Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой рискувал ли е да си окачи камерата на такъв ремък? ( Carry Speed FS-PRO и подобните му)
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-14 13:15

От известно време се зазяпвам по разни ремъци за провисване на камерата диагонално през рамото - уж за бърз достъп до камерата, намаляване на теглото върху врата, емнайсетторна заключваща система, бързо регулиране на дължината на презрамката, повишаване на оперативността и тъй нататък - всякакви дрън-дрън...
Всичко това звучи мнооого хубаво, но има едно голямо НО - цялата система от ремъчки и върви се закрепва към камерата /пряко или чрез монтажна планка/ към стативното гнездо...
Оттук - първият въпрос - как ще се отрази на стативното гнездо на камерата едно многочасово усилие на опън със сила от порядъка на 2-3 кила при монтирани не много големи обективи? /Има варианти на "конска" амуниция, където основното усилие се поема от стативното гнездо на обектива, а в стативното гнездо на камерата се навива допълнителна ремъчка за застраховка - този вариант се препоръчва за мандахерцане на камери с монтирани базуки от порядъка на 70-200/2.8 и нагоре примерно/. Все пак стативното гнездо е предназначено за монтиране чрез него на камерата върху статив, а не камерата да виси, окачена на него надолу с главата...
Втори въпрос - във форумите на DPReview има теми, където хората се оплакват, че са пострадали от това, че се е откъснала ябълковидната глава, чрез която с помощта на специална "гайка" ремъкът се крепи към плочата, монтирана на камерата. В резултат на това камери от калибъра на D3-D4 със 70-200/2.8 са се тряснали едно хубаво върху камънаци и асфалти...
Та във връзка с горенаписаното - някой рискувал ли е да си мандахерца камерата с не много тежък обектив, окачена на подобна супер "каишка" - например Carry Speed FS-PRO?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой рискувал ли е да си окачи камерата на такъв ремък? ( Carry Speed FS-PRO и подобните му)
Автор: virosh   
Дата:   12-08-14 14:30

Аз ползвам Carry Speed FS-Slim. мога да ти кажа че е изключително удобна система и си издържаше D90+грип и Tamron 70-200mm без никакви проблеми. Миналото време е защото продадох D90-то и в момента новото тяло е все още без грип.
Имам приятел който от скоро ползва същия ремък с D610 и Nikkor 70-200mm VRII. Не ми се е оплакал да е имал проблеми с нея.

За мен лично този тип системи са ми по-удобни за носене от стандартните ремъци. Мислех си да си поръчам Black Rapid, но в крайна сметка възможноста на Carry Speed плочката да се закача директно на ArcaSwiss глава надделя.

Имам и допълнителния ремък за който говориш. Поръчах го допълнително тъй като не върви комплект със "слим" версията. Ползвал съм да нося камерата с Тамрона с него и без него. Когато тялото е без грип - по-добрият вариант е без него. Ако носиш грип или имаш тежко тяло като D3/D4 - добре е да го имаш под ръка тъй като определено баланса на тежеста се разпределя по-добре с него.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой рискувал ли е да си окачи камерата на такъв ремък? ( Carry Speed FS-PRO и подобните му)
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-08-14 08:56

Снощи се оборудвах с горепосочения ремък CS FS-Pro. След първоначалните настройки на дължината на ремъка първите ми впечатления са много добри - има добро разпределение на тежестта върху рамото и околните мускули, удобен е за носене на камерата, както и за бърз достъп до камерата.
Относно надеждността - производителят е предвидил допълнителна предпазна връвчица /сиджимка[smilie18] /, която се връзва за едното ухо за ремък на камерата, а другият край се закрепва за катарама на основния ремък. Отделно от това, при обективи с гнездо за статив, плочката на основния ремък се закрепва на гнездото на обектива, а допълнителен ремък се закрепва в стативното гнездо на камерата, а другият му край - отново за катарама на основния ремък. Общо взето, при закачане на всички ремъчки и връвчици става като конска сбруя...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »