Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: Bumerang   
Дата:   06-08-14 23:04

Или тя се будалка с корифеите на Никона ,или те са тъпи /както индиректно намеква питащата /,или всички вие си правите гаргара с нея за да я докарате дотам ,че тя да повярва ,че отиването до тоалетна е неразривно свързано с Никон 800 или не знам кой си модел без който тя не може да получи дефокус на екстрементите си[smilie7] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-14 07:30

Bumerang, употребявай само познати думички [smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: Sentel   
Дата:   07-08-14 09:38

Дали те разбра? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: бмв_е30   
Дата:   05-09-14 14:18

Ще взема да обобщя всичко по горе написано белким авторката най-накрая разбере за какво се говори...
ако ти се дават макс 1000 лв и държиш всичко да е ново няма как да вземеш нещо читаво до тия пари...
Ще вземеш най-ниския клас тяло с китака към него и единствената разлика която ще забележиш спрямо снимките от досегашния ти апарат е че най вероятнокато зумнеш дадена снимка ще е по остра от такава правена със сапунерка...
всичко останало ще е еднакво и ще си кажеш а бе аз за какво ги дадох тия 1000лв сега? И ще те е яд че не си послушала съветите на многото хора минали по тоя път...
съвета ми е или си купи техника втора употреба която е малко ползвана или събери още мааалко парички и си вземи неща които дори след една година още ще ти е кеф да изпозлваш и янам да са ти омръзнали....
Аз съм канонаджия и бих те посъветвал да си вземеш 600д с китовия обектив + една 50-ка на 1.8 и така хем ще имаш ще годе добър зум за по универсални снимки и в същото време хубаво и евтино обективче за по арт снимките като те удари музата :)
няма нищо архаично в него или квото и да било... навсякъде го дават за най-доброто тяло за начинаещия фотограф...
след това ако се задълбочиш още във фотгорафията няма да е задължително да сменяш тялото а напротив само ще добавяш още качествени обективи и ще видиш че 600д-то ще ти се отплаща всеки път и ще прави снимки които дори хора с опит трудно биха разбрали че са правени с ентри левел тяло.... чак много след това вече може да почустваш че тялото те ограничава и може да помислиш за някакво по ново или с по малко цифри в името си... :)
между другото сега като погледанх цените само 120 кинта трябва да добавиш към твойте 1000 и ще имаш добър комплект за начинаещ(тялото става и за по напреднали по скоро обективите са за начинаещи) а ако го вземеш с нестабилизарания китак(в което не те съветвам) ще спестиш още 100 и ще трябва да добавиш само 29 лв :)
съмнявам се никон да имат алтернативен вариянт до тия пари за тяло което ще работи със всякакви обективии вобще което да се доближава до качеството на изображението от 600д... може да има просто аз не знам.... ама до сега се предлагат само някви 3200 което си е аналог на 1100д което е светлини години назад спрямо 600д
та мисля че това е най подходящия комплект за начинаещи и очевидно фотографи с голям авторитет също го препоръчват така че дерзай ;)
ето и лникове за още по лесно
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10598&show=additional
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=216&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: Sentel   
Дата:   05-09-14 15:25

Естествено, че има Никонско тяло с по-добро качество за същите пари и това е D5100.
http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D5100

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D5100-versus-Canon-EOS-600D___698_692


Ама къде ги изкопавате тези теми, които и авторът е забравил, че е пуснал... [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-09-14 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: goldstar   
Дата:   05-09-14 15:49

То за хубави снимки не е нужна само техниката драги [cool] Както се изказаха колегите - Книжки , снимане -четене , четене -снимане .. Ето ти снимка с китак 18-55 на праисторическия Д60 [smilie18] .

https://photo-forum.net/static/site_pics/164/1409921150_resiuze.jpg



[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (05-09-14 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: бмв_е30   
Дата:   05-09-14 16:10

тая снимка мога да ти я докарам и с малко по модерен телефон та нямаше нужда да я пускаш.... не е пример за хуабва снимка.... или просто толкова си може никончето?
д5100 не мисля че може да се намаже и на капачкатна 600д-то ама то тука пак ще се обърне канон вс никон така че е безсмислено...
според темата канонския вариянт е по добър защото е по евтин със същия комплект обективи отделно че работи с всички обективи на марката а не като никона да имат автофокус само тия с вграден мотор ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: Sentel   
Дата:   05-09-14 20:29

Че горната снимка е посредствена - посредствена е.
Че D5100 не само намазва, а и размазва въпросния Канон е факт също. То поне с 650Д да беше сравнението да има смисъл. Е, аз разбира се, се предполага да повярвам на експерта бмв_е30, без една снимка в профила, отколкото на технически данни, тестове и специализирани сайтове, но нали не разбирам, ще пропусна.
Че аз като се чудих какво да купувам, точно Канонджии ме отказаха от, според думите им, тази архаична матрица.
А че крайният резултат е функция от доста неща е ясно.



Публикацията е редактирана (05-09-14 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: бмв_е30   
Дата:   05-09-14 20:59

каква архаична матрица бре? нещо се бъркаш ми се струва това какво дават по сайтовете и ревютата не вианги е вярно нали се сещаш?
дай една много хубава непосредствена снимка от тоя 5100 да я видим? ама да не е с характерната пресатурация на никон... и естествено да не е барана а да е директно от тялото.... Айде моля ви се спрете с тия никони да се пъхате където не ви е работа... Най-добрите фотографи снимат с канон първо защото марката има по хубави обективи и второ защото е по добра като цяло... нищо че е по някой път дори двойно по скъпа... ;) то си има защо да струва таквиа пари... имал съм няколко никона с хубави високо оценени обективи към тях и смея да твърдя че канона е много по добре(и канони съм сменил 5-6 броя) може би е мое виждане а може би не щом цял свят с канон снима :) а никонаджийте освен да изброяват измислени недостатъци на канон друго не правят... а в най-честия случай грешката не е в марката а в ЗАУ
Както казах не искам да превърщам темата канон срещу никон защото е безсмислено и двете марки си имат привърженици и хейтъри...
факт е обаче че за 5 страници изписани не можахте да стъкмите един нормален комплект никон с китак и 50-ка за до 1000лв... дори и с най евтиното и тъпо тяло което повече се доближава до турбосапунер отколкото до дслр... Пък това с тия мотори вградени и външни е най-голямата простотия на марката правена някога с единствената цел да са по евтини обективите че белким някой се излъже да си купи никон избирайки първата си система... ама ако не се усведоми предварително и разбира накрая къв к*р е изял...
И знай едно много по важен е самия рисунък и характера който има дадено тяло отколкото незнайно как измерените и в какви условия теоретични данни и сравнения на платените сайтове ... да не говорим че точно тоя дето си го дал пишат такива глупости и има доста неверна имформация ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв dslr да си купя?
Автор: stoyanivanov   
Дата:   06-09-14 01:21

Ех, че весела тема! И понеже днес е петък, пардон - то станало събота вече - да питам и аз нещо. Що ли ми се струва, че авторката си е харесала снимка тип "фонът да е замъглен,а обектът отпред да се откроява", взета от ей тази тема за добрата стара ултра-сапунерка Panasonic Lumix FZ30:
https://photo-forum.net/ebook/page8-1a.htm


• 1/1.8" Type CCD
• 7.18 x 5.32 mm;
• 35 - 420 mm equiv.
• 12x optical zoom
• F2.8 - F3.7

Голям и черен... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »