, руски или френски ме е вдъхновила да направя дадена снимка, защо заглавието на снимката да не е на същия език? Ами ако сложа японски йероглиф, лошо ли ще е? :-)
 Re: Кой е За?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-08-14 11:45

Aко вместо заглавие сложа клип, музикален, с който свързвам кадъра, дали ще бъде бойкотиран??? Има стотици такива, които са доста добри и заслужават гласуване.
 Re: Кой е За?
Автор: deerstalker   
Дата:   30-08-14 12:13

[smilie23]


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/tspa3420.JPG





Публикацията е редактирана (30-08-14 12:17)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.