Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: banica   
Дата:   11-08-14 22:42

Бих искал да разбера как бих могъл да направя следната 3д разходка (ако така се казва). Каква техника ми е необходима и какъв софтуер е необходим за обработка след това. Благодаря предварително за отделеното внимание !!!
http://www.hotelalpha.net/images/flash/tour.swf

Отговори на това съобщение
 Re: Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: deerstalker   
Дата:   11-08-14 23:34

Който я е правил си е оставил пръстите

Отговори на това съобщение
 Re: Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: banica   
Дата:   11-08-14 23:40

Ами може обаче въпроса ми е как бих могъл да го направя и аз.


Отговори на това съобщение
 Re: Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: prozium   
Дата:   12-08-14 02:11

Най-лесен и непрофесионален начин - https://developers.google.com/photo-sphere/web/ + андройдски телефон и разбира се фотосфера ап.

Отговори на това съобщение
 Re: Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   12-08-14 02:36

Конкретната панорама е ужасна. Вижда се, че е правена от статив без панорамна глава и с тесен обектив. Въртяна е многоредово и масово има разминавания между кадрите. Правена е и без HDR и сянките са станали на нищо.

Иначе такава панорама правилно се прави от статив с панорамна глава като Nodal Ninja например. Практично е да се снима с рибешко око като от зрителния му ъгъл зависи дали ще успееш да направиш панорамата с 3-4 кадъра или 6-8.

Кадрите се шият с програма за panorama stitching и се експортват като flash или друг формат.

Аз снимам такива като правя и HDR, снимам под и таван и се получават панорами с много висока резолюция и чудесен детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: banica   
Дата:   12-08-14 19:45

Благодаря за пълния отговор колега днес направих един тест (изгледах доста видео материали из интернет). Значи техниката с която го правих аз статив панорамна глава: (Benro PHD1), фотоапарат: canon 60d, обектив: canon 15mm f2.8 fisheye правих го без HDR, само че първия път не ми се получи нещо втория път стана малко по добре. Въпроса ми е през колко (% или градуса) горе долу трябва да се върти за да стане сливането както трябва и другия въпрос ми е за да може да се вижда пода и тавана само по 1 снимка ли ще трябва да се направи или ? Благодаря предварително за отделеното внимание !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Как бих могъл да постигна (3д панорама)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-08-14 15:30

Удобно е да застъпваш кадрите с 15-20%. Аз снимам на всеки 60* с фишай с 15мм приравнено фокусно разстояние.

За тавана стига един кадър. За пода правя по два - един директно надолу глефайки към статива, а после обръщам вертикалното рамо на nodal ninja-та като изнасям апарата по-навън, намествам статива съответно и пак снимам. После си смесвам кадрите отдолу преди да ги пусна за съшиване.

Не забравяй да си калибрираш панорамната глава така, че да нямаш разкъсвания на обектите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »