Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв DSLR да избера ?
Автор: Serdjo   
Дата:   25-08-14 18:02

Здравейте,
отдавна искам да си взема нещо по хубаво за снимане, но не искам да давам пари за професионална техника, нещо евтино и хубаво ? Горе долу до около 700лв. Само тяло, за да мога след време да добавя и някой хубав обектив. Дайте някакви идеи аз за сега съм се насочил към CANON EOS1100D KIT 18-55DC, мнения :)


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Emoxide   
Дата:   25-08-14 18:15

вземи си безогледален настаро;

или Nikon настаро

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Serdjo   
Дата:   25-08-14 18:24

Аз съм от хората които са патили от закупуване на техника втора ръка и ме е страх да рискувам отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: quazimodo   
Дата:   25-08-14 18:51

Търси оферта с 18-55 ИС. С това ДЦ ще намразиш фотографията.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Pavlov   
Дата:   25-08-14 19:44

Отсега си вземи Nikon, по-нататък ще ти е по-лесно с обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: axlastro   
Дата:   25-08-14 19:58

А какво искаш да снимаш по-точно? Тук препоръчват винаги да се почне с китовия. Аз не съм съгласен съвсем.

Чудно ми е преди време китовия обектив е бил 50 1.8 примерно, какво са правили хората.

Още нещо - като си купувах ми казаха да не взимам трицифрен канон или четирицифрен никон с 3 и 5 в началото.

За никоните не знам, но за канон наистина си бяха прави хората. Освен 100D - това е наистина уникален и подценен апарат.

Никоните 5100 и 5200 ми се сториха приятни тогава, не ми се стори да им липсва нещо.

Ето ти два варианта, защото няма нищо по хубаво от това, да харчиш чужди пари.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=11155&show=additional

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=9107&show=additional

На канон им изтече кешбек-а, така че не се набутвай или изчакай до нова година за намаленията и си купи 100D

Сега можеш да вземеш Canon Eos-M с 22/2 и китов от базара - не се притеснявай, железен е направо, но по-добре недей, защото е малко по-особен апарат и е по-скоро мислен като второ тяло.
Аз го ползвам, защото ми влиза в джоба на якето. Спокойно може да се живее и само с него, стига да си готов да направиш компромиси със скоростта и липсата на визьор. То и олимпуса няма визьор, ама можеш да си купиш за някакви си 300-400 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Serdjo   
Дата:   25-08-14 20:06

Благодаря за предложенията, но малко ми излизат от лимита. Мисля да снимам с китовия докато реша, че имам нужда от друг обектив. Затова искам най - доброто за тези 700лв, пък после ще му мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: AseasRoa   
Дата:   25-08-14 20:36

На старо се продават и нови неща, както и запазени стари. Аз така си взех една нова сапунерка (WX350) от една заложна къща за около 200 лв по-евтино, после един много добре запазен 5 годишен Olympus E-P1 на 4400 сними, само за 160 лв.

Просто гледай да е нещо неизползвано, има хора дето купуват и не използват... в тоя ред на мисли имам на практика чисто нова видеокамера, която ме мързи да продам и така ще си остане. Също така вече се замислям дали да не шитна тая снимачка дето си взех оня ден :) Така че някои хора се отървават от неща, които не са усетили като техни.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: petrov88   
Дата:   25-08-14 20:39

Моята a58 я взех за 700 преди месец и половина ама ударих някакво много яко промо. Ако не ти се дават повече от тези пари ,по- добре според мен да вземеш Nikon d3100/3200 (зависи кой за колко пари намериш)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Serdjo   
Дата:   25-08-14 20:40

Да и аз продавам смартфон за 80 лв защото от 3 години седи в кутията с която го купих [smile], а времето минава и цените падат. За сега искам нов апарат, ако не намеря нищо което да покрие изискванията ми ще заложа на нещо втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-08-14 20:55

Въпреки че тези магазини, които ще препоръчам, по принцип не са място за купуване на фототехника, ако твърдо си решил да се хвърлиш на този Канон 1100D /модел отпреди 3 години, с много пластмасово излъчване , с не съвсем удобно управление, с матрицата на 450D - т.е. доста древна, мъничък визьор, и т.н. и т.н./, виж сайта на Техномаркет - там поне го предлагат с по-приличен китов обектив - 18-55 IS II, и то на цена, която влиза в твоя лимит - 649 лв...
А иначе, поне според мен, много по-правилно решение ще бъде да стиснеш зъби, да събереш още малко пари и да увиличиш границата на лимита за тяло плюс кит поне до 900-1000 лв. В този диапазон има доста по-интересни предложения.



Публикацията е редактирана (25-08-14 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: daniil-k   
Дата:   25-08-14 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Pavlov   
Дата:   25-08-14 22:24

Daniil-k - темата е за избор на DSLR, а не на осакатена откъм възможности безогледалка.
И кажи на твоя приятел, че последно цената на чисто нов 1000D със същия стар гаден нестабилизиран китак в Синтезиса беше 400 лв.
Моето 1100D по Коледа ще направи 2 години. Върши си ми много добра работа. Само препоръчвам да се купи със стабилизирания 18-55 IS II като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: daniil-k   
Дата:   25-08-14 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: axlastro   
Дата:   26-08-14 13:11

Тоя 1000D май даже не е със стабилизиран китак. За 250 лева може и да си струва. За 450 лв по-добре тяло 40D от базара и за 170 един 18-55 ISII от ranopile. Това ако някой се навие да огледа с него 40D при покупката разбира се... В момента канон от магазина не си струва. Имаха голямо намаление преди месец. Сега според мен има добри оферти в базар-а. Даже има и e-pl5 или и той е орязана безогледалка?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв DSLR да избера ?
Автор: Emoxide   
Дата:   26-08-14 13:42

mihajlov2 е дал много добър съвет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »