Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-08-14 18:18

Здравейте

Дайте идея за някое бюджетно лаптопче хич не ги чувам знам само i3-5-7 процесорите .Лаптопа е за майка ми 99% интернет и пасианси .Гледам има някакви с АМД процесори и с Селерон и пентиум ама тия не са ли стари [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-08-14 18:18

забравих бюджета е 400-600 лв макс

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: h_bio   
Дата:   16-08-14 18:26

Нов или втора употреба?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-14 18:29

i3, 5 и прочее в твоя случай не ти трябва, а celeron-ите, и pentium са нови поколения, който за цената си предлагат достатъчно производителност. Отваряй промоциите и избирай смело. АMD не препоръчвам за процесор, а Asus за марка. Евтините представители на последното ми се струват прекалено разтракани откъм сглобка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-08-14 18:31

Нов ,като цяло съм фен на АСЕР доста добра изработка са а АСУСА евтините клавиатурата е направо като хартийка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-14 18:40

Аз съм с 2 Acer-a вкъщи и ако трябва, и сега да взимам някакъв, то пак ще е Аcer. Иначе и на двата съм сменял вентилаторите. На първия на третата година, а на другия след година и нещо, но това да им е.



Публикацията е редактирана (16-08-14 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-08-14 18:53

Аз съм фен на втора ръка. Бяхме взели на колежка за 350лв някакъв корав дел най-висок клас рециклиран с някаква гаранция и след заливане с горещо 3в1 и пробване мокър дали работи :) се размина с нова клавиатура понеже никой не му се занимаваше да го чисти от лепкавото гадно 3в1 и си бачка още.
Никой дори среден клас от новите няма да го преживее. Да не говорим дел-а с каква яка клавиатура и екран е... не трака, не вади очи... Почти се бях навил да си взема и аз един макар че не ми трябва :).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: pmartinov   
Дата:   16-08-14 20:58

Dell Xps M1530


За целите които си описал това е една перфектна машинка за парите си !


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-14 21:48

^
Това е машина на поне 5-6 години, в която единственият плюс, който намирам е големият кеш на процесора. Старият 15.4" стандарт идва с едно съотношение на страните, което сравнено със съотношението при по- новите 15.6 инчови дисплеи е доста по неудобно за работа. На 99% съм сигурен, че този дисплей не е и с LED подсветка.
Бюджетът ти от друга страна спокойно ти осигурява и нов лаптоп с доста по- голям HDD, и много по- бърза рам (1600mhz). Oтносно видеото: Вградените чипсети от интел също би трябвало да изкарат по- добра производителност от Ge-force-a. Разликата ще е малка, но ще я има и най- важното, е че въпросният вграден чипсет е, и много по- малко лаком за енергия. Тук идва и чисто новата батерия срещу използваната.
При положение, че имаш готовност да дадеш повече от 400лв, то няма какво да му мислиш.
http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E1_532-acer_aspire_e1532_NX_MFVEX_075

http://laptop.bg/laptops-lenovo-Essential_B590-lenovo_ideapad_b590_59_422077

Има още доста подобни

edit: Имаш и usb 3.0



Публикацията е редактирана (16-08-14 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-08-14 23:29

Нов трябва да е а кое да гледам кое е по добре да има повече кеш или процесора да има повече ghz някои са на 1,6гхц с 2кеш други на 2,3гхц с 1кеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-14 23:51

Tука може да се умува, но като се има предвид бързата рам и това, за което е предвиден лаптопът 1мб кеш нa Селерона би трябвало да ти е достатъчен.

edit: Покажи моделите със съответните 2 процесора. Ако са същите, които намерих то тоя на 1.6 2mb вади почти двойно повече точки на CPU Mark.



Публикацията е редактирана (17-08-14 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-08-14 00:36

ето този си харесах :)

http://www.technomarket.bg/products/09137689/acer-e1-511-c6gs


че и с оригинално инсталирана 8ца

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-14 00:45

иди ги виж на живо в технополис/маркет или каквото решиш.

Може би да видиш колко памет имат. 4Г сега е ок ама 8 може би е по-добре, че след година или две с 4 няма да може и интернет да разглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: petrov88   
Дата:   17-08-14 11:28

Не бих дал пари за Win 8, но това е лично мнение. Иначе е ok. И да, хубаво ще е да идеш и да го погледнеш лично, а рамта е лесна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-08-14 15:14

Ето тазиhttp://www.technomarket.bg/products/09136368/lenovo-ideapad-g50-30-80g0003wbm
машинка взех .Имаше със същите параметри АСЕР ама реших да сменя налко марката че леновото по красиво беше .Счупи ми нервите ,първо не мога да вляза в биоса леновото имало копче за тва влязох и буутвам диск със 7ца и ми дава грешка the bios in this system is not fully acpi compliant.Някой да знае за какво е това ,отделно има диск само с драйвери на 8,1 .Има ли оция да не може да се сложи 7ца а само 8ца скоро един авер ми каза ,че така било на някав асус .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: petrov88   
Дата:   17-08-14 15:36

Промяна на boot mode на биоса?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-08-14 16:03

Разбрах къде е проблема :) трябва да избера от БИОСА операционната система беше по дефаулт на уин8.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за евтин лаптоп
Автор: LKanev   
Дата:   17-08-14 16:27

Да ти е честита новата тояжка. Какво ви харесва в тези отвритителни дисплеи не мога да разбера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »