Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: pgplamen   
Дата:   04-08-14 07:05

Старата сапунерка Canon G 12 започна нещо да ми малееее затова от дълго време се зачудвам за подмяна. Четох четох и още четох и сега съм още по объркан. Спрях се на тези два модела Nikon 3300 и Nikon 5200. Ще го използвам предимно за снимки по време на риболов. Не търся кой знае какво но G 12 ме дразни че между две снимки трябва да минат няколко секунди и изпускам хубави моменти. Другото е през деня когато е слънчево на дисплея е доста кофти а визьора не става почти за нищо. След време ще взема и един по дълъг обектив. Ами това е горе долу очаквам да ми помогнете в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-08-14 07:15

Щом ще го ползваш за риболов можеш да помислиш и за безогледалка. По-скъпо е, но ще е по-компактно. Иначе от двата, можеби 3300. Единственото нещо, което не харесвам в 5200 е липсата на фокус аджъстмент. Толкова добра аф система и без тази екстра може да е проблем, ако решиш по-нататък да снимаш с по-светли стъкла. D3300 също няма в менютата, но понеже е със старата фокусна система с 11 точки, мисля че номера с отверките важи, ако се наложи става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: pgplamen   
Дата:   04-08-14 07:39

За по компактно не ми е проблем. По голямо тяло някак си по ми пасва аз не съм дребен и канончето някак си ми се губи в ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: pgplamen   
Дата:   05-08-14 18:47

Така избора почти е направен. За момента съм се спрял на модела 3300. Защо реших така оказва се че серията 5200 се води по висока защото има подвижен дисплей но на мен поне не ми трябва на стария апарат съм ползвал това чудо само няколко пъти. Второто предимство на 5200 е че има 39 точки на фокусиране но при условие че няма да правя много динамични снимки и това предимство ще отпадне. Серията 3300 е от тази година матрицата е по добра от на 5200 и е с новия процесор трябва да има меню на български но при условие че ще се поръча в Америка нямам идея дали ще бъде така. Имаше още нещо но вече ги забравих нещата. Единствено ме е малко яд че не намирам модел с обектив 18- 105 мм почти всички модели са със стандартния обектив или с два броя.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: Sentel   
Дата:   05-08-14 19:44

D3300 е вярно, че е с по-добра матрица.
Има два недостатъка апарата - няма автоматичен бракетинг и снима в 12 битов RAW. Дали има разлика между 12 и 14 битов RAW едва ли има фрапираща. Виж липсата на бракетинг си е дразнеща.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: VladX   
Дата:   05-08-14 19:55

Във Photosynthesis го има с 18-105 + карта. Не мисля че цената му е особено висока. А и като имаш напредвид че ще го получиш на момента, без дачакаш цял месец за доставка, 2 години европейска гаранция и меню на български, ако го предпочиташ. Цените на Никон в България са много добри. Така че прецени си дали си заслужава да го поръчваш от щатите или направо да си го вземеш от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: daniil-k   
Дата:   06-08-14 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: Cocteau   
Дата:   06-08-14 01:15

Sentel написа:

>Дали има разлика между 12 и
> 14 битов RAW едва ли има фрапираща.


16,384 ми се вижда повечко от 4096 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon 3300/Nikon 5200 избор
Автор: pgplamen   
Дата:   06-08-14 09:49

Разгледах и цените в България но идеята е че дъщеря ми е в Америка и ще ходи до Ниагарския водопат, Маями, Белия дом и да може да направи и някоя снимка за спомен. Като цена 30 процента също не е малко. Знам ли вече доста се обърках.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »